Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wxw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-22, 21:40
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: wxw »

ifeelveryblah pisze:Jestem po testach z zestawem Mr3420 i E3272 + hub aktywny. Rzeczywiście tnie na maksa. Tylko teraz pytanie czy to rzeczywiście przez słaby procesor? Bo tak się składa, że mam w domu również mr3020. Podłączyłem i co? Szok! Chodzi bardzo dobrze. Jak to możliwe, że takie małe gówienko daje radę, a mr3420 tnie?
I jeszcze takie małe pytanie w związku z tą całą sytuacją. Mr3020 ma tylko jedno złącze lan. Potrzebuję co najmniej 2. Wtedy kupuję switcha, np. TL-SF1008D, podpinam go pod lan do mr3020, a sprzęt pod switcha? Nie znam się na tym za bardzo...
Masz mr3420 v1 czy v2 ? Chce kupić jakiś tani router do LTE do E3272 i właśnie zastanawiam się nad mr3420 v2 , z tego co widzę AR9341@535MHz, więc nie powinno być chyba tak źle ?
Gerwaz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-09-29, 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: Gerwaz »

Kup Modem 4G LTE Huawei E3272+Router TP-Link MR3420.
____________
Gustowne [ciach]

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2014-09-29, 13:35 ]
Reklamy tu nie lubimy
Ostatnio zmieniony 2014-09-29, 12:35 przez Gerwaz, łącznie zmieniany 1 raz.
szymek2000
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-10-11, 09:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: szymek2000 »

witam,

a ja z innej beczki, na w/w stronie jest cała lista róznych *.bin; który będzie odpowiedni w tym przypadku oraz przy pomocy jakiego softu flashować modem?

temat niejako ciągnę dalej, model od plusa 3272 hilink, router tplink 3420 v2 wgrana wersja beta.

próbowałem dostać się do modemu celem wysłania komend AT, lecz zabiegi typu
http://192.168.1.1/html/switchProjectMode.html
w ogóle w tym przypadku nie działają. mój problem jest taki, że router nie wykrywa modelu a przyjmuje w ustawieniach 3g/4g ip hilinku bez udostępnienia internetu od operatora.

dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam Wszystkich.

szymek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: onken »

Musisz zmienić soft w Hilinku na ten zmodowany jak chcesz projectx itp. A w routerze ustaw dhcp kablowe i wybierz port eth

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
szymek2000
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-10-11, 09:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: szymek2000 »

onken pisze:Musisz zmienić soft w Hilinku na ten zmodowany jak chcesz projectx itp. A w routerze ustaw dhcp kablowe i wybierz port eth
zauważ kolego, że to samo napisałem ale zadając pytanie który konkretnie mam wgrać oraz przy pomocy czego mam wgrać ten plik *.bin; względnie to obrazy które mam umieścić we wirtualnym napędzie to resztę sobie poradzę, natomiast jeśli należy użyć jakiegoś softu do wgrania w modem to poproszę o podpowiedz jaki to soft.

dziękuję,
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: wojteks »

szymek2000 pisze:zauważ
Ty też zauważ że tu należy stosować się do zasad pisowni.
Nie pomagam na PW!
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: darekka »

Witaj sam używam połączenia E3272HiLink i MR3420v2.3. Aby to działało(zakładam, że obecnie masz wgrane oprogramowanie routera ORYGINALNE PRODUCENTA) musisz:
1-pobrać ten http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitu ... actory.bin obraz Gargoyle oraz wgrać go poprzez opcję aktualizacji umieszczoną w MENU ROUTERA
2-wgrać najnowszy firmware(wiem, że jest do E3276 ale będzie działał ok i da fajne opcje w połączeniu z poniższym WebUi.np.wymuszenie np.UMT900): http://przeklej.org/file/wchzGF/E3276s. ... .00.00.zip HASŁO:bezkabli.pl
3-wgrać WebUi : http://przeklej.org/file/pmA5yw/WYMUSZA ... .Mod1.4.7z HASŁO:bezkabli.pl

UWAGA!!! procedurę aktualizacji firmware/WebUi w modemie uruchomisz 2xklikając na zawarte w archiwach pliki .exe oraz wciskając dalej ewentualnie wpisując wygenerowany kod
UWAGA!!! wszelkie procedury aktualizacji modemu musisz przeprowadzać po wpięci bezpośrednio do komputera podłączonego do zasilania sieciowego
UWAGA!!! do wgrania firmware będziesz musiał wygenerować FLASH CODE podając IMEI w tym programie: http://przeklej.org/file/8ZmyXo/Unlock.Huawei.new.exe
UWAGA!!! po wgraniu firmware nie wyjmuj modemu z komputera i po kilku chwilach zainstaluj WebUi.

Dodatkowo w ustawieniach routera musisz zmienić jego adres ip z 192.168.1.1 na np. 192.168.0.1.(kolidacja pierwszego z adresem modemu).Dzięki tej zmianie uzyskasz bezproblemowy dostęp zarówno do ustawień routera jak i modemu.

Oczywiście po tych zmianach możesz ustawić w modemie autołączenie,wymusić pasmo np.samo LTE(nie będziesz musiał go obsługiwać) oraz w routerze połączenie kablowe(nie modem) DHCP i wybrać odpowiedni port ETH(może ich być kilka i musisz przetestować, które jest właściwe poprzez ich kolejne ustawianie aż do zadziałania).

Wszystko powyżej jest przetestowane i działa ok.

P.S. Jeśli chcesz się trochę dokształcić/potwierdzić moją instrukcję(którą zresztą sam napisałem i podzieliłem się na forum) zapraszam do tych tematów: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=489974#489974 i http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0 .
W nich zawarte są wszelkie wyjaśnienia dotyczące modyfikacji modemów typu HiLink.
darekka
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: robertnik »

darekka pisze:Dodatkowo w ustawieniach routera musisz zmienić jego adres ip z 192.168.1.1 na np. 192.168.0.1.(kolidacja pierwszego z adresem modemu).Dzięki tej zmianie uzyskasz bezproblemowy dostęp zarówno do ustawień routera jak i modemu.
Jeśli pokusiłeś się o instrukcję wgrania moda do modemu to napisz żeby tam zmienił pulę IP i miał święty spokój podłączając do innych routerów.
Ostatnio zmieniony 2014-10-12, 07:08 przez robertnik, łącznie zmieniany 1 raz.
jacek2202
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-10-30, 17:01
Lokalizacja: Z internetu

a czy MR3420 V2 i modem e3272 z HiLink dziala po LTE

Post autor: jacek2202 »

Mam pewne problmy z tym sprzętem. Według strony TP-link modem jest kompatybilny z tym routeram ale nie jest oznaczony jako działający po LTE. Transfery które osiągam też na to nie wskazują - odległość od BTS a to ok 500m I mam kontakt optyczny

Czy ktoś z was ma ten sprzęt i ma transfery większe niż 30 Mbit/sec ? Jesli tak to jaki macie software (orginał, gargoyle czy inny ) ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: onken »

Jeśli używasz go jako modem nie Hilink, spróbuj na alternatywnym sofcie ze sterownikami Ndis, czyli np na Gargoyle

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jacek2202
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-10-30, 17:01
Lokalizacja: Z internetu

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: jacek2202 »

onken pisze:Jeśli używasz go jako modem nie Hilink, spróbuj na alternatywnym sofcie ze sterownikami Ndis, czyli np na Gargoyle
Dzięki za podpowiedź. Niestety nie wiem czy używam Hilink czy nie, choć teoretycznie wydaje mi się że nie bo jak podłączę do kompa to żeby sie połączyć używam programiku od play który sie zainstalował, a podobno przez HiLink połączenie nawiązuje się przez przeglądarkę.

Nie mniej jednak na aukcji sprzedający twierdził że to hiLink więc sam się pogubiłem. A jak sprawdzić czy to HiLink?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: ja.michal »

jacek2202, jeżeli używasz programu to zwykły modem. Jeżeli hilink to spróbuj wejść przez przeglądarkę na adres 192.168.1.1
jacek2202
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-10-30, 17:01
Lokalizacja: Z internetu

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: jacek2202 »

ja.michal pisze:jacek2202, jeżeli używasz programu to zwykły modem. Jeżeli hilink to spróbuj wejść przez przeglądarkę na adres 192.168.1.1
W takim razie to nie hilink (tak myslalem, chociaż sprzedawca z allegro zapewniał inaczej)

Tak czy inaczej mam problem z konfiguracją gargoyle z tym NDIS. Jak wejdę w Status to Sieć teoretycznie wyrkywa(Plus, LTE, 54%) ale staus połączenia jest ciągle disconnected. Czy ktoś wie o co tu może chodzić?

Czy chodzi o to że nie mam aktywnego huba USB ? A może trzeba wgrać jakieś doatkowe sterowniki do routera lub modemu?
jacek2202
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-10-30, 17:01
Lokalizacja: Z internetu

Udało się - moja konfiguracja poniżej

Post autor: jacek2202 »

Dla wszystkich którzy borykają się z konfiguracją, tak jak było to u mnie, poniżej dokładne zestawienie moich ustawień

Wynik testu prędkości nie poraża ale to chyba problem z obciążeniem BTS-a a nie moim sprzętem. Oczywiście, jeśli ktoś z was dostrzega jakiś słaby punkt w mojej konfiguracji, który może wpływać na ograniczoną prędkość transferu po LTE to proszę o info!
http://www.speedtest.net/my-result/3907595106

I jeszcze jedno, bez huba wszystko działało bardzo niestabilnie. Połączenie raz było raz nie. Podłączenie huba nie jest niezbędne, ale znacznie poprawia niezawodność łącza dlatego polecam. Mój hub jest w wersji USB 2.0 i wszystko ładnie śmiga więc chyb nie ma sensu wydawać kasy na USB 3.0
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: onken »

Słabe transfery mogą być spowodowane kiepskim routerem jak i pracą w tym konfigu jako modem a nie HiLink

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: wojteks »

O cudownej antenie też warto wspomnieć.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: matek451 »

Osobiście jestem ciekaw jak daleko ma do BTS-a LTE1800Mobylandu? w Gargoyle pokazuje mu dobry poziom sygnału -55dBm przy użyciu tej monstrualnej anteny. A w Plusie teraz to wszystko możliwe, jak nie FUP to przeciążenie BTS-a i Bóg wie co. Power LTE to oferta dla miłośników rosyjskiej ruletki.
jacek2202
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-10-30, 17:01
Lokalizacja: Z internetu

Niskie transfery LTE

Post autor: jacek2202 »

onken pisze:Słabe transfery mogą być spowodowane kiepskim routerem jak i pracą w tym konfigu jako modem a nie HiLink
1) a jak zmienić konfigurację gargoyle/modemu żeby pracował jako hilink?
2) Czy to znaczy że wysokie obciążenie BTS-a jest wykluczone I to problem sprzętu? Jak wytłumaczyć to że download wynosi przeważnie ok 5Mbit/sec a upload potrafi wynosić nawet 25Mbit/sec?
3) Onken, czy ty w swoim routerku WDR3600 również używasz gargyle? Jak masz to cacko skonfigurowane - jesteś w stanie wkleić printscreen z konfiguracją

Gdzieś w dyskusji padło pytanie o odległość do BTS - wynosi ok 800m i miedzy bts-em a antenna brak przeskód (kontakt optyczny). W antenę zainestowałem dużo bo nie chce mieć zrywanego transferu jak zacznie padać śnieg, deszcz itp. Łącze ma być stabilne.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: wojteks »

jacek2202 pisze:pytanie o odległość do BTS - wynosi ok 800m i miedzy bts-em a antenna brak przeskód (kontakt optyczny)
Powinno działać bez anteny.
jacek2202 pisze:W antenę zainestowałem dużo bo nie chce mieć zrywanego transferu jak zacznie padać śnieg, deszcz itp.
Marny producent, a antena mocno przesadzona, stawiam na przesterowany tor wejściowy modemu. Odłącz ten wynalazek, wystaw modem za okno i sprawdź transfer oraz poziom sygnału.
Nie pomagam na PW!
jacek2202
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-10-30, 17:01
Lokalizacja: Z internetu

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: jacek2202 »

Powinno działać bez anteny.
Działa, ale jest mniej stabilnie. Po wystawieniu modemu za okno poziom sygnału w gargoyle zamiast 96 wynosi 54.

Jescze jedna ważna informacja. Jesli łacze sie bezposrednio przez dongle (bez routera) przy użyciu orginalnej apki od play transfery sa jeszcze niższe nawet jak wyjde z laptopem na zewnątrz. Szczególne dużo gorszy jest upload < 1Mbit/sec, Różnica w download niewielka

Spróbuję na dniach jeszcze ze starterem od orange I T-Mobile. Zobacze jaka jest różnica. Obciążenie BTS-a może być wysokie bo w okolicy raczej nie ma stałego łącza, za to jest dość duże osiedle (mysle ze ok 5 000 mieszkanców)

Zastanawiam sie jeszcze jaki na te transfery może mieć wpływ jakość połączenia wifi między routerem a laptopem. Im bliżej routera tym lepszy upload (chociaż może to zbieg okoliczonści), ale download wciaz taki sam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: wojteks »

jacek2202 pisze:Po wystawieniu modemu za okno poziom sygnału w gargoyle zamiast 96 wynosi 54.
A z Twoją cudowną anteną -55dBm więc odpowiedz sobie sam co to za cudo.
Zrób testy z modemem za oknem, jeżeli będzie stabilnie to wystarczy najprostsza antena wiarygodnego producenta.
jacek2202 pisze:jaki na te transfery może mieć wpływ jakość połączenia wifi między routerem a laptopem.
Modem może zakłócać WiFi i na odwrót, często sensownym rozwiązaniem tego problemu jest odsunięcie modemu od routera na krótkim przedłużaczu USB dobrej jakości żeby spadków napięcia na zasilaniu nie było (tak z 1m).
Nie pomagam na PW!
jacek2202
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-10-30, 17:01
Lokalizacja: Z internetu

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: jacek2202 »

wojteks pisze:A z Twoją cudowną anteną -55dBm więc odpowiedz sobie sam co to za cudo.
Zrób testy z modemem za oknem, jeżeli będzie stabilnie to wystarczy najprostsza antena wiarygodnego producenta.
Nie zrozumieliśmy się. Z tą antenna nie jest tak źle. Ja mówiłem o poziomie sygnału LTE na zakładce, która pokazuje status połączenia w gragoyle. Bez anteny 54% (sześć kresek) a z antenna 96% (dziesięć kresek). Pytanie tylko czy te procenty rzeczywiście przekładają się na lepszy transfer - bo wygląda na to że nie.

Spróbuję jeszcze podjechać pod tego BTS a z moim tabletem, który ma modem LTE I zmierzymy ile faktycznie da się z niego wyciągnąć - to powinno roziwać wszelkie wątpliwości czy to problem z moją infrastrukturą czy Plus-a. Dam znać po teście

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-11-15, 12:04 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-11-15, 12:03 przez jacek2202, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: matek451 »

Test pod BTS-em, szczególnie w porze dużego obciążenia sieci jest najbardziej wiarygodny. Pozwoli sprawdzić czy faktycznie BTS jest przeciążony. A co do anteny to nieźle przesadziłeś, jeśli ten BTS , do którego masz 800m faktycznie działa to zasięg powinieneś mieć w domu bez anteny. Ewentualnie wystarczyło kupić panel Dual LTE 10dBi z Cybertecha za około 170 zł i po sprawie. Wybrałeś jakieś monstrum, które tylko szpeci dom a trudno to nazwać anteną. Z kablami i konektorami pewnie zapłaciłeś z 330 zł za ten wynalazek. Ten handlarz z Nowej Jarzabki sprzedawca mydła i powidła słynie z marketingowego bełkotu. Osobiście korzystam z BTS-a LTE oddalonego ode mnie o 400m i poziom sygnału w domu bez anten zew. wynosi -57dBm.
jacek2202
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-10-30, 17:01
Lokalizacja: Z internetu

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: jacek2202 »

matek451 pisze:Test pod BTS-em, szczególnie w porze dużego obciążenia sieci jest najbardziej wiarygodny. Pozwoli sprawdzić czy faktycznie BTS jest przeciążony. A co do anteny to nieźle przesadziłeś, jeśli ten BTS , do którego masz 800m faktycznie działa to zasięg powinieneś mieć w domu bez anteny. Ewentualnie wystarczyło kupić panel Dual LTE 10dBi z Cybertecha za około 170 zł i po sprawie. Wybrałeś jakieś monstrum, które tylko szpeci dom a trudno to nazwać anteną. Z kablami i konektorami pewnie zapłaciłeś z 330 zł za ten wynalazek. Ten handlarz z Nowej Jarzabki sprzedawca mydła i powidła słynie z marketingowego bełkotu. Osobiście korzystam z BTS-a LTE oddalonego ode mnie o 400m i poziom sygnału w domu bez anten zew. wynosi -57dBm.

Mam wrażenie że się uczepiliście tej anteny
. Miałem wcześniej cybertecha 17Dbi 2100mhz za 130 zł do HSPA+ wystawionego na zewnątrz budynku i albo był zepsuty albo to straszne dziadostwo, bo podłączenie go powodowało większe starty niż zysk - siła sygnału spadała o jakieś 20%. Wszystko dużo lepiej śmigało, gdy podłączyłem do noname antenki dookólnej wewnętrznej 11dbi za 25 zł, która stała wewnątrz budynku - osobiście się zraziłem i już więcej Cybertecha nie kupie, dlatego mój eksperyment z tą monstrualną anteną.

Jeszcze jedno:
Według tego co jest napisane na stronie projektu 3ginfo wynik RSSI -54dBm, CSQ:29 jest wynikiem bardzo dobrym. Przed podłączeniem anteny wynik był o wiele gorszy RSSI -79dBm, CSQ:17

Jeśli waszym zdaniem nie mam racji to proszę porawcie mnie. Moja interpretacja wyników wynika z artykułu poniżej

Oto cytat z projektu 3ginfo

Wyświetlane informacje:
•status połączenia: połączony/rozłączony - (pojawia się tylko jeżeli została zdefiniowana odpowiednia sekcja w /etc/config/network)
•czas połączenia, ilość danych wysłanych i odebranych w sesji (pojawia się tylko jeżeli została zdefiniowana odpowiednia sekcja w /etc/config/network)
•operator: nazwa operatora
•tryb pracy: standard telefonii komórkowej (GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA)
•siła sygnału: w skali procentowej (liczone liniowo wg CSQ: 0 - 0%, 31 - 100%)
•wizualny wskaźnik siły sygnału - kolorowany wg schematu:
0 - 29%: czerwony (-113:-95 dBm)
30 - 45%: pomarańczowy (-93:-85 dBm)
46 - 61%: żółty (-83:-75 dBm)
62 - 100%: zielony (-73:-51 dBm)

Źródło: http://eko.one.pl/?p=openwrt-3ginfo
Ostatnio zmieniony 2014-11-14, 17:42 przez jacek2202, łącznie zmieniany 4 razy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: ja.michal »

jacek2202, mam tą antenę. Miałem ją sprzedać bo też coś bardziej tłumiła niż pomagała, ale... nie montowałem jej na dachu. Ostatecznie zamontowałem ją na dachu, dobrze ustawiłem i okazało się, że antena bajka. Ten model ma bardzo wąską wiązkę promieniowania. Trzeba dokładnie ustawić, w odpowiednim miejscu.
jacek2202
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-10-30, 17:01
Lokalizacja: Z internetu

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: jacek2202 »

ja.michal pisze:jacek2202, mam tą antenę. Miałem ją sprzedać bo też coś bardziej tłumiła niż pomagała, ale... nie montowałem jej na dachu. Ostatecznie zamontowałem ją na dachu, dobrze ustawiłem i okazało się, że antena bajka. Ten model ma bardzo wąską wiązkę promieniowania. Trzeba dokładnie ustawić, w odpowiednim miejscu.
To szkoda, że producent nie dołączył do niej żadnej instrukcji jak ją ustawić, bo nie każdy kupujący musi sie na wszystkim znać. Ja próbowałem ustawiać ją w polaryzacji pionowej i poziomej - z kierunkiem raczej nie było problemu bo wycelowałem prosto w BTS.

A wracając do tematu mojej obecnej anteny, czy naprawdę te parametry które uzyskałem (RSSI -54dBm, CSQ:29 ) według was są słabe? Ile lepiej może być?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: matek451 »

A kto pisze, że masz zły poziom sygnału ? jest dobry. Tylko jeśli masz 800m do BTS-a to zakup i montaż takiej anteny był zbytecznym wydatkiem. Pomijam tu fakt, że zysk podawany przez sprzedawcę raczej nierealny. Niestety ale jak widać po prędkościach DL wygląda na to, że ten BTS LTE1800Mobylandu, z którego korzystasz jest przeciążony. Osobiście popróbowałbym z innymi BTS-ami Mobylandu jeśli takie są w pobliżu na innych kierunkach, nawet dalszymi. Może na nich uzyskasz lepsze prędkości .
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: krystianb »

onken pisze:Słabe transfery mogą być spowodowane kiepskim routerem jak i pracą w tym konfigu jako modem a nie HiLink
Banalne do zweryfikowania, podłączyć modem pod kompa w miejscu gdzie stoi router.
jacek2202 pisze:który może wpływać na ograniczoną prędkość transferu po LTE to proszę o info!

Sparafrazuję:
jacek2202 pisze:Antena zewnętrzna dual LTE o wzmocnieniu 2x2,4dbi
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: ja.michal »

jacek2202 pisze:z kierunkiem raczej nie było problemu bo wycelowałem prosto w BTS.
Na oko? To jej w ogóle nie ustawiłeś.
jacek2202
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-10-30, 17:01
Lokalizacja: Z internetu

Re: Jak połaczyć Huawei E3272 HiLink z Tp-Link mr3420 v2.3

Post autor: jacek2202 »

ja.michal pisze:Na oko? To jej w ogóle nie ustawiłeś.
A na co miałem ustawiać jak nie na oko? Nie zamierzam kupować tachimetru czy innego urządzenia żeby antenę ustawić. Podobno panel ma kąt "widzenia" 120 stopni więc wydaje mi się żę powinno wystarczyć na oko

P.S. Dzisiaj transfer dużo lepszy
http://www.speedtest.net/my-result/3917330302

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-11-23, 09:42 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-11-23, 09:42 przez jacek2202, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ