Dlink DWR-921 - stały adres ip

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bishop111
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-10, 02:37
Lokalizacja: warszawa

Dlink DWR-921 - stały adres ip

Post autor: bishop111 »

Witam mam router dlink dwr-921 w specyfikacji podana jest informacja że można go skonfigurować jako pracujący tylko w trybie 3G. W jednej z lokalizacji ze względu na stały adres ip jestem zmuszony używać 3G - router po ustawieniu go w tryb 3G only łączy sie faktycznie i tak do sieci 4G - sygnalizują to zarówno diody na routerze jak i informacje które wyświetlają się w zakładce status/device info. Jeżeli zostawiam domyślne ustawienia APN oraz tryb pracy na auto - router łączy się do 4G, jeżeli ustawiam 3G only i domyślne APN router łączy się do 4G. Jeżeli natomiast ustawię 3G only oraz APN vpn.static.pl router w_ogóle się nie podłącza do sieci. Dotychczas używałem w tym miejscu HWIC 3G cisco i podlącza się bez problemu do sieci 3G i uzyskuje stały adres ip. Operator komórkowy orange, usługa business everywhere.
Proszę o informację czy router można ustawić żeby na sztywno łączył się do sieci 3G w taki sposób żeby uzyskał stały adres IP. Może ktoś konfigurował w tym routerze stały adres w usłudze businness everywhere i może podesłac informację jak to zrobić?
Ostatnio zmieniony 2015-01-10, 15:50 przez bishop111, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Dlink DWR-921 - stały adres ip

Post autor: zurek »

A jaką masz wersję? A czy B?
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
bishop111
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-10, 02:37
Lokalizacja: warszawa

Re: Dlink DWR-921 - stały adres ip

Post autor: bishop111 »

Wersja B1
ODPOWIEDZ