Plus POWER LTE - klapa?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xx2014
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-06-04, 20:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: xx2014 »

matek451 pisze:Dla mnie CP to taki dodatek do TV sat za niewielkie pieniądze, ot moja fanaberia i płakać po nim nie zamierzam. Normalnie myślący klient nie płacze za usługą, którą ciągle musi reklamować , po prostu z niej rezygnuje. Nie dotyczy to takich fanboyów Plusa jak ty, którzy kochają go miłością bez wzajemności. Na argumenty masz jedną receptę, reklamacje w BOK Plusa. Dla otrzeźwienia wejdź na Forum Plusa to zobaczysz jak wyglądają te reklamacje, życzę ci abyś nigdy nie musiał poznać "kompetencji" i "fachowości" tamtejszych konsultantów.Tylko nie pisz, że jestem stronniczy , korzystam z usług wszystkich operatorów.
Tyle żalu to się dawno nie naczytałem (i to w wielu postach), nie czuje się fanboyem Plusa (korzystam również z usług innych operatorów-nie związanych Z.S), BOK zjechał z jakością po przejęciu przez Z.S straszliwie (jednak i tak jest o wiele lepiej niż w CP), co do czekania na konsultanta po 60 minut to piszesz nie prawdę (tak było zaraz po prywatyzacji, lecz teraz-3 razy dzwoniłem w ciągu 24h i połączenie miałem natychmiast, ba przed chwilą tzn. w godzinach szczytu). Teraz co do limitu-już oferta 2x więcej na LTE była atrakcyjną dla większości użytkowników sieci internet, nie dla tak wielu tutaj wypowiadających się namolnych ssaków (dla których ma on zastąpić TV, kino, rozrywkę etc.), a podbicie ją do opcji bez limitu przełomowe na naszym rynku (osobiście uważam że jest to lepsze rozwiązanie pod każdym względem od np. powiększenia limitu na sieci LTE do 100/200GB, gdyż wielu płacących abonament podświadomie brnęło by do tej poprzeczki). W Łodzi korzystam z LTE a w innej lokalizacji moja rodzina korzysta z no-limit od lokalnego ISP 8Mbps/8Mbps (2 komputery, TV, TV-SAT, 2 tel. IP) generują ruch w ciągu miesiąca 40-50GB (głównym ssakiem jest YT, oczywiście żadnych torrentów-wszystko na legalu, filmy mam w kinie lub NC+ której płacę za "wypasiony" pakiet premium 50% ceny). Na obecną chwilę (nawet nie patrząc na cenę prawie 50% taniej w Plus) , komfort korzystania z sieci, parametry są porównywalne z ADSL 20+…Mbps i też nikogo nie chcę nakłaniać kto korzysta z takiej opcji neo aby z niej rezygnował z automatu, bo droga (jak pobierasz setki GB lub TB danych to ciesz się że firma sprzedaje usługę po takiej cenie, ba gdyby większość użytkowników neo pobierała m-c te przysłowiowe 100GB to większość infrastruktury by zaliczyła zwiechę i proszę mi nie pisać że ktoś ma neo 20Mbps i pobiera 1TB danych miesiąc, bez skutków ubocznych dla transferu-gdyż obok niego np 20 linii średnio ma problem z przekroczeniem 20GB). Takie duże ilości danych na dziś jest jedynie w stanie przerzucić sieć światłowodowa, dziwne że u Ciebie tak spadł transfer-bo również korzystam z sieci w Łodzi i nic takiego nie zanotowałem (poza imprezami masowymi PŁ-mieszkam blisko Al.Politechniki-gdy prędkość sieci spadła o połowę i oscylowała między 20-25Mbps, bez skutków ubocznych na jakość połączenia-stabilność połączenia, ping). Także podsumowując oferta jest bdb, przełomowa, a jeżeli ktoś myśli że przy chytrzy na ADSL end innym ISP i będzie doił operatora na maxa, to tak zapewne nie będzie-operator będzie utrudniał mu życie aż do wygaśnięcia kontraktu i rezygnacji przez klienta (inaczej może patrzeć gdy dane te będą pobierane nocą, przy niewielkim ruchu w sieci). Nikt nie zmusza do kupowania oferty CP/Plus, jest oferta w P4 (ze swoimi ograniczeniami w prędkościach, nawet bez limitu na pewien czas w promocji, na kartę również w opcji do 10Mbps), jest Orange i T-Mobile. Za intensywne użytkowanie sieci trzeba płacić lub siedzieć cicho i się nie wychylać aby ktoś nie zaczął liczyć :nienie: http://technowinki.onet.pl/biznes-i-fin ... itow/e52fw
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: robertnik »

A co Ciebie obchodzi ile, kto i co pobiera? Płaci za nielimitowane łącze i takie ma dostać. Nie wiem czy jesteś ślepy, ale wszystko idzie w chmury, łącznie z grami, a to przekłada się w sposób bezpośredni na potrzebę konsumpcji danych przy niewielkim pingu. To że używasz internetu w sposób jak 5-10 lat temu nie znaczy że wszyscy mają tak robić. A jak zamierza się z tego wywiązać operator... a co to klienta ma obchodzić? Dziś czytam o konsumenckich łączach "1000 megabitów". Dla czego sądzisz że to klient ma im podpowiadać jakie i ile łączy ma podpiąć pod BTS?
Zdecydował się na taką ofertę i ma się z niej wywiązać, a nie podnajmować troli co to cuda o paszportach będą pisać w komentarzach...
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Darek.74 »

xx2014 pisze:a podbicie ją do opcji bez limitu przełomowe na naszym rynku (osobiście uważam że jest to lepsze rozwiązanie pod każdym względem od np. powiększenia limitu na sieci LTE do 100/200GB
Taa właśnie widać :rotfl: W Play limit 200GB po którym nie blokują, w Plus bezlimit gdzie niektórym blokują po 40GB, może to i lepsze ale tylko dla plusa. Nie ukryjesz że jesteś fanboy Plusa, bo opis jak z kancelarii adwokackiej :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19190
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

To nie żale. Tutaj chodzi o zasady. Szumne zapowiedzi w prasie, konferencja , ostry PR pod tytułem LTE bez limitu. Ludzie nie czytają regulaminu, tylko ślepo wierzą konsultantom i zapowiedziom. Jak no-limit to ciągną ile wlezie. Nie wiem czy czytałeś ale na Forum Plusa jeden z użytkowników uzyskał zapewnienie konsultanta BOK, że będzie mógł pobrać i 20TB :szok: . Uwierzył i wziął a tu zonk. Przycinają, ponoć przez błąd systemu. Czyli został świadomie wprowadzony w błąd. Tak nie można, powinny być jasne zasady.Pacta non conventa. A punkty w regulaminie, które mówią o ograniczeniu transferu wg. jakiegoś widzi mi się operatora bez podania granic( czyli de facto limitów) to łamanie prawa. I to jest sedno sprawy. Play przyciął prędkości na LTE, w promocji ustalił granicę pakietu LTE na 200GB i po nich ma zwalniać do 2Mb/s( choć u mnie nie zwalnia). Jasne przejrzyste zasady, znam je wcześniej i wiem czego mogę oczekiwać. Plus trąbi o LTE bez limitu a dla niesfornych ssaczy ma bat, tylko o tym nie mówi a wprowadza ukradkiem. Czy takie zasady ci się podobają? Pisząc o BOK miałem na myśli CP , z którego korzystam i u nich można nasłuchać się muzyczki :) i nachalnych reklam usług. Łódź to nie tylko centrum, gdzie BTS-ów LTE1800 Mobylandu nie brakuje. Na moich peryferiach jest jeden i nie jest tak różowo jak piszesz.Jak w twojej okolicy ludzie zamiast kabla wzięli by Power LTE w Plusie/CP szybko doświadczyłbyś co to przeciążenie sieci a transfery poleciałyby na łeb. Operator nie działa non-profit, bierze za usługę pieniądze. Doskonale wiesz, że z jego strony nie ma skrupułów. Jako przykład podam sprzedawanie ofert, w którym na m-c daje się SMS-y i pakiet internetowy za darmo. i to np. emerytom , którzy nigdy SMS-a nie wyślą a internet dla nich to magia( na dodatek sprzedają im telefon bez jego obsługi). Po okresie promocyjnym, gdy nie dezaktywują usług( nie potrafią) nalicza im się opłaty za coś z czego nie korzystają. Jesli maja złożone w banku stałe zlecenie na opłaty to nawet o tym nie wiedzą. Czy to jest fair? Gdzie ty żyjesz?, usługodawca ma dbać o klienta, z którego ma zyski a nie utrudniać mu życia. Prowadzę własna działalność i przy takim podejściu do klienta dawno bym umarł z głodu. Pod jednym względem masz rację, nikt nie musi brać Plusa/CP na siłę. Konkurencja się tylko cieszy. Stąd sukces P4, który jest faktem. Umowa jest zawierana przez dwie strony, każda ma swoje prawa i obowiązki wynikające z regulaminów. I wcale nie należy siedzieć cicho tylko walczyć o swoje( też mam nc+ za 50% i CP od 15m-cy za free) w ramach regulaminu.
muchakk
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2014-06-09, 22:00
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: muchakk »

Po tych wszystkich wpisach na forum celowo przekroczyłem dzisiaj podstawowy limit danych o 10GB i jakoś nic się nie stało. W 3G/2G jest limit a w lte zgodnie z ofertą nic się nie zmieniło... Swoją drogą ściąganie dziennie 100GB bądź więcej to lekkie przegięcie...
Ostatnio zmieniony 2014-06-12, 17:56 przez muchakk, łącznie zmieniany 1 raz.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartex03 »

Z innej beczki troche :)

Czy w cudownym Polkomtelu jest możliwość wczesniejszej aktywacji uslugi bez czekania az kurier odda podpisaną umowę. Czyli inaczej przyjezdza kurier, podpisuje mu wszystko, potem dzwonie do BOK i prosze o szybszą aktywacje?

Czy mam czekać kolejny tydzien ....
xx2014
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-06-04, 20:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: xx2014 »

matek451 pisze: Gdzie ty żyjesz?, usługodawca ma dbać o klienta, z którego ma zyski a nie utrudniać mu życia. Prowadzę własna działalność i przy takim podejściu do klienta dawno bym umarł z głodu. Pod jednym względem masz rację, nikt nie musi brać Plusa/CP na siłę. Konkurencja się tylko cieszy. Stąd sukces P4, który jest faktem. Umowa jest zawierana przez dwie strony, każda ma swoje prawa i obowiązki wynikające z regulaminów. I wcale nie należy siedzieć cicho tylko walczyć o swoje( też mam nc+ za 50% i CP od 15m-cy za free) w ramach regulaminu.
W Polsce, jakbyś nie zauważył że takowe praktyki są wszech obecne. Nie dogadałeś się z opem-masz jakiś uraz i to widać w postach w tym temacie, tracisz całkowicie obiektywizm podejmując tak nieobiektywny atak. Udajesz naiwnego? Nie wiesz że sieć LTE nie jest z gumy i nie da rady przerzucić tak dużej ilości danych (tutaj jeszcze raz się powtórzę że oferta z punktu oddziaływania na podświadomość klienta jest lepszą od dużych limitów rzędu 100/200GB), masz żal że nie korzystasz z tej oferty? Skoro prowadzisz działalność to pewnie podatki są dla Ciebie za wysokie i składki na ZUS (najlepiej żeby w ogóle nic nie płacić). Udajesz naiwnego-ludzie w spółkach Z.S są źle opłacani, nie mają odpowiednich kwalifikacji (o te 20TB to pewnie też pytał emeryt), poza tym przy sprzedaży bezpośredniej jest źle u każdego operatora (dużo bezpieczniej jest zawierać umowę na odległość, bo mamy zapis rozmowy i możemy reklamować usługę-po roku przy poprzednim kontrakcie zareklamowałem aneks i reklamację mi uznano), pisanie takich opowieści o naciąganych emerytach przez CP/Plus jest na wyrost-gdyż po domach nie chodzą i nie namawiają, gdzie inne duże firmy robią to (sprzedawcy energii, ubezpieczeń, kredytów, zakupów ratalnych etc.). Będę z tego zadowolony jak wszystkie ssaki pójdą do P4 i rzucą się na tę 6 miesięcy w promocji (za które zapłacą pozostali). P4 to sukces odniosło (sam również jestem abonentem głosowym z przesiadką z Orange), bo zabrało dużo abonentów konkurencji-która wówczas rozkładała ręce i wypinała się plecami.Dziś żadna z sieci łatwo nie oddaje wypłacalnego abonenta, pozostali nowi. Traktuję wszystkie Twoje poprzednie wpisy za próbę odegrania się na CP/Plus, gdyż oferta internetu LTE P4 jest gorsza o tej Plusa/CP, ba nawet była gorsza od tej wcześniejszej z maja (LTE x2), lecz do czerwca najlepszą ofertą internetu miał Orange (doskonale o tym wiesz i mogę zacytować tutaj naście Twoich postów), lecz dziś Z.S rozdaje karty i czeka na odpowiedź konkurencji (wydawało się że T-Mobile wyskoczy z czymś ciekawym :dobani: ). Nie jestem przywiązany do żadnej sieci (2 lata temu negocjowałem z Plus przedstawiając ofertę na internet P4, w minionym miesiącu Orange). :brawa: P.S Tutaj najwięcej negatywnie się będą wypowiadać ci którzy mają jakiś drogi dostęp kablowy a chcą przychytrzyć i myślą że Zygmunt da się złapać na jakieś plewy (abon. 60zł) i będzie szybko i dojenie na maxa. Tak nie będzie do póki konkurencja nie uruchomi podobnej oferty. :ok:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: wojteks »

xx2014 pisze:Dziś żadna z sieci łatwo nie oddaje wypłacalnego abonenta
Tutaj się mylisz. Jeżeli dla przedłużających są gorsze warunki (po negocjacjach) niż u konkurencji no to wiadomo co będzie. Wiele osób przedłuży bo wygodnie itp. inni odejdą i prawdopodobnie już nigdy nie wrócą.
Nie pomagam na PW!
xx2014
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-06-04, 20:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: xx2014 »

wojteks pisze: Jeżeli dla przedłużających są gorsze warunki (po negocjacjach) niż u konkurencji no to wiadomo co będzie. Wiele osób przedłuży bo wygodnie itp. inni odejdą i prawdopodobnie już nigdy nie wrócą.
Tu akurat mam z pracy propozycje które dostali koledzy od T-Mobile i Orange , negocjowali przedstawiając ofertę głosową P4 (fakt na samą usługę nie dostawali lepszej oferty) i z opcją zakupu aparatu P4 był daleko w tyle. :roll:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19190
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Nie mam żadnego urazu do CP. Jestem ich klientem od 8 lat. Mam u nich TVSat, Internet i nawet telefon sprzed 4 lat. Czy to mało? Natomiast zauważam gdy z ich strony jest coś nie tak i mówię. A takowym jest trąbienie o no-limit na LTE i zamieszczanie w regulaminie pkt., który pozwala przyciąć klienta wg. własnego uznania bez podania jasnych reguł. Jak działa sieć wiem doskonale ale ci co zachęceni przez konsultantów przejdą np. z Neostrady( a uwierz mi ich nie brakuje) zapewne nie i mogą być zawiedzeni. Dla mnie internet w CP to w tej chwili 4- usługa dostępu , dodatek do TV. Za no-limit wcale nie tęsknię, Składki i podatki płacę, jestem legalistą. Przestrzegam prawa ale staram się zauważać błędy w nim i w ramach mi dostępnych wpływać na jego zmianę.
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bolu »

Komedia co oni robią. Wątpię by UKE coś poradziło. Chyba na razie nie ma sensu się pakować w to. Wyraźnie widać, że ograniczają specjalnie tych, którzy przekroczyli już limity. Trzeba szukać starterów RMB :)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Andrzejz78 »

xx2014, skoro tak zachwalasz Plusa to może napisz coś o prędkościach internetu a w szczególności LTE
xx2014
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-06-04, 20:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: xx2014 »

matek451 pisze: A takowym jest trąbienie o no-limit na LTE i zamieszczanie w regulaminie pkt., który pozwala przyciąć klienta wg. własnego uznania bez podania jasnych reguł. Jak działa sieć wiem doskonale ale ci co zachęceni przez konsultantów przejdą np. z Neostrady( a uwierz mi ich nie brakuje) zapewne nie i mogą być zawiedzeni. Dla mnie internet w CP to w tej chwili 4- usługa dostępu , dodatek do TV. Za no-limit wcale nie tęsknię, Składki i podatki płacę, jestem legalistą. Przestrzegam prawa ale staram się zauważać błędy w nim i w ramach mi dostępnych wpływać na jego zmianę.
Ok! :zawstydzony: Dlatego tj. właściwe miejsce aby co niektórym "wylać kubeł zimnej wody na głowę"-mając w realu osiągalne chociaż 10Mbps na ADSL/innym kablu a do tego ściągając duże ilości danych z netu, nie zakombinujemy z przejściem na LTE z abonamentem za 60zł-bo CP/Plus nie pozwoli na ściąganie za tą cenę 750GB miesiąc (przecież są tu użytkownicy z wstecznymi taryfami YT/Ipla bez limitu którzy ściągają 200-300GB, lecz płacą za to x2). Od lat trwa dyskusja w branży IT na temat limitowania i sposobu płatności za transmisje danych na łączach kablowych (póki co jest skutecznie zakrzykiwana przez mniejszościowe lobby użytkowników sieci którzy ściągają najwięcej, u mnie w pracy jest koleś który ma net Toya i PC włączonego ciągle z torrentami-więcej ściąga niż jest w stanie obejrzeć-ale za to płaci :] ). Ze swojej strony będę zadowolony że takowi użytkownicy trafią do innych sieci. Z drugiej strony użytkownicy którzy-tak jest to zdecydowana większość zużywa dane w dziesiątkach GB będą mogli zdecydowanie mniej płacić, mając internet bdb jakości (w Łodzi na niektórych osiedlach przy bdb infrastrukturze są dostępne pakiety w kablówkach 20zł brutto 4Mbps po kablu no-limit). Dostępne łącza ADSL 1-6Mbps w realu zostaną w pewnej perspektywie czasowej całkowicie wyeliminowane (tak się już dzieje nie tylko dzięki LTE-cena 80zł za wolne łącza jest nie do utrzymania-w innej lokalizacji gdzie korzystam z lokalnego ISP, to Orange ADSL plus telefonia stacjonarna gdyby nie administracja i służby publiczne została by całkowicie wypchnięta z rynku-ISP wiesza światłowody po słupach PGE).
Andrzejz78 pisze: skoro tak zachwalasz Plusa to może napisz coś o prędkościach internetu a w szczególności LTE
Średnio dobowy transfer to 40/40Mbps, no może trochę więcej bo w nocy jest download 60Mbps. Używam tylko LTE od 09.13. Co do sieci HSPA nie jest ciekawie, najgorzej w paśmie 900, na 2100 jest lepiej, dobrze jest jedynie w HSPA DC, choć np. do T-Mobile to daleko-lecz oni nie mają za dużo abonentów.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19190
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Tako rzecze Prezes" Parametry techniczne Internetu LTE sprawiają, że zaczyna on powoli stawać się doskonałą alternatywą dla łącza stałego. Natomiast jego przewagą jest mobilność. Jesteśmy przekonani, że tak jak telefony komórkowe zastąpiły linie stacjonarne, tak w dłuższej perspektywie, wraz z rosnącą popularnością smartfonów i rozwojem infrastruktury LTE, klienci dostrzegą bezzasadność posiadania dwóch usług – stacjonarnej i mobilnej – oraz płacenia dwóch abonamentów i wybiorą tę bardziej uniwersalną, czyli mobilną – mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Członek Zarządu Polkomtelu." Po takich słowach ludzie mają prawo oczekiwać , że nikt im nie będzie ograniczał internetu . Ile w tym prawdy? I co na te słowa PR "Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają nową kategorię produktu na rynku. Po raz pierwszy szybki, mobilny Internet LTE nie będzie ograniczony wielkością pakietu danych przez całą długość umowy. To idealne wykorzystanie potencjału technologii LTE i najlepsze rozwiązanie także dla domu lub biura. Już dziś Internet Plusa jest szybszy od Neostrady i z powodzeniem pełni rolę Internetu domowego...Teraz, dzięki Internetowi Power LTE, nie trzeba się martwić o limity, wystarczy być w zasięgu LTE i bez limitów korzystać z Internetu od Plusa lub Cyfrowego Polsatu." Czy ci "fachowcy" nie zdają sobie sprawy z ograniczeń własnej sieci? Doskonale wiedzą ale liczą na to, że ciemny lud to kupi.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Andrzejz78 »

matek451 pisze:wystarczy być w zasięgu LTE i bez limitów korzystać z Internetu od Plusa lub Cyfrowego Polsatu
I tu może być furtka Wystarczy przykrecić śrubę z zasięgiem lub zmienić tilt anten i wielu nowych złapanych klientów pozostanie z ofertą Power LTE bez zasięgu LTE I wszystko zgodnie z prawem
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bolu »

Oddałem te cudo ODU IDU. Pani w punkcie mi powiedziała, że miała klienta, który także przekroczył limit i też dostał pakiet "strona w 10 minut". Dodała, że na pewno to się zmieni. Zobaczymy...
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

Na PlusForum się uspokoiło. Testerzy którzy dostali na samym początku lejki już ich nie zgłaszają. Może te lejki to faktycznie błąd systemu który właśnie został naprawiony :-)
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Darek.74 »

BKpbO pisze:Może te lejki to faktycznie błąd systemu który właśnie został naprawiony :-)
I tego wszystkim życzę, ale życie jest brutalne i obstawiam że przystopują na parę dni żeby ucichło. I znowu się zacznie :dobani:
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bolu »

Ja wolę przeczekać tą burzę. Na pewno nie będę się wiązał 24m umową, kiedy mogą takie rzeczy wyprawiać.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartex03 »

Z całym szacunkiem dla forum o którym mowa,ale w skali kraju nie jest absolutnie miarodajne. Raptem problem z lejkami zgłoszało 2 Użytkowników i roztrząsali to wszyscy - nawet osoby, których problem nie dotyczył.

Sam jestem ciekaw jak to jest z tym ograniczeniem. Nie mogę przebić się przez machinę biurokracji z Plusie i odpuściłem sobie dzwonienie z prośbą o wsześniejszą aktywacje.

Na marginesie postępowanie + jest jedyne wsród operatorów bo mam telefony u innych i aktywacja szybsza jest możliwa nawet po godzinie od odebrania przesyłki od kuriera. Zleca się prośbę o wcześniejszą aktywacje i 0 problemów.

Zagadałem przy tej okazji Konsultanta i zapytałem jak to jest że nakladacie ograniczenia bez żadnych przesłanek a trąbicie że jest bez limitu.

Odpowiedzial mi że "niezły bałagan się zrobił i dym z tego LTE, a potem mówi że "ale panu na 100% nie spadnie do lejka , tylko bedzie mial pan 20 tak jak w umowie.

Mówie to sie przekonamy jak mi raczycie to aktywować czy nie bedzie ograniczen - tylko sie roześmiał.

Dobrze wiedzą że takie sytuacje się powtarzać bedą i zapewne są cały czas tylko 90% ludzi przyjmuje że tak ma być i nie wiedzą gdzie pisać , co robić....

Obiecuje że jak tylko właczą to przykatuje łącze, jesli dostane lejka, bez zadnych telefonów oddam wszystko i wezme wolniejszego pewniaka ...
Ostatnio zmieniony 2014-06-13, 20:57 przez bartex03, łącznie zmieniany 1 raz.
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

Testuj, testu, i daj nam znać jak idą testy :)
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bolu »

Post jednego z userów forum plusa
Szanowny Panie,

dziękuję za przesłaną wiadomość.

W odpowiedzi na Pana korespondencję chciałbym poinformować, że niestety nie jestem w stanie podać Panu konkretnych ilości przesłanych danych, po których nastąpi ograniczenie prędkości transmisji do 32kb/s ponieważ są one uwarunkowane wieloma czynnikami i nie są to parametry stałe.
W przypadku opisanej sytuacji Polkomtel Sp. z o.o. zastrzega sobie możliwość ograniczenia prędkości transmisji danych do 32 kb/s również w technologii LTE.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: robertnik »

No na razie jak widać jest wolna amerykanka. Co i jak będzie nie wiedzą nawet ci z Plusa co starają się odpowiadać na forum, a telefonicznie i jak widać mailowo też nie są jednomyślni. Na razie to wielkie ryzyko jak ktoś(np jak ja) zastanawia się nad takim stałym i podstawowym łączem, to powinien pozastanawiać się dłużej, bo może wypaść 2 lata wiszenia na telefonie do BOK po prośbie ściągnięcia blokady...
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bolu »

Ta, ja przez telefon i w punkcie zostałem poinformowany, że jest to internet bez limitu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19190
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

A co mieli mówić, już 3.06 po przeczytaniu zapisów w regulaminach Plusa i CP było wiadomo, że to LTE bez limitu to lipa. Najgorsze w tym , ze do dziś nie określili tych warunków(limitu), po którym mogą przyciąć do 32kb/s na LTE. Brak jakichkolwiek reguł właściwie dyskwalifikuje tą ofertę.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ja.michal »

bolu, i mają rację. Oferta jest bez limitu, ale z prędkością do 32 kb/s. :hyhy:
Fenio
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2013-09-10, 21:16
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Fenio »

I jak tam idą testy lejka 32kbps ? Nadal występuje ten problem ? Są jakieś różnice w "problematyczności" tej usługi pomiędzy Plusem a CP ?
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ra-v »

Za czasów gdy LTE jescze nie było w PL znajomy mi kiedyś pisał, ze za granicą nie ma limitów na 3G, ale jeśli za dużo (albo zbyt długo) pobiera to przychodził SMS z ostrzeżeniem. Jeśli się to ostrzeżenie zignorowało to blokowali neta na jakiś czas.

Widzę, że coś tak jakby podobnego tutaj wprowadzają. Ale jak widać jest to totalny totolotek. I jeśli ktoś korzysta z takiego neta w swojej pracy i nagle dostanie lejek, to chyba rzuci kompem o ścianę.

Nie wiem dlaczego Plus nadal leci w cyferki. Nadal chwalą się LTE (pokrycie w moim regionie jest żadne a n00b nie wie, że go nie ma), megabitami, nolimitami, a i tak wszyscy dobrze wiedzą, że w przypadku dużej liczby użytkowników sieć zwyczajnie stanie tak jak teraz jest z 3G u mnie, gdzie ilość moich zgłoszeń o problemach w ostatnim roku wzrosła o 1000% (słownie tysiąć) w porównaniu do 3 lat z wcześniejszego okresu.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

Nie ma problemów z lejkami :)
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Darek.74 »

BKpbO pisze:Nie ma problemów z lejkami
Uwierzę za pół roku ;) Ale na razie faktycznie jak śledzę parę wątków, to jest ok. Tylko pytanie czy to nie doraźne zagranie po wielkiej burzy.
ODPOWIEDZ