Nagle nie działająca mysz

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzikiWaz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-10-30, 13:17
Lokalizacja: Rokitno

Nagle nie działająca mysz

Post autor: DzikiWaz »

Witam, przy okazji zakładam tutaj wątek ;) Jak do tej pory nie ma nigdzie w internecie rozwiązania na ten problem, a pojawiał się również u mojego znajomego. Ktoś sugerował format systemu, lecz dziękuję za takie rady amatorskich informatyków.
Może ktoś z was mnie oświeci albo nakieruje co to takiego.

Mam problem z moją myszką USB A4Tech X-718F. Z resztą wystąpił on już drugi raz (wcześniej rozwiązał się po dobie sam co jest dziwne).

Problem zaczął się wczoraj rano, uruchomiłem laptopa i mysz nawet nie raczyła się zaświecić.
Mysz nie działa pod żadnym portem USB. Sprawdzałem na drugim komputerze i jest sprawna. Odinstalowałem wszystkie Główne koncentratory USB w Menedżerze urządzeń i uruchomiłem ponownie komputer - nic się nie zmieniło.
Całkowite dostępne zasilanie na port wynosi 500mA. Nie przekraczam go.
Przy wkładaniu wtyczki USB laser na chwile leciutko mignie i to wszystko.
Podkreślam że inne urządzenia USB działają normalnie. Przeinstalowałem sterowniki na nowo, zrobiłem skanowanie bazy wirusów, naprawiałem błędy rejestru CCleanerem. Dalej nic.

Najgorsze że akurat teraz udało mi się połączyć z internetem który jest strasznie kapryśny.
Przydałaby się myszka, bo nie przepadam za touchpadem tym bardziej gdy siedzę przy biurku :D
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nagle nie działająca mysz

Post autor: ja.michal »

Sprawdź czy nie masz ustawionego trybu oszczędzania energii i selektywnego wyłączania portów.
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nagle nie działająca mysz

Post autor: Zgrywus »

Miałem inny model myszki A4Tech(chociaż prawie identyczny wygląd) i podobne objawy. Mikropęknięcie żyły gdzieś w kablu. Spróbuj na innym komputerze.
Awatar użytkownika
DzikiWaz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-10-30, 13:17
Lokalizacja: Rokitno

Re: Nagle nie działająca mysz

Post autor: DzikiWaz »

Na inny komputerze działa.
Oszczędzanie energii i selektywne wyłączania portów miałem wyłączone.

Okazało się że wystarczyło zgiąć kabel przy wtyczce. Chyba jednak to mikropęknięcie.
Trochę dziwne, bo na stacjonarnym komputerze nie musiałem tego robić.

Dziękuję za odpowiedzi, problem był prostszy niż myślałem :facepalm: za dużo w głowie mam.
ODPOWIEDZ