Co wybrać? Jaki modem/antena, nawet operator...

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Co wybrać? Jaki modem/antena, nawet operator...

Post autor: bolu »

Witam, jeśli chodzi i o te sprawy jestem w miarę zielony. Teraz mam internet 4mb radiowy, który jest bardzo kapryśny. Raz działa bez zarzutu, by potem 5 godzin wcale nie pracować. Lokalny operator umywa ręce, więc szukam zmiany. Wtrącę tylko, że Byłem dzisiaj w Plusie i wziąłem na próbę internet LTE w promocji Power LTE z modemem ODU i routerem IDU z limitem 30Mb. Tyle mi wychodzi prawie przy każdej próbie:
Obrazek
Mieszkam pod Warszawą, Chylice-Kolonia - Orzeszkowej 19. Według mapek plusa jestem bez problemu w sieci, nawet sygnał powinienem mieć wewnątrz. I tak jest. Ten modem ODU leży u mnie na parapecie i dioda jego świeci na niebiesko (dobra moc odbieranego sygnału). Byłem u siebie na piętrze i wystawiłem modem za okno. Miałem między fioletowym (najlepszy sygnał), a niebieskim. Sprzedawca więc nie kłamał. Teraz tylko się zastanawiam. Mogę oczywiście zmienić modem i wziąć tego Huawei B593s. Jest on podobno dobry. Do tego jakąś antenkę zewnętrzną, jeśli zajdzie taka potrzeba. Tylko co z operatorem? Teraz mam limit 25GB i po przekroczeniu spada mi prędkość do 10Mb. W Orange za to lub T-mobile mam nocki bez limitu. Za to nie wiem który modem/router mógłby być tam dobry. Proszę o pomoc, jaki operator jest teraz najlepszy i gdzie tak na prawdę powinienem się zameldować. Mam tydzień testów LTE, na razie w ładną pogodę jest wszystko dobrze, ciekawe jak to będzie przy deszczu. Drzewa teraz mi zasłaniają maszt anteny, ale w zimę jest ona widoczna. Przepraszam, że tak się rozpisałem, pozdrawiam.
@e: dodam tylko, że czasem gram w gry online oraz dużo z sieci ściągam. Tak na wszelki wypadek.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrać? Jaki modem/antena, nawet operator...

Post autor: matek451 »

Na ODU nie osiągniesz więcej.( przycina do 30Mb/s) Poczytaj wszystko na temat tego Power LTE w Plusie. Jak masz coś u nich , telefon TV sat w CP to tania oferta, ma swoje minusy( patrz regulamin0 ale przy tych osiągach może być. Zamień tylko ten wynalazek na porządny B-593s-22. Ma on małe antenki zew. o zysku 4dBi i jak ustawisz go na oknie powinno być OK. Nad antena pomyślisz. B-593s-22 nie przycina prędkości.
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co wybrać? Jaki modem/antena, nawet operator...

Post autor: bolu »

No wiem, że ma ograniczenie do 30Mb, ale skok z 4 na 25 i tak jest jak przeniesienie się z Nokii 3310 na smartfona :) Niestety nie byłem dotąd klientem Plusa/CP. Mam tylko Play/TM/Orange i nc+... No dziękuję za szybką odpowiedź. Poproszę o zmianę routera, a jeśli odmówią to stracę te 30 zł za aktywacje... Pozdrawiam.
@edit: a co myślisz o modemie ZTE MF 28D. Jest pakiet danych 28GB w Play za 70 zł i nocny transfer bez limitu. Mogę się przestawić na ściąganie plików nocą.
Albo modem Huawei B683. Oferta podobna jest także w Orange.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrać? Jaki modem/antena, nawet operator...

Post autor: matek451 »

W Play masz do końca roku LTE bez limitu. Możesz korzystać za małą kasę z internetu RBM na kartę po zakupie własnego B-593s-22. Szkoda, ze nie pomyślałeś o tym kilka dni temu. Można było brać w Play za 9,99 zł ofertę tylko do Play i 2GB internetu na taryfach głosowych. Umowa na 6m-cy dla klientów Play. Na LTE miałbys internet bez limitu. Jedyny koszt to zakup B-593s-22 za ok. 300-350 zł. Teraz kupujesz starter RBM za 5 zł, doładowujesz za 50 zł, aktywujesz usługę darmowego internetu LTE i za ta kwotę korzystasz przez 100dni. Potem powtarzasz zabieg i masz do końca 2014 roku. Środki zostają na koncie . To w tej chwili najtańsza opcja na LTE w Play. DL do 15Mb/s.
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co wybrać? Jaki modem/antena, nawet operator...

Post autor: bolu »

To co mam od plusa jest ciągle okresem testowym. Nie mam niestety na teraz 350 złotych żeby kupować oddzielnie router. Poza tym, kiedy skończy się 2014 nie wiem czy będzie nadal możliwe takie coś. Zostanę z routerem i będę musiał wtedy coś wybrać. Teraz Power LTE jest tylko z urządzeniami, więc musiałbym chyba potem wziąć z urządzeniem i potem je sprzedawać.
@czy na Huawei B593s można wymusić LTE?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrać? Jaki modem/antena, nawet operator...

Post autor: matek451 »

No to bierz Plusa z Power LTE i B-593s-22. To najlepsza opcja. Można wymusić tylko LTE. Do BTS-a LTE1800 Mobylandu - Jaktorów masz ok. 800m więc z zasięgiem nie powinno być problemów.
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co wybrać? Jaki modem/antena, nawet operator...

Post autor: bolu »

Przekroczyłem wczoraj 35GB, a nadal mam prędkość do 30Mb.
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: Co wybrać? Jaki modem/antena, nawet operator...

Post autor: Norfnet »

Obyś nie zdziwił się przy rachunku :)
Profesor Doktor Wiktor Wektor
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co wybrać? Jaki modem/antena, nawet operator...

Post autor: bolu »

Uwierz mi, szukałem druczków w tej umowie. Jest napisane, że prędkość może spaść do 32kb/s ale tylko przy sieci 3G.
ODPOWIEDZ