wielki problem z adapterem bluetooth

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
voxuran
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-07-31, 17:15
Lokalizacja: Olsztyn

wielki problem z adapterem bluetooth

Post autor: voxuran »

Witam, posiadam adapter bluetooth HAMA NANO BLUETOOTH USB ADAPTER i laptopa Acer 5820tg z win 7 64 bit. Problem jest z tym że ten adapter pracuje tylko z programem Blusoleil od wersji 6 wzwyż. Widcomm przy instalacji w ogóle go nie wykrywa. Sam windows po włożeniu adaptera do gniazda usb instaluje sterowniki ale nie wykrywa żadnych urządzeń (telefon i głośnik bluetooth) w menadżerze urządzeń na (windowsowych sterach ) mam Generic Bluetooth Radio i moduł wyliczający Bluetooth firmy Microsoft, choć czasami system nie rozpoznaje urządzenia i trzeba adapter włożyć do usb kilka razy. W zasobniku systemowym jest ikonka bluetooth W czasie wyszukiwania urządzeń adapter świeci na niebiesko światłem ciągłym co oznacza że windows szuka urządzeń ale nic nie znajduje (telefon jest oczywiście widoczny) Co ciekawe na sterownikach windows telefon widzi laptopa ale od strony komputera nic sie nie dzieje. Na sterownikach Toshiba urządzenia się widzą mogę je sparować ale nie można nic przesłać. Czy blusoleil ma jakieś super hiper sterowniki że adapter działa świetnie z tym programem, a z innymi sterami nie działa?
Przyjmę każdą pomoc i sugestię. Przegoglowałem już sporo na ten temat ale nic konkretnego nie znalazłem. Bluesoleil jest świetny ale demo pozwala na przesłanie tylko 2 MB. Według mnie jest to sprawa sterowników ale więcej nic nie wymyśliłem.
NavTelKom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-27, 09:16
Lokalizacja: Google

Re: wielki problem z adapterem bluetooth

Post autor: NavTelKom »

Ntk-NavTelKom
ODPOWIEDZ