Axesstel MV410 - szwedzkie firmware?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ogrodnick
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-02-03, 18:53
Lokalizacja: Polska

Axesstel MV410 - szwedzkie firmware?

Post autor: ogrodnick »

Witam. Czy instalował już ktoś to firmware ze szwedzkiej strony:
http://www.net1.se/privat/kundservice/t ... odem-d-35/

Na oko Axesstel MV410 to właśnie Gateway D-35. Posiadacze MV610 piszą że firmware dla tego modelu z powyższej strony jest lepsze niż od krajowego dostawcy.
Ostatnio zmieniony 2014-12-16, 12:12 przez ogrodnick, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Axesstel MV410 - szwedzkie firmware?

Post autor: ja.michal »

Chyba dowiesz się tego tylko doświadczalnie. Musisz jednak mieć na względzie, że sieci nasza i tamta może się różnić i firmware może coś dodać lub wyciąć w twoim routerze i może być problem. Zwłaszcza jeżeli nie ma firmware dla naszego operatora, aby je ponownie wgrać (o ile będzie się dało).
ogrodnick
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-02-03, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: Axesstel MV410 - szwedzkie firmware?

Post autor: ogrodnick »

Na pewno spróbuje. Mam ze dwa modemy w zapasie więc jest co psuć.
Ale może ktoś robił już to przedtem? Mam wrażenie że widziałem kiedyś taki wątek ale teraz nie mogę znaleźć.

Przy okazji: nie liczę na cud, ale podejrzewam że dobre firmware może poprawić jakość działania tego sprzętu. Problem to swoiste "zapychanie się pakietami" - gdy wysyłasz "za dużo" zapytań łączność zaczyna się sypać - zazwyczaj przestaje działać http ale z hostami z którymi połączenie zostało nawiązane na chwilę przed "zwisem" nadal można się komunikować. Temat się powtarza niezależnie od dostawcy i modemu. Inna sprawa że część tych urządzeń jest sprzętowo do <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> - gubi pakiety, duże pingi i w ogóle kiepskie osiągi.
ODPOWIEDZ