Antena Cybertech dualna LTE 15dBi MIMO

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
elmumino
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-10-15, 19:08
Lokalizacja: Koszalin

Antena Cybertech dualna LTE 15dBi MIMO

Post autor: elmumino »

Witajcie, internet Power LTE, modem Huawei E5373, ok. 6 km do BTS, kupiłem antenę Cybertech model jak w temacie, 10 m kabla, wyniki po jej zamontowaniu są dla mnie co najmniej dziwne. Proszę o interpretację i ewentualną pomoc.

Router na parapecie za oknem: jedna kreska zasięgu, -89 dBi, speedtest DL na poziomie 12-14 Mbps, UL na poziomie 1 Mbps.

Antena ustawiona w kierunku BTS: trzy kreski zasięgu, -77 dBi, speedtest DL na poziomie 8-10 Mbps, UL na poziomie 10 Mbps.

Sygnał wyraźnie się poprawił, spadła prędkość DL, wzrosła znacznie UL. Nie zależy mi na UL, wyłącznie na DL. Czy to jest normalne?
Pytania:
1. O czym mogą świadczyć takie zmiany?
2. Jak sprawdzić wartości RSSI, RSRP, RSRQ?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Antena Cybertech dualna LTE 15dBi MIMO

Post autor: darekka »

Kable dobrze podłączyłeś(H do H,V do V)?
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena Cybertech dualna LTE 15dBi MIMO

Post autor: onken »

Miałem kiedyś dla testów 15tkę i miałem podobne cyrki

Przy tych parametrach wyjściowych lepiej było brać 10tkę

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
elmumino
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-10-15, 19:08
Lokalizacja: Koszalin

Re: Antena Cybertech dualna LTE 15dBi MIMO

Post autor: elmumino »

darekka pisze:Kable dobrze podłączyłeś(H do H,V do V)?
na antenie brak jest jakichkolwiek oznaczeń, z dołączonej "ulotki montażowej" też nic nie wynika, na routerze oznaczenia dla anten to 1 i 2, w instrukcji brak wzmianki o złączach antenowych. jakieś wskazówki jak powinno być podłączone? (np. górny kabel to H i idzie do 1).

@onken:
spróbuję wymienić jeśli w cybertechu nic mi konstruktywnego nie podpowiedzą.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Antena Cybertech dualna LTE 15dBi MIMO

Post autor: krystianb »

elmumino pisze:jakieś wskazówki jak powinno być podłączone? (np. górny kabel to H i idzie do 1).
Wg teorii szerzonej przez opów: polaryzacja pionowa gniazdo RX/TX (zwykle nr 1), a pozioma gniazdo RX2.
Ja już pisałem o tym wiele razy, uważam, że jest to archaizm, no może gdzieś się zdarzy z jedna stacja gdzie im się takie zabytkowe anteny zostały. Wszystkie nowe raczej prawie na pewno pracują w x polar (+45*) Z resztą łatwo to sprawdzić, jeśli po zamianie kabli w modemie osiągi będą identyczne (szczególnie trzeba zwrócić uwagę na upload). Z resztą w bestpartnerze jasno piszą, że do pracy w LTE anteny trzeba montować w polaryzacji skośnej, niestety te z cybertecha nie umożliwiają dokonania takiego zabiegu w prosty sposób.

A porada, zawsze sprawdzać obie możliwe kombinacje. A najlepiej i antenę sprawdzać we wszystkich możliwych polaryzacjach. Może się zdarzyć, że jedna z części będzie lepiej wykonana, z dokładniejszym dopasowaniem falowym, co przełoży się na lepsze warunki pracy modemu, niższą moc nadawania, co przełoży się na wyższy upload a może nawet download.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Antena Cybertech dualna LTE 15dBi MIMO

Post autor: dziobak99 »

Siemka,

Pozwólcie, że podepnę się pod temat :D
Dziś jadąc samochodem w radiu usłyszałem, że Orange zdejmuje limity dla LTE (wiem, tylko teoretycznie, ale lepsze to niż 36GB które mam obecnie), i tak sobie myślę zakupić jakąś porządną antenę LTE, bo póki co cały czas jadę na 3g. Co możecie mi polecić do Huawei e398? Do nadajnika mam ~10km :/
Jeśli chodzi o Cybertecha to zawsze byłem zadowolony, ale nie wiem jak z ich antenami LTE :P
Może coś takiego (?) :
http://allegro.pl/mocna-antena-paraboli ... 40730.html
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena Cybertech dualna LTE 15dBi MIMO

Post autor: matek451 »

Masz za dużo kasy na zbyciu to kup.Ten handlarz z Nowej Jarząbki wszystko ma najmocniejsze, oczywiście na papierze. Temat takich anten przerabiany wielokrotnie.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Antena Cybertech dualna LTE 15dBi MIMO

Post autor: darekka »

Kup dobry panel DUAL/MIMO:Sorensen lub Cybertech a nie jakieś wynalazki chcesz kupić.
darekka
ODPOWIEDZ