Modem Siemens ES75 i linux oraz RJ45

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Orlik

Modem Siemens ES75 i linux oraz RJ45

Post autor: Orlik »

Jestem zainteresowany kupnem tego modemiku w Erze. Chcialem uzyc go do wspolpracy z routerem linuxowym. Czy ktos z was probowal takiego triku? Czytajac posty na tym forum, zauwazylem ze niektorzy twierdza ze ten modem posiada oprocz wyjscia USB i RS232 takze wyjscie ethernetowe RJ45. Czy moze ktos to potwierdzic(na stronce Ery brak takiego info)? RJ45 znacznie uprosciloby proces zabaw z linuxem :)

pozdrawiam
Orlik

Re: Modem Siemens ES75 i linux oraz RJ45

Post autor: Orlik »

ehhh znalazlem sam czesciowa odpowiedz, kogos chyba poniosla fantazja z tym rj45, to gniazdo przypominające rj-tkę to gniazdo zasilania :) http://karcz.net.pl/ftp/EDGESpeedES75/D ... dem_cz.pdf

ale mimo wszystko chcialem spytac czy ktos podlaczyl ten modem do linucha?
Jerzyk

Re: Modem Siemens ES75 i linux oraz RJ45

Post autor: Jerzyk »

O kurcze.... to mnie poniosło, sprawdziłem manuala i rzeczywiście to nie jest RJ45 tylko podobne wejście na zasilanie :oops:
Gość

Re: Modem Siemens ES75 i linux oraz RJ45

Post autor: Gość »

No tak ale czy ktoś uruchomił już Siemensa ES75 na Linuksie?
Orlik

Re: Modem Siemens ES75 i linux oraz RJ45

Post autor: Orlik »

Widze ze ten modem jest mocno popularny u naszych poludniowych sasiadow. Polatalem troche na ich forach i sa jakies informacje o probach podlaczenia przez RS232. O podlaczeniu przez USB nic nie widzialem.
alex6606600
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-04, 19:56

A ja wiem co zrobic bo miałem dokładnie to samo

Post autor: alex6606600 »

Wiecie... jak jest ES75 na firewolu z MC75 to niema prawa to działać, ponieważ soft jest z telefonu <font color="#FF00FF"><b>»»komórk-a««</b></font> ->( komórkowego) mc75.
Najprościej jest wziąśc ->(wziąć) i wysłać do reklamacji bo w domu raczej mało kto będzie miał sprzęt i program do fleshowania tego.
Poprostu ->( Po prostu) czeba ->(trzeba) zmienić oprogramowanie.
Niestety siemensa znam długo bo naprawiam telefony no i to jest standardowy problem tej firmy. Ktoś kto to robił to chciał chyba iść na łatwiznę i wgrał część softu z MC75

Skoro odpowiedz juz macie to ja mam z tym tez mały problem, bo chce tego siemensa uruchomić pod linuxem -> (Linuksem) Auroxem lub fredorą.
Największy problem sprawiają mi porty. Czy ma ktoś oprogramowanie do tego?? albo jakąś rpm (NAJLEPIEJ z opisem)
Gorąco pozdrawiam
Alex
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Modem Siemens ES75 i linux oraz RJ45

Post autor: Vipera »

alex6606600 pisze:Największy problem sprawiają mi porty. Czy ma ktoś oprogramowanie do tego?? albo jakąś rpm
Jeśli chodzi o ES 75 pod Pingwinem a w szczególności pod Fedorą, to sprawa jest bardzo prosta.

Najczęściej widziany jest na /dev/ttyACM0 lub /dev/ttyS0

Najprościej podłączyć się korzystając z kppp. Musisz tylko wyłączyć PIN na karcie .
Opis połączenia wraz ze zrzutami ekranu znajdziesz TUTAJ
Więcej informacji o konfiguracji połączenia (Przykłady dla Fedory i ES75) znajdziesz również na vipera.pl w dziale “GPRS dla Linuksa”.

Żadne RPM-y nie są Ci potrzebne. Wszystko powinieneś mieć w systemie.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
alex6606600
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-04, 19:56

Re: Modem Siemens ES75 i linux oraz RJ45

Post autor: alex6606600 »

Juz sie biore do roboty!!! Vipera jestes BOGIEM!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Modem Siemens ES75 i linux oraz RJ45

Post autor: Vipera »

@alex6606600 -bez przesady. Pogadamy jak juz odpalisz.

Drobna uwaga co do portów:
Zerknij do katalogu /dev/ - tam znajdziesz wszystkie dostępne porty.
Jeżeli będziesz zestawiał połączenie przez kppp a nie byłoby "Twojego" portu na liście, to masz dwa sposoby:
- Utwóż dowiązanie symboliczne do /dev/modem - wtedy modem powinien być na tym właśnie (jak to zrobić masz tutaj
- Lub wyedytuj plik ~/.kde/share/config/kppprc
Chodzi o sekcję : Modem0
Przykładowa zawartość tej sekcji:

Kod: Zaznacz cały

[Modem0]
AnswerResponse=CONNECT
AnswerString=ATA
BusyResponse=BUSY
BusyWait=0
ConnectResponse=CONNECT
DLPResponse=DIGITAL LINE DETECTED
Device=/dev/ttyACM0
DialString=ATDT
Enter=CR
EscapeGuardTime=50
EscapeResponse=OK
EscapeString=+++
FlowControl=Hardware [CRTSCTS]
HangUpResponse=OK
HangupString=+++ATH
InitDelay=50
InitResponse=OK
InitString=ATZ
InitString1=AT+CGDCONT=1,"IP","erainternet"
Name=Siemens
NoCarrierResponse=NO CARRIER
NoDialToneDetection=ATX3
NoDialToneResp=NO DIALTONE
PreInitDelay=50
RingResponse=RING
Speed=230400
Timeout=60
ToneDuration=70
UseLockFile=1
Volume=0
VolumeHigh=
VolumeMedium=
VolumeOff=
WaitForDialTone=1
Musisz w swoim ustawić zmienną Device
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
alex6606600
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-04, 19:56

Re: Modem Siemens ES75 i linux oraz RJ45

Post autor: alex6606600 »

Hej. <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> ->(nie wiem) czy to Aurox sie az tak bardzo ruzni ->(różni) ale przesłałem tą stronke kumplowi, ktory ma fredore i jemy to chodzi a mi nie. Mysle ze to dalej chyba cos jest namieszane z portami albo ja namieszałem. W to samo usb gdzie mam modem wpiołem ->(wpiąłem) dysk usb i zobaczył go ale na porcie sda1. W liscie kppp niema takiego a na dowiązaniach nie chce mi to funkcjonowac bo podaje brak dostepu, mimo ze jestem jako root. Czy masz moze jakies pomysły co do tego portu? Czy moze to chodzic o ten port? bo jak pisałes dev/modem <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> ->(w ogóle) nie działa a na ttyS0 lub ttyS1 to inicjuje mi go w nieskonczoność, a na AMC0 to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> ->(w ogóle) go nie widzi. Masz pomysł jak to rozwiązac? W zamian jak bedziesz miał problem z jakims telefonem bo je naprawiam to chetnie ci pomoge. W moim niku jest numer gg tak ze jak da rade to sie odezwij.
Pozdrawiam

Ort=5
ODPOWIEDZ