[zasięg] CDMA Orange potrzebna pilna pomoc

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mateo9292
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-10, 08:36
Lokalizacja: Polska

[zasięg] CDMA Orange potrzebna pilna pomoc

Post autor: Mateo9292 »

Witam. Od około roku jestem użytkownikiem Freedom PRO router MV610r . Jak dobrze jest wam pewnie znane dostałem modem na okres próbny gdzie internet śmigał doskonale ( bez anteny zewnętrznej ) gdzie do nadajnika mam okolo 4 km i dzieli mnie z nim las. Prędkość oscylowała w granicach 3 mb/s w nocy nawet 7 mb/s. Zima mineła oraz jakośc internetu też zaczela powoli spadac. Pobieranie w granicach 50 kb/s - 100/kbs Ping czasami nawet po 900+
Nie dawałem za wygraną dzwoniłem na infolinie w celu poprawy jakości usługi operator pytając mnie jaką mam wartość RSSI sieci która utrzymywała sie na poziomie 84 dbm stwierdził że jest zbyt wysoka aby internet mogl smigac prawidłowo i powinienem pomyślec o zakupie Anteny zewnętrznej w celu poprawy jakości tego sygnalu. Antene zakupiłem jakiś tydzień temu "Antena CDMA 12,5dBi" została założona, skierowana w stronę nadajnika a po podlączeniu wielkie rozczarowanie. Wartość RSSI utrzymuje sie na poziomie 70 dbm tyle że pobieranie to UWAGA 10 Kb/s !!!!!!! Jedynie w godzinach populodniowych mogę liczyc na predkosc okolo 3 mb/s gdzie na fabrycznej antence routera predkosc utrzymuje sie w granicach 2 mb/s... Nie mam pojecia co zrobic gdzie sie z tym udac prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [zasięg] CDMA Orange potrzebna pilna pomoc

Post autor: matek451 »

Popełniłeś megabłąd pakując się w CDMA Orange. Jak działa ta usługa oraz jak o nią się "troszczy" operator sam doświadczasz. Dalsze inwestycje w tą schyłkową technologię mijały się z celem. Jedyne wyjście to migracja na FreeNet i korzystanie z 3G/LTE w Orange.Skąd jesteś?
Mateo9292
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-10, 08:36
Lokalizacja: Polska

Re: [zasięg] CDMA Orange potrzebna pilna pomoc

Post autor: Mateo9292 »

Okolice Głowna 30 km od Łodzi. Ogólnie jest tu spory problem z zasięgiem i nie wiem czy pchanie się dalej w internet "bez kabla" ma jakiś sens chociaż fakt faktem neostrada też nie działała tak jak powinna - przyczyną była zbyt duża odległość od głównej puszki. Walka również nie przyniosła efektu gdzie nawet pisma wysyłane były i to również nie przyniosło efektu. Jednym słowem mieli moja osobę gdzieś.
Ostatnio zmieniony 2014-11-11, 16:34 przez Mateo9292, łącznie zmieniany 1 raz.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [zasięg] CDMA Orange potrzebna pilna pomoc

Post autor: DejaVu »

matek451 pisze: Jedyne wyjście to migracja na FreeNet i korzystanie z 3G/LTE
Nie jest tak różowo jak piszesz , nie ma co się napalać itd. to i tak jest net ''komórkowy'' więc będzie działał różnie w innej lokalizacji , jednym śmiga innym idzie jak krew z nosa . Sam miałem CDMA w Plusie i nie narzekałem ale '' zamienił stryjek siekierkę na kijek'' mam FreeNet i pluję sobie w brodę , czasem nawet ''śmiga'' innym razem idzie jak krew z nosa :facepalm: ''śmiganie'' jest wtedy jak mogę cokolwiek obejrzeć na YT bo przeważnie to jest ''zaśnieżony ekran'' i pisze spróbuj później :niepewny: W Plusie tego nie było . Pomyślałem sobie jak już wdepnąłem w to na 18miesięcy to kupię modem dualny adu 890w to jak nie jedno to drugie będzie działać , i oczywiście kolejne rozczarowanie - łapie CDMA zasięg 4kreski czasem świeci na niebiesko Tx zmienne nie raz 835KB Rx czasem wyższy lub dla odmiany 2,5MB gdzie w tym czasie NetMonitor pokazuje max 0,4KB/s :szok: i sam nie wiem o co chodzi - strony wczytują gożej się jak na EDGE a kiedyś z tego korzystałem to wiem jak działa , o YT można pomarzyć - ogólnie w mojej lokalizacji to porażka i chyba błąd życiowy że w to się wepchałem. :facepalm:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [zasięg] CDMA Orange potrzebna pilna pomoc

Post autor: matek451 »

A dokładnie to jaka miejscowość pod Głownem? znam tereny mieszkam na końcu Strykowskiej w Łodzi. Od wiosny sieć została zmodernizowana w ramach NetWorks i w Głownie i okolicach działają BTS-y UMTS2100 i UMTS900.
Mateo9292
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-10, 08:36
Lokalizacja: Polska

Re: [zasięg] CDMA Orange potrzebna pilna pomoc

Post autor: Mateo9292 »

Dokładnie to 4km od Bratoszewic Domaradzyn - Bronisławów. Na stronie zasięgu Orange sprawdzałem i niestety LTE mnie nie obejmuje ale 3G jak najbardziej tak czyli proponujesz migracje na 3G ??
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [zasięg] CDMA Orange potrzebna pilna pomoc

Post autor: matek451 »

Najbliższe BTS-y NetWorks, z których korzystasz w Orange masz w Pludwinach i Głownie, Traugutta 8/12. W Pludwinach działa UMTS900, na Traugutta jest UMTS2100 i UMTS900. Masz do nich około 4 km. Korzystasz z CDMA450 z Tymianki.Wybór oczywisty przy takim działaniu CDMA. Trzeba spróbować na 3G. Możesz korzystać na UMTS2100 z Głowna z HSPA+Dc lub UMTS900 Głowno, Pludwiny z HSPA+. W przyszłości szansa na LTE. Ewentualnie zmiana operatora na Play. Masz dostęp do 3G i LTE z BTS-a Play przy Chopina 3/5. Ogólnie ten wybór CDMA Orange rok temu to był kiepski wybór.
Ostatnio zmieniony 2014-11-11, 16:35 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: [zasięg] CDMA Orange potrzebna pilna pomoc

Post autor: Grupens »

Sprawdź modem. Te objawy mogą świadczyć o uszkodzonym modemie. Miałem kiedyś podobne objawy.
Deformują nas formuły.
ODPOWIEDZ