Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
najders89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-05, 19:25
Lokalizacja: Łódzkie

Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: najders89 »

Witam, proszę Was jako doświadczonych w technologi LTE, tych wszystkich modemach routerach itd. o pomoc w stworzeniu zestawu: router, modem, antena, który pozwoli mi na korzystanie z technologi LTE w mojej miejscowości Popielawy woj. łódzkie, gmina rokiciny, patrząc na mapę zasięgu LTE Orange, mam duże szanse na złapanie tej technologi, na tą chwile na telefonie galaxy S4 pracuje w zasięgu HSPA+ całkiem dobrze to działa lecz chciałbym wykupić sobie abonament, gdzie w promocji jest jeszcze nielimitowany internet LTE i wykorzystać to do swojej sieci domowej, jakby ktoś mógł mi podpowiedzieć co kupić będę naprawdę wdzięczny.
dexter18

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: dexter18 »

Huawei B593 i panel dualny 15 dBi.
najders89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-05, 19:25
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: najders89 »

Rozumiem, że jest to półka premium, czy urządzenia do LTE ogólnie są takie drogie? A jaka dokładnie antena? marka?

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2015-02-06, 17:36 ]
:pppp:
Ostatnio zmieniony 2015-02-06, 17:36 przez najders89, łącznie zmieniany 1 raz.
dexter18

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: dexter18 »

Tu masz antenę:


Dual LTE
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: matek451 »

Czy są drogie to względne pojęcie. Ludzie za srajfony płacą po 2 tys. a jak maja kupić router z wbudowanym modemem LTE za 400 zł to wielkie halo. Podobnie wszyscy by chcieli korzystać z mobilnego bez anten zew. a tak się nie da. Nikt nie stawia BTS-ów w każdej wiosce. B-593s-22 to porządny sprawdzony sprzęt. Alternatywą jest modem LTE + zgodny z nim router z USB. Wybór Orange też słaby. W Popielawach brak LTE Orange. Najbliższe działające BTS-y LTE1800 Orange w Tomaszowie około 15 km od ciebie więc małe szanse nawet na antenie Dual LTE 1800MHz. Mapy zasięgu LTE tego operatora "słyną" z optymizmu. Poza tym LTE w Orange chodzi nie najlepiej. Ten operator nie ma własnej sieci LTE1800 tylko korzysta z T-Mobile( 10MHz) więc prędkości nie powalają. Często lepsze wyniki uzyskuje się na UMTS2100 NetWorks z HSPA+DC. Warto pomyśleć o innym operatorze. Masz zasięg 3G i szansę na LTE w Play. U tego operatora internet bez limitu jest w obu tych technologiach i to w ofercie nie tylko na abonament lecz również na kartę. Oczywiście opłaca się brać tylko sam SIM a sprzęt kupić samemu. Oferta lepsza niż w Orange.
najders89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-05, 19:25
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: najders89 »

Tak sie składa, że mam akurat te 2 sieci, Orange i Play, Orange działa u mnie bardzo dobrze, żeby złapać LTE na telefonie wystarczy ruszyć się 8 km od domu w kierunku Tomaszowa i mam już LTE 40 mbps w domu HSPA+ dochodzi do 8 mb ściąganie i 4 wysyłanie, bardziej zależy mi na lepszych transferze uploadu no i bez limitu, jak to jest z LTE. Play to ogólnie tragedia, jeśli łącze się przez czysty play, bez roamingu, to mam bardzo duże problemy zasięgiem, więc wybieram manualnie aby korzystał z nadajników Orange i wtedy jest ok, choć transfer nie jest tak dobry jak bezpośrednio w sieci Orange i właśnie w tej sprawie dzwoniłem również do operatora i nie potrafili wytłumaczyć dlaczego tak jest.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: matek451 »

Mylisz zasięg telefonu Play z działaniem internetu Play. Ten w taryfach data na razie działa tylko na sieci macierzystej Play. W Popielawach u każdego operatora trzeba stosować antenę zew. na wybrane pasmo . w Play internet bez limitu jest w 3g i LTE a odległość od BTS-a w Koluszkach daje szansę na LTE czy 3G na odpowiedniej antenie. Zasięg LTE w Orange to pobożne życzenia. Sam to sprawdziłeś. To LTE 8 km od twojego domu jest tego dowodem. W 3G orange nie posiada internetu bez limitu. Aby z niego korzystać musisz kupić antenę na 900MHz. Reasumując aby skorzystać z LTE w Play czy ewentualnie Orange potrzebujesz modem/router z LTE oraz anteny Dual LTE na 1800MHz. Możesz na nim przetestować obydwu operatorów na obecnej karcie Orange i pre-paidzie Play. Jak nie wypali to wymienisz antenę na 900MHZz i testujesz 3G u tych operatorów. Aby korzystać z nielimitowanego internetu w Play na 3G i LTE nie musisz podpisywać umowy.
najders89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-05, 19:25
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: najders89 »

Dziękuje za tak obszerną odpowiedź, więc kupie ten zestaw w/w i będę testował. Myślę że w połowie przyszłego tygodnia będą już wyniki.

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2015-02-06, 17:37 ]
:pppp:
Proszę przestrzegać netykiety i regulaminu forum.
Ostatnio zmieniony 2015-02-06, 17:37 przez najders89, łącznie zmieniany 1 raz.
amrowek
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-11-20, 09:24
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: amrowek »

Nie musisz wydawac tyle kasy, wystarczy HiLink E3372 za okolo 150 zl i router TP-Link WR710N za 95 zl. W routerze zmiana systemu na Gargoyle. Modem wkładasz do usb w routerze i konfigurujesz podłączasz antenę zewnętrzną i to wszystko. Nie potrzeba do tego zestawu aktywnego huba.
Ostatnio zmieniony 2015-02-07, 11:32 przez amrowek, łącznie zmieniany 1 raz.
najders89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-05, 19:25
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: najders89 »

Kupiłem ten zestaw:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=5074690350

Internet działa aż miło 35mb download i 12mb upload na zwykłej karcie Play'a wyjętej z telefonu, bez problemu łapie 4G mam 3 na 4 kreski
Ostatnio zmieniony 2015-03-11, 16:10 przez najders89, łącznie zmieniany 1 raz.
bl4ck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-03-03, 12:00
Lokalizacja: inet

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: bl4ck »

Ponad 800zł niezła patologia.
najders89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-05, 19:25
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: najders89 »

Nie powiem że tanio, ale działa i to jest najważniejsze.
Ostatnio zmieniony 2015-03-11, 16:10 przez najders89, łącznie zmieniany 1 raz.
najders89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-05, 19:25
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: najders89 »

Powiedzcie mi proszę jeszcze jak sprawdzić moc sygnału, jak na razie jedynym wskaźnikiem jakim operuje to ten na modemie i i pokazuje 3 na 5 kresek (wcześniej popełniłem błąd pisząc na 4) antenę w sumie ustawiłem na "pałe" kierunek Koluszki, jak kolega wyżej napisał, regulacja polaryzacji może dużo zmienić? tak samo kolejność przewodów antenowych podpinanych do modemu? na to też nie zwracałem uwagi.

Edit:
dopatrzyłem się jeszcze takich wartości:
RSSI (dBm): -73
RSRP (dBm): -96
RSRQ (dB): -6

jak to oceniacie?
bl4ck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-03-03, 12:00
Lokalizacja: inet

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: bl4ck »

Wpisz sobie taraz np w google RSSI LTE.
najders89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-05, 19:25
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zestaw do internetu LTE router, modem, antena

Post autor: najders89 »

Udało mi sie podnieść parametry na:
RSSI (dBm): -65
RSRP (dBm): -92
RSRQ (dB): -10

prędkości dl: 30 mbps ul: 20mbps
ODPOWIEDZ