Play czy RedBull na karte

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Play czy RedBull na karte

Post autor: seqelo »

Chce kupić karte do internetu nielimitowanego taki najtańszy starter za 5-9zł..
Ale jak to w końcu jest bo troche namieszali w tych regulaminach i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> z tymi różnymi starterami że niewiadomo o co chodzi. W dodatku jedni piszą że teraz play pobiera 45zł co miesiac za lte nielimitowane?
Napiszcie którą karte lepiej kupić - Play czy RedBull?
Czy wystarczy kupić karte RedBull za 5zł, doładować ją za 50zł, aktywować kodem nielimitowany internet i od tej pory mam ważny net przez 90dni?
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: rio bravo »

seqelo pisze:Napiszcie którą karte lepiej kupić - Play czy RedBull?
Bez różnicy. W obu przypadkach doładowanie przedłuża ważność połączeń wychodzących na 90 dni. W pierwszej połowie 2014 roku były jeszcze całkiem realne szanse na znalezienie startera, na którym doładowanie 50 zł przedłużało ważność połączeń wychodzących na 150 dni (trafiłem 1 na 3, wszystkie za 9 zł).
seqelo pisze:W dodatku jedni piszą że teraz play pobiera 45zł co miesiac za lte nielimitowane?
Pobierają jak włączysz tą usługę. Mają jeszcze 2 usługi jednocześnie. Jak włączysz kodem lub smsem 100GB za 45 zł (http://www.play.pl/uslugi/pok-miesiac-bez-limitu/ *111*645*1#) to pobiorą opłatę, jak włączysz. Jak włączysz 100GB darmowe (http://www.play.pl/uslugi/darmowy-internet-na-30-dni/ *111*470*1# ) to nie pobiorą opłaty, przy tej promocji trzeba mieć minimum 30 zł na koncie i ważność połączeń wychodzących. Trzeba się liczyć z tym, że może to być ostatni miesiąc tej promocji, w regulaminie piszą że jest do odwołania.
seqelo pisze:Czy wystarczy kupić karte RedBull za 5zł, doładować ją za 50zł, aktywować kodem nielimitowany internet i od tej pory mam ważny net przez 90dni?
Na 30 dni, nie na 90. Konto i ważność połączeń wychodzących masz ważne 90 dni, a pakiet 30 dni. Po 30 dniach masz możliwość wzięcia drugiego pakietu darmowego, o ile usługa jeszcze będzie dostępna, jeżeli jej nie będzie, to będziesz mógł wziąć tą usługę za 45 zł - ta na pewno będzie jeszcze aktualna.
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: seqelo »

Ten za 45zl to na razie odpada.
Doładuje karte za 50zl i aktywuje kodem na 30dni *111*470*1#
Po 30 dniach jak bedzie jeszcze usluga dostepna to znowu aktywuje tym kodem, a z konta mi nic nie bedzie ubywać? - bede miał cały czas 50zł?? I tak moge aktywować co 30dni aż skończy mi sie ważność połączeń wychodzących albo ta usługa zostanie odwołana?? Jeśli tak to wychodziło by na to że za 50zł można mieć internet przez 90dni (100GB/mc)?
Dziwne to wszystko, pisało tam na playu że pobierają 10zł za aktywacje na 30dni, więc wtedy byłoby 60dni internetu a nie 90. Bo żeby usluga działał to na koncie musi byc 30zl (a jak co miesiac zabiorą 10zl to starczy na 2 miesiace).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: matek451 »

Usystematyzujmy bo przedmówca trochę namieszał. Zacznijmy od RBM. Promocja Darmowy Internet bez limitu http://www.play.pl/resources/pdf/2014/R ... 102014.pdf trwa do odwołania. Działa tylko na karcie RBM za 9 zł. Stare karty RBM I za 9 zł doładowane za 50 zł przedłużają konto o 150 dni. Trudne do zakupu. Nowe karty za 9 zł tzw. RBM II po doładowaniu za 50 zł są ważne 100dni. Karty za 5 zŁ RBM Energy nie pozwalają uruchomić tej usługi. Na RBM nie aktywujesz usługi nielimitowanego 3G i LTE za 45 zł. Jeśli chodzi o Play to są dostępne startery 4G LTE Play Online i na nich można uruchomić usługę Darmowego Internetu LTE bez limitu. http://www.play.pl/resources/pdf/2014/R ... 102014.pdf Doładowanie za 50 zł przedłuża na 60 dni. Nowe startery 4GLTE Play Internet na kartę nie pozwalają jej uruchomić. Na niej tylko 3G i LTE bez limitu za 45 zł. Przedłużenie 60 dni za 50 zł. Nie można migrować z nich na poprzednią taryfę 4GLTE Play Online. Z kolei ze startera 4G LTE Play Online można migrować na nową taryfę 4GLTEPlay Internet na kartę. Reasumując promocja w Play i RBM trwa do odwołania. Najbardziej opłacalne stare startery RBM za 9 zł,ale trudne do kupna. Potem starter RBM nowy za 9 zł i na koniec starter 4GLTE Play Online. Zaletą startera Play Online jest możliwość przejścia na nową taryfę i uruchomienia na niej 3G i LTE bez limitu za 45 zł gdy promocja na Darmowy Internet LTE bez limitu wygaśnie. Z konta nic nie ubywa. Z tym 10 zł mylisz taryfy i usługi. Pakiet aktywujesz za darmo co 30 dni, musisz mieć min. 30 zł na koncie i ważny aktywny jakiś pakiet internetowy, no i aktywne połączenia wychodzące. O modemie/routerze z LTE i zasięgu LTE Play chyba wiesz. Na modemie/routerze wymuszasz na sztywno tylko LTE. Najlepiej zarządzasz usługą za pomocą Play24. Mam nadzieję, że wszystko jasne.
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: seqelo »

Jednak jest różnica, taka że w RBM ważność konta i pakietów po doład. 50zl jest o 1 miesiąc dłuższa niż w play.
Więc wychodzi na to ze najlepiej się opłaca nielimitowany internet w RBM.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: onken »

O ile będzie Darmowe LTE.

Jak wyłączą to kto wie czy zrobią coś podobnego jak w Playu....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: matek451 »

W RBM ważność konta po doładowaniu 50 zł zależy od karty. To 100 lub 150 dni( a nie o 90) a więc dużo więcej niż 60 dni w Play. Czy RBM jest lepsze od Play to na dzień dzisiejszy trudna sprawa, wszystko zależy od tego jak długo potrwa promocja. Jeśli jeszcze długo to RBM wygrywa, jeśli nie to Play ma przewagę. Po jej wygaśnięciu możesz przejść na nową taryfę i za niewykorzystane środki aktywować za 45 z/m-c usługę no limit na 3G i LTE. W RBM na razie takiej możliwości brak. W razie czego najlepszym wyjściem w RBM jest zmiana taryfy na Energy i zużycie kasy na internet, rozmowy i SMS-y.
kranu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-28, 08:48
Lokalizacja: Tychy

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: kranu »

Minusem RBM jest właśnie, że robi się skarbonka z konta i póki co nie ma jak opłacalnie wydać tych pieniędzy na internet. A w Play będzie zawsze można przejść na taryfę 45zł gdy skończy się darmowe LTE.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: matek451 »

Ja wykorzystam w Energy na nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 700MB na 7 dni za 7 zł.Choć niech promocja trwa i trwa :) Ale nie ma co żałować, 150 zł na koncie a darmowe LTE od 13 m-cy to ładny prezent :D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: onken »

A może zostawią jednak te Darmowe LTE lub zrobią je np za 20 zł ??

Piszecie że na nowych starterach już nie ma tej promocji czy tylko w Playonnline ?

Najgorsze że został mi tylko miesiąc internetu dla Firm w Play i nie wiem co zrobić...

Na pewno napiszę wypowiedzenie, może mi przedłużą Darmowe LTE, ale max co bym chciał płacić za LTE to 2 okolicy 20 zł :)

Mogę też wziąć jeszcze nową umowę

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: matek451 »

Ja wypowiedziałem podobną ofertę jak twoja tylko dla indywidualnych za 9,99( kiedyś była dostępna). przez grupę Utrzymania w Play dostałem kolejne 6 m-cy LTE bez limitu, umowa na czas nieokreślony. Więc możn a znowu wypowiadać po 5 m-cach. Mogę też aktywować później na niej LTE bez limitu za 20 zł/m-c. Promocja do końca 2015 roku. Ale jest jeszcze ta dla firm za 10 zł netto. Nie ma co się martwić na zapas. w play/RBM jest wiele możliwości na tani LTE bez limitu :ok: . To nie Plus/CP.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: onken »

Tyle że ta oferta dla firm ( nie patrząc na LTE ) to 10 zł kosztuje w promocji przez 6 miesięcy, później już ponad trzydzieści :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: matek451 »

Dlatego składasz wypowiedzenie na m-c przed upływem i negocjujesz nowe warunki. Mój kolega przed nowym rokiem przedłużył z GU( po złożeniu wypowiedzenia) taką dla firm za 10 zł na czas nieokreślony z pakietem 2GB i LTE bez limitu na kolejne 6 m-cy( analogicznie do mojej dla indywidualnych).
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: seqelo »

Czy można doładować karte RedBulla kodem kupionym jako do karty Play?
Wiem że to niby to samo ale może jednak nie zadziała?
Duris
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2009-12-11, 10:00
Lokalizacja: Małopolska

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: Duris »

seqelo: a znasz inną możliwość ? :]
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: seqelo »

Duris pisze:seqelo: a znasz inną możliwość ? :]
Bo widziałem że niektórzy sprzedają doładowania do RedBull i oddzielnie do Play, dlatego to pytanie.
Ale jak kupie starter Redbulla to doładuje go i napisze, pewnie to samo., ale spytać można
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: seqelo »

Jak wygląda ten stary starter red bull mobile I ??? Może ktoś dać linka do zdjęcia?
Może udałoby mi sie go jeszcze kupić. No bo ten nowy to dostepny jest na stronie redbull.
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: bolu »

Nigdzie w sklepie raczej tego nie dostaniesz. Może na allegro, ale janusze biznesu sprzedają je bardzo drogo.
V4NzI
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2013-07-19, 17:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: V4NzI »

Ten Play w ostatnich dniach to jakaś porażka i nie tylko u mnie co można zobaczyć na oficjalnym ich forum :v

Obrazek

Radio internetowe przerywa XD

Obrazek
Plus 20GB/ Play 55GB / Huawei E5170 LTE / Huawei E3131

Play
http://www.speedtest.net/result/3633946541.png

Plus
http://www.speedtest.net/result/3537145216.png
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: ja.michal »

bolu pisze:Może na allegro, ale janusze biznesu sprzedają je bardzo drogo.
I gdzie tu sens wtedy skoro trzeba wydać xx zł na starter, co na często gęsto da to samo co zakup obecnie dostępnej karty + doładowanie jest za xx zł, aby mieć to samo?
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: bolu »

ja.michal pisze: I gdzie tu sens wtedy skoro trzeba wydać xx zł na starter, co na często gęsto da to samo co zakup obecnie dostępnej karty + doładowanie jest za xx zł, aby mieć to samo?
Ja także nie widzę tu sensu.
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: tommy45 »

V4NzI, składałeś reklamację? Też tak miałem i poprawili mój nadajnik.
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: seqelo »

ten stary starter za 5zł po zaladowaniu 50 miał waznosc 150dni??
Czy to był ten za 9zł?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: matek451 »

To był starter za 9 zł, ten z puszką RBM. Ten za 5 zł przedłuża konto doładowany za 50 zł na 100dni.
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: seqelo »

matek451 pisze:To był starter za 9 zł, ten z puszką RBM. Ten za 5 zł przedłuża konto doładowany za 50 zł na 100dni.
A doładowywałeś już konto w tym roku? Jesli tak to sprawdz, pewnie masz na nowych zasadach - 50zł=100dni waznosci.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: matek451 »

Doładowywałem na początku listopada 2014, konto przedłuzone o 150 dni. Nowy regulamin usługi Darmowy Internet LTE na 30 dni w RBM obowiązuje od 22.10.2014 i nic się nie zmieniło. Doładowanie za 50 z startera RBM I za 9 zł przedłuża ważność konta o 150 dni.
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: seqelo »

widocznie nie zmienili
Ostatnio zmieniony 2015-01-11, 17:10 przez seqelo, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: matek451 »

Tylko opakowania już nie mam. Został sam SIM. Kupiłem w sumie trzy takie karty, dwie są u kuzynów ale też bez opakowań. W sklepach raczej brak, promocja zrobiła swoje.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: onken »

Z tego co wiem opakowanie ze starych miało w innym miejscu napis o kwocie zakupu.

Tak to takie same, ale oczywiście różnią się "zasadami"

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Play czy RedBull na karte

Post autor: seqelo »

już wiem jak wygląda ten starter, ale na razie nie powiem , bo go wykupicie, a ja jutro wypytam o niego wszedzie gdzie sie da. Jak go upoluje to Wam dopiero powiem i wstawie fotke ze zdobyczą :) No dobra mała podpowiedz: RBM I różni sie od RBM II tym że jest na nim coś zwiazane z oborą i gnojem.
ODPOWIEDZ