Przerobienie E3372s-153 HiLink na zwykły modem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przerobienie E3372s-153 HiLink na zwykły modem

Post autor: wojteks »

Mig25 pisze:Pomógłbym , ale nigdy tego nie robiłem , plików nie mam ,więc poza trzymaniem kciuków nie wiele zdziałam
I myślisz że ktoś kto to robił 8-10 lat temu pamięta jak to zrobić i potrafi wytłumaczyć w kilku słowach komuś kto nie ma o tym większego pojęcia.
Nie pomagam na PW!
Aniimma
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2023-11-30, 16:41

Re: Przerobienie E3372s-153 HiLink na zwykły modem

Post autor: Aniimma »

Gdy zaktualizowałem firmware USB w tym mikrotiku modem przestał się rozłączać. Ale i tak bardziej elegancko by było gdyby rzeczywiście to Mikrotik decydował co ma się połączyć kiedy i z czym. Na razie przynajmniej w trybie HiLink przestał się rozłączać a jeśli ktoś ma przerobione jak zrobić tryb Stick chętnie się dowiem.
Aniimma
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2023-11-30, 16:41

Re: Przerobienie E3372s-153 HiLink na zwykły modem

Post autor: Aniimma »

Dobra ja się poddaję. Ustawiłem VPNa nawet na synology w domu, Mikrotik łączy się do domu ale nie mogę nim sterować gdy wpisze adres który nadal się przez VPNa. WYglada na to ze ten Huawei w trybie HiLink coś blokuje. Jaki (ale musi być tani) modem GSM mogę podłączyć w takim razie do portu WAN ale w takim sposób żeby działał w trybie bridge ALBO co mogę do tego USB włożyć jaki dongle (wolałbym bo już mam wszystko skonfigurowane) żeby normalnie mikrotik go obsługiwał w trybie serial. Żeby toto nie mialo żadnego swojego systemu operacyjnego.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przerobienie E3372s-153 HiLink na zwykły modem

Post autor: wojteks »

Huawei w trybie HiLink to router z NAT więc blokuje porty, trzeba by w nim przekierowanie odpowiednie zdefiniować.
Nie pomagam na PW!
Aniimma
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2023-11-30, 16:41

Re: Przerobienie E3372s-153 HiLink na zwykły modem

Post autor: Aniimma »

wojteks pisze:Huawei w trybie HiLink to router z NAT więc blokuje porty, trzeba by w nim przekierowanie odpowiednie zdefiniować.
A tyle się nazastanawialem co się dzieje. Jedynie PING idzie w podsieci VPNowej.
No dobra, ale tam na tym HiLInku nie idzie obsłużyć tego NATu, tak bym zrobil. A da się? przecież w oryginalnym sofcie nie ma nawet opcji!
Ja nie odpuszczam zamówiłem E3276 ale tym razem w trybie stick ustawiony, może się uda!
Aniimma
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2023-11-30, 16:41

Re: Przerobienie E3372s-153 HiLink na zwykły modem

Post autor: Aniimma »

A czy to nie jest tak że skoro kazałem Mikrotikowi ( do którego jest podłączony po USB ten modem w trybie HiLink) zestawić połączenie l2tp/ipsec jako klientowi do mojego Synology (I udało się zestawić to połączenie) że skoro dostał on adresnp 10.2.0.4 to powiniennem móc się dostać do portu winbox albo do portu 80 (sterowanie mikrotikiem http://10.2.0.4? Żaden firewall mi tego nie blokuje a na dodatek mogę powiedzieć że gdy połączę drugie urządzenie do serwera VPN to mogę zapingować 10.2.0.4. Jednak jakimś cudem niestety nie wyświetla się panel konfiguracyjny. Nie wystarczy że zostawiłem VPN? To ten Hiawei dalej blokuje powrót?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przerobienie E3372s-153 HiLink na zwykły modem

Post autor: wojteks »

Nie pomogę bardziej, nie stawiałem nigdy prywatnego vpn.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ