Jak sprawdzić z jaką siecią łączy sie modem usb w routerze

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jedermann
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-11-15, 17:11
Lokalizacja: Kaliska

Jak sprawdzić z jaką siecią łączy sie modem usb w routerze

Post autor: jedermann »

Witam, mam TP-LINK MR 3420 v2 z oryginalnym oprogramowaniem. Do niego podlaczony jest podłączony modem USB Huawei E3131. Niedawno dostałem karte 30 GB w Play do Formuly Komfort (Internet działa też w roamingu krajowym). Wszystko smiga dobrze ale od kiedy T-Mobile uruchomil 3g na nadajniku (o slabym zasiegu u mnie) wydaje mi sie że modem po prostu czasem przełącza sie na ten internet do T-Mobile. Mam wiec 2 pytania z tym zwiazane
1. Jak sprawdzic z jakim operatorem polączony jest aktualnie modem w routerze
2. Jesli wloze ten modem do komputera i ustawie siec np. Play to czy po wlozeniu do routera ten modem bedzie sie laczyl tylko z Play - nawet jak nie bedzie sygnalu, czy pomimo tych ustawien zacznie szukac innej dostepnej sieci ?

Prosze o informacje które pomoglyby mi rozwiązac ten problem.
Pozdrawiam
t7463w
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-11, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak sprawdzić z jaką siecią łączy sie modem usb w router

Post autor: t7463w »

jedermann pisze: 1. Jak sprawdzic z jakim operatorem polączony jest aktualnie modem w routerze
Wyjąć kartę SIM i przeczytać co na niej pisze. Karta Play nie połączy ci się z siecią T-Mobile
Jak Play ma słaby zasięg to modem się z niczym nie połączy.

Nie wiem jak oryginalny soft, ale wgraj sobie Gargoyle. Tam będziesz z poziomu routera widział do jakiej sieci się podłączył modem i jaki ma zasięg. Możesz też popatrzeć na diody, ale wydaje mi się, że 3g+ i LTE ma ten sam kolor niestety (niebiesko-zielony). Więc możesz mieć LTE i internet bez limitu albo 3G+ (HSPA+DC) i internet z limitem a dioda będzie świeciła tak samo.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak sprawdzić z jaką siecią łączy sie modem usb w routerze

Post autor: wojteks »

t7463w pisze:Karta Play nie połączy ci się z siecią T-Mobile
Przeczytaj wcześniejszy post ze zrozumieniem.
jedermann pisze: Play do Formuly Komfort (Internet działa też w roamingu krajowym)
Nie pomagam na PW!
t7463w
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-11, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak sprawdzić z jaką siecią łączy sie modem usb w routerze

Post autor: t7463w »

A ty chyba mylisz pojęcie operatora z bts'em. Kolega pytał się o operatora a nie o to czy mu się karta łączy z operatorem Play przez bts t-mobile.
ODPOWIEDZ