Rozdzielenie sygnału internetowego z kablówki na 2 kompy

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
polgot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-14, 13:39

Rozdzielenie sygnału internetowego z kablówki na 2 kompy

Post autor: polgot »

Witam serdecznie. Przejrzałem chyba wszystkie wątki na forum i dalej nie wiem jak rozdzielić sygnał (internet) z sieci telewizji kablowej na 2 kompy.
Pozwolę sobie opisać moje aktualne wyposażenie:
1. internet z kablowej telewizji poprzez modem podłączony do komputera stacjonarnego przy pomocy USB.( można ten modem połączyć z kompem poprzez skrętkę ale nie mam karty sieciowej w stacjonarnym)
2. laptop z kartą sieciową również bezprzewodową.
3. komputer stacjonarny nie jest obecnie wyposażony w żadną kartę sieciową.

Moim celem jest możliwość korzystania z internetu na laptopie przy wykorzystaniu karty radiowej (Wi-fi bodajże)
Wiem, że do tego celu muszę kupić router bezprzewodowy.

Teraz moje pytania:
1. Jaki router - czym muszę kierować sie przy zakupie (o co pytać co sprawdzać)
2. co oprócz routere - prawdopodobnie muszę dokupić kartę sieciową do kompa stacjonarnego .
3. jak połączyć modem z routerem i kompem stacjonarnym.
4. czy do routera musze wpisać jakieś MAC numery a jeżeli tak to jakie (czy modemu kablowego czy też MAC numer portu USB) -
5. Jak konfiguruje sie router i karty sieciowe

Sorry, że o tak wiele pytam ale jestem zielony w tych sprawach a na obecnych wątkach forum niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez polgot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kszysek
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2006-07-19, 08:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rozdzielenie sygnału internetowego z kablówki na 2 kompy

Post autor: kszysek »

polgot pisze:Witam serdecznie. Przejżałem chyba wszystkie wątki na forum i dalej nie wiem jak rozdzielić sygnał (internet) z sieci telewizji kablowej na 2 kompy
oj to bardzo niedokłanidnie przeglądałeś:
http://www.bez-kabli.pl/ftopic1127.html
<| Blackberry Bold 9700 - Orange |Ipad2-3G Orange | Dell N4020 + Huawei e3131 - Orange | Hp Mini 311 | Hp t5630w Thin Client + Wimax |> To tyle :)
http://speedtest.net/result/1917097660.png
ODPOWIEDZ