Problem ze sferią, modem HUAWEI E3531

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mateuszwdowiak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-11-18, 22:28
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Problem ze sferią, modem HUAWEI E3531

Post autor: mateuszwdowiak »

Witam wszystkich,
to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Nie znalazłem w wyszukiwarce podobnego problemu.

Po przedłużeniu umowy ze sferią na kolejne 2 lata wymienili modem z AnyData adu-520C na HUAWEI E3531. Niestety po tej zmianie jakość internetu jest fatalna, modem sobie zupełnie nie radzi. Internet czasami jest czasami nie ma.

Przed wymianą urządzenia wszystko było ok. Pisałem reklamację w tej sprawie, ale w odpowiedzi tylko dostałem informację, że wszystko jest ok i stwierdzili, że aktywnie korzystam z internetu. (Czasem w bardzo sprzyjających okolicznościach uda się połączyć). No i żebym sobie siedział z tym internetem najlepiej przy oknie. Mowa tutaj o terenie wiejskim, ale do najbliższego BTSa jest 2km, w opcjach ustawione mam Tylko WCDMA. Niestety, to nie pomogło.

Chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, po pierwsze poprawić jakość internetu a po drugie uruchomić wifi (ten modem dostarczał internet tylko do jednego komputera).

Pomysł mój na to jest taki, żeby kupić router z obsługą tego modemu od sferii i on już będzie dalej rozdzielał sygnał. A do tego jeszcze podłączyć jakąś zewnętrzną antenę i wystawić ją kablem na dach. Ponieważ jestem zupełnie zielony w tym temacie bardzo proszę o poradę, po pierwsze czy ten pomysł jest ok, i jeżeli tak, to jaki router i jaką antenę kupić, żeby to ze sobą wszystko grało. Albo proszę o inne rady.

Dodam jeszcze, że miałem w domu dwa stare routery, jeden po cyfrowym polsacie (Edimax LT-6408n) a drugi po internecie od TPSy, (Sagemcom Fast 3764), oba miały wejście na USB. Ten od TPSy, to się okazało, że to jest tylko pamięć USB, a ten drugi po prostu nie obsługiwał żadnego modemu gprs, nie udało mi się nim połączyć. Mam jeszcze drugi modem, HUAWEI E160, żaden z nich nie współpracował z routerem.

Czekam na jakieś propozycje, pozdrawiam!
ODPOWIEDZ