Jaki router (hotspot) mobilny 3G lub LTE z powerbankiem.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sporysz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-06-03, 00:30
Lokalizacja: Sosnowiec

Jaki router (hotspot) mobilny 3G lub LTE z powerbankiem.

Post autor: sporysz »

Hej,

Posiadając tablet tylko z modułem wi-fi i często pracując na nim w terenie zacząłem rozglądać się za jakimś sprzętem, który będzie mógł udostępniać internet mojemu iPadowi. W związku z tym że tego typu połączenie drenuje baterię, chciałbym by był połączony z powerbankiem. W sumie znalazłem tylko jeden firmy TP-Link M5360.
Znalazłem też w sieci router Alcatel One Touch Link Y800, ale mam wobec niego sprzeczne informacje, czy jest powerbankiem, czy nie.

Szukam więc routera mobilnego o następujących cechach:
- dwa w jednym (powerbank i router),
- tryb pracy LTE, a jeśli się nie da, to 3G,
- kieszonkowe rozmiary,
- stabilność.
- współpraca z iPadem mini (Retina) i iPhonem 5,

Mam też wątpliwości:
- czy jest sens kupować router LTE, z którego sygnał będzie udostępniany iPadowi, straty nie będą zbyt duże ?
- ze względu na mały wybór hybryd nie zainwestować w dwa urządzenia ?

Mój budżet to 350-400 zł na całość. Dobrze była możliwość podłączenia dwa urządzenia do powerbanku jednocześnie.

Dzięki z góry za pomoc i propozycje...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki router (hotspot) mobilny 3G lub LTE z powerbankiem.

Post autor: ja.michal »

sporysz, przypadkiem nie pytałeś też o to na telepolis? ;)
Poza tym co tam napisałem czyli np. Sierra Wireless i oddzielny power bank, ewentualnie jakiś mały smartphone robiący za hot spot.
Najlepiej jednak byłoby zmienić iPada na takiego 3G/4G. Wtedy sam powerbank wystarczy.
sporysz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-06-03, 00:30
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jaki router (hotspot) mobilny 3G lub LTE z powerbankiem.

Post autor: sporysz »

ja.michal pisze:sporysz, przypadkiem nie pytałeś też o to na telepolis?
Oczywiście że tak ;)Zamierzałem uzyskać informacje z kilku źródeł, by mieć tzw. szersze audytorium i więcej opinii.
ja.michal pisze:Poza tym co tam napisałem czyli np. Sierra Wireless i oddzielny power bank, ewentualnie jakiś mały smartphone robiący za hot spot.
Czyli uważsz że Huawei i im podobne wynalazki będą gorsze niż tani smartfon? Jeśli chodzi o drugą ewentualność to w grę wchodzi coś z Androidem lub WP 7/8 (bo raczej e52 z Symbianem sobie odpuszczę). Tutaj mam pytanie jaki byś sprzęt polecił do użytku modemowego? Przypomnę że budżet na powerbank i modem musi się zmieścić w przedziale 350-400zł.

Dzięki jeszcze raz za pomoc.

sporysz
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki router (hotspot) mobilny 3G lub LTE z powerbankiem.

Post autor: ja.michal »

Nie wiem co ci poradzić. Router mobilny jest tylko do tego więc bateria trzyma dłużej. Z kolei w telefonach są generalnie lepsze anteny.
E52 również daje możliwość zrobienia sieci za pomocą aplikacji JoikuSpot, ale jest to tryb ad-hoc i z tego co wiem to iPad się z taką siecią nie połączy. Nie wiem jak aktualne urządzenia z Androidem robią sieć (ad-hoc czy AP), ale WP robi jako AP.

Budżet trochę mały na to wszystko. Może z innej strony. Jaki aktualnie telefon użytkujesz, w jakiej sieci masz numer? Może normalnie używać udostępniania z telefonu, a kupić jakiś duży powerbank za ten budżet?
sporysz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-06-03, 00:30
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jaki router (hotspot) mobilny 3G lub LTE z powerbankiem.

Post autor: sporysz »

ja.michal pisze: Jaki aktualnie telefon użytkujesz, w jakiej sieci masz numer? Może normalnie używać udostępniania z telefonu, a kupić jakiś duży powerbank za ten budżet?
Obecnie mam iPhone 5, numer w Play. Internet taki sobie, dlatego do sprzętu myślałem wziąć coś z innej firmy. To jednak temat na inny wątek...
ODPOWIEDZ