zmiana firmware w b593s-22

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolopeter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-10-27, 20:00
Lokalizacja: szczecin

zmiana firmware w b593s-22

Post autor: kolopeter »

witam.
udalo mi sie zmienic firmware z plusa na "czyste" i byloby wszystko fajnie gdyby nie moje dalsze zabawy...
niestety popelnilem blad i ukatrupilem router, a na dodatku przy rozkrecaniu osliznal mi sie srubowkret i urwalem chyba ze dwa elemenciki, ktorych juz nie moglem znalezc ....
no i kupilem nowy modem , takze z softem plusa.
ogolnie to szukam softu wlasnie plusowego, bo ma niezaprzeczalna zalete... mozna z niego wysylac kody ussd, ktorych niestety w innych softach nie da sie.
zastanawia mnie takze wskaznik poziomu sygnalu. caly czas jedna kreska.
a teraz o innych softach....
soft mozna zaktualizowac pod warunkiem ,ze bedzie mial ta sama koncowke
czyli w plusie jest 69 , zas czysty ma 00
zatem bierzemy czysty, ktory mozna w miare latwo znalezc w sieci i hex edytorem zmieniamy na ten sam numer co mamy w routerze. w 9 miejscach zdaje sie....
jesli nie dalismy ciala, to mozemy spokojnie zmienic soft na najnowszy z numerkiem d30 gdzies po srodku .
V200R001B180D20SP05C69
najnowszy soft pokazuje juz cala skala sygnal na wyswietlaczu obudowy.
pozniej bez problemu mozemy sobie skakac z d20 na d30 z koncowkami c00.
i takze na soft c00 mozna wgrac bez problemu inny soft , ale powrot na c00 tylko z hex editorem.
wgralem rosyjski soft z koncowka c209 i chcac wrocic na c00 zle wpisalem numerki i uwalilem router.
zatem jak zabawa, to najlepiej z softami z dwucyfrowymi koncowkami, bo wtedy dlugosc numeru softu sie zgadza...
wiec potrzebuje teraz softu od plusa, bo ma ussd .
jest strona asanfile, ale zdaje sie jest platna i ogolnie cos tam jest skopane, bo nie mozna sie zalogowac, a to jedyne miejsce , gdzie znalazlem polski soft...
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: zmiana firmware w b593s-22

Post autor: robertnik »

Według tego co znalazłem na tym blogu to wgrywałeś firmware nie od tego modelu :)
A może i nie... Szkoda że nie linkowałeś.
romekkar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-01-21, 18:36
Lokalizacja: Lędziny

Re: zmiana firmware w b593s-22

Post autor: romekkar »

Mam ten modem z dystrybucji Plus'a - nie mogę wprowadzić danych dla drugiego konta VOIP. Czy komuś się to udało skonfigurować dwa konta SIP, czy to kwestia firmware?
kolopeter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-10-27, 20:00
Lokalizacja: szczecin

Re: zmiana firmware w b593s-22

Post autor: kolopeter »

firmware znalazlem zdaje sie przez linki z filipinskiego forum symbianize.com. i wszystkie softy byly do hardware v200. tak jak pisalem... rosyjski i jeszcze ktorys custom jest z dluzszym numerkiem, a przy edycji hex edytorem nie mozna dolozyc znaku, tylko mozna zastapic, dlatego przerabialem c00 na c69 i dzieki temu router nie plul sie ,ze firmware niekompatybilny , czy co on tam mowi. rosyjski byl z koncowka 209 i przez zmeczenie i glupote i nadzieje ,ze nic sie nie stanie, podmienilem numery na c209 nadpisujac kawalek softu. w zasadzie spodziewalem sie ,ze moge go uwalic, ale nie ,ze uceglic :). no i umarl. chcialem podlaczyc sie gdzies na plycie ,ale znowu z lenistwa nie chcialo mi sie isc po porzadny srubowkret i pojechalem po plycie urywajac elementy... a teraz szukam polskiego softu,aby jeszcze raz pobawic sie czystymi i pozniej powrocic na PL.
chyba gdzies na gsmhosting mozna znalezc softy, a i mozna jeszcze poszukac na stronce ....google: b593s-22 free unlock new algo ...nie pamietam nazwy,a nie za bardzo moge szukac , bo mam w tej chwili bardzo slaby net
http://blogmytuts.blogspot.com/2014/05/ ... -free.html
a paczka z softem nazywa sie :
B593s-22Update_V200R001B180D20SP00C00.7z
Huawei_B593s-22_Firmware_V200R001B236D30SP00C00_Universal.7z
wystarczy to w google wkleic i przez strone getwapi.com sciagnac

oo a tu komplet
http://unlockmodemfree.biz/download-hua ... date-free/
kolopeter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-10-27, 20:00
Lokalizacja: szczecin

Re: zmiana firmware w b593s-22

Post autor: kolopeter »

witam. troszke podbije, moze sie komus przyda...
ogolnie ten c69 jest softem zdaje sie orange. i mozna go wyjac z routera... bo jest tam skladowany. trik polega na zmuszeniu przyjecia sciezki usera dla ftp /./., a robi sie to poprzez edycje POST. jesli uda sie nam to ( a wystarczy firefox i tamper data), to mozemy wejsc po ftp do plikow systemowych i w katalogu online jest nasze firmware.
niestety w najnowszym sofcie juz zablokowali ten trik. jakkolwiek , jesli w sofcie c69 wyciagniemy haslo dla ssh , to jeszcze cos tam mozemy powalczyc, bo mozna sie zalogowac tym samym haslem na najnowszym sofcie. haslo lezy czystym tekstem w /var/sshuser.cfg.
zatem z tym co napisalem wyzej, to mozemy zgrac stary soft, pobawic sie nowym i jak bedzie trzeba walczyc z gwarancja , to ten stary mozemy wrzucic spowrotem.
update . w najnowszym sofcie dziala takze trick ,ale trzeba zresetowac modem
kolopeter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-10-27, 20:00
Lokalizacja: szczecin

Re: zmiana firmware w b593s-22

Post autor: kolopeter »

jakby ktos potrzebowal:

http://chomikuj.pl/kolopeter/b593s-22
przerobionydla orange: najnowsze czyste oprogramowanie co bylo dostepne dla tego modemu.
a drugi z numerem, to wyciagniete z modemu.
co do gwarancji : po wgraniu softu jest on zapisywany w katalogu /online z kolejnym numerkiem (nazwy nie pamietam), aby oddac modem na gwarancji trzeba skasowac zapisany soft, aby nie bylo sladu po naszej ingerencji w oprogramowanie.
w skrocie : trzeba dostac sie po ftp do systemu plikow poprzez trik z POST. google:b593 POST shh i znajdziecie jak to zrobic. nie moge zrobic instrukcji, bo modem jakis czas temu uwalilem i jakos nie udalo mi sie go jeszcze naprawic.
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: zmiana firmware w b593s-22

Post autor: varico »

Czy na pewno dziala ten trik na wersji b593s-22? Tam jest mowa o -12.
kolopeter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-10-27, 20:00
Lokalizacja: szczecin

Re: zmiana firmware w b593s-22

Post autor: kolopeter »

varico pisze:Czy na pewno dziala ten trik na wersji b593s-22? Tam jest mowa o -12.
jak nie sprobujesz ,to sie nie dowiesz ... dziala ... tylko chyba musialem zresetowac modem, bo cos sie gryzlo z konfigiem.
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: zmiana firmware w b593s-22

Post autor: r0siu »

Mógłbym prosić o pomoc w aktualizacji mojego b593s-22.
Czasami lubi się przywiesić i nie zawsze trzyma stabilne połączenie. Może aktualizacja coś pomoże.

Sam osobiście szukam i szukam i nigdzie nie mogę znaleźć oprogramowania.

Moje urządzenie:
Hardware version: Ver.B
Firmware version: V200R001B180D20SP05C07
Firmware build time: Jun 19 2013 / 21:42:54
Marcineke36
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2011-10-06, 09:24
Lokalizacja: Gostyń

Re: zmiana firmware w b593s-22

Post autor: Marcineke36 »

http://www.symbianize.com/showthread.php?t=1149012

Tam jest wersja D20 ale i tak w HEX edytorze jakimś musisz i tak przerobić pod swój B593 i zmienić w 9 miejscach na SP05C07

Przy okazji - jaka wersja jest najnowsza widziałem na pewnym forum, że

V200R001B270D10SP00C00
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: zmiana firmware w b593s-22

Post autor: mazut »

V200R001B270D10SP00C00 jest z 2014/8/19, z tego co widze jest to ostatnie i najnowsze FW dla b593s-22
bzjttpoz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-10-21, 11:34

Re: zmiana firmware w b593s-22 - DynDNS inny serwis

Post autor: bzjttpoz »

Czy znacie może firmware, w którym można ręcznie dodać inny serwis typu DynDNS, np. freedns.afraid.org/ ?
Mam soft V200R001B180D20SP05C69 (sprzęt bez simlocka, z Plusa), można w nim uruchomić DynDNS, jest też rozwijana lista wyboru serwisów, ale jest na niej wyłącznie DynDNS bez opcji wyboru innego lub dopisania ręcznie.

Czy w nowych softach jest cokolwiek ciekawego, co ma znaczenie z praktycznego punktu widzenia?
Nie chodzi mi o wskaźniki zasięgu na LEDach, czy obsługę PizzaPortal z poziomu routera, pytam z ciekawości, czy zmieniacie soft dla sportu (co również szanuję i jak mam czas sam lubię :) ) czy też są jakieś realne korzyści (np. ograniczanie prędkości dla poszczególnych urządzeń).
ariel_matrix
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2012-05-17, 14:02
Lokalizacja: Tczew

Re: zmiana firmware w b593s-22

Post autor: ariel_matrix »

@kolopeter - ten soft co mass udostepniony na chomikuj, mogę wgrać do swojego b593 z softem - V200R001B180D20SP05C69 ?

i jakie zmiany zajdą? warta jest aktualizacja?
korbielow
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-06-07, 10:31
Lokalizacja: katowice

Re: zmiana firmware w b593s-22

Post autor: korbielow »

Czy ktoś wie jak dodać do b593-s22 innego usługodowace ddns ? Konkretnie chciałbym miec darmowe http://www.noip.com/. Czy nalezy zmienić firmware ? jesli tak to na jakie?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: zmiana firmware w b593s-22

Post autor: onken »

Ale to nie do konca wygodne rozwiazanie. Musisz co 30 klikac w link lub na ich stronie przy przedluzac waznosc domeny

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ