B315s-22 z Plusa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
titan88
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2015-07-11, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: titan88 »

Dzwonilem i sie dowiedzialem ze wszyscy konsultanci sa zaje.... zajeci. Chyba to nie ma sensu, ale pomecze ludzi w Huawei Polska.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: greenfrog »

titan88 pisze:nadzieje ze nie jest to okrojony soft dla plusa czy play - zreszta chyba nie mieli by w tym interesu, zwlaszcza dla klientow na terenach bardziej odleglych od BTSow
Właśnie to może być przyczyna. Pamiętam, że po zakupie B593-s12 był ten sam problem z antenami i dopiero łatka aktualizacyjna ze strony Plusa rozwiązała problem.
Chyba to nie ma sensu, ale pomecze ludzi w Huawei Polska.
To bez sensu, tak jak w innych chińskich firmach support działa słabo. Lepiej dzwoń do Plusa.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: matek451 »

Zrobiłem zgłoszenie na stronie Plusa http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... d3a9c5b0a4 @titan odpowiedz na te pytania zobaczymy co operator na nie odpowie.
titan88
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2015-07-11, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: titan88 »

Witam Panowie,

Juz odpowiadam na pytnia pracownika Plusa w/g kolejnosci jaka zastosowal:

1. Ilu uzytkownikow oprocz mnie? Nie wiem, ale problem na pewno wystepuje u mnie. Urzadzenie pochodzi z dystrybucji Plus GSM. Nie zakupowalem go w salonie, a w sklepie z telefonami jako nowy, oddany przez kogos kto kupil usluge. Ponizej screeny, wiec mozna zweryfikowac po IMEI.
2. Na zalaczonych screenach jest wersja oprogramowania. V21.300.01.00.69.
3. Wersja sprzetowa w/g zalacznika ponizej.
4. Uzywana to antena H4G MiMO LTE taka jak w linku http://all-ant.pl/pl/p/Antena-LTE-H4G-M ... m-SMA-/191
5. Antena zamontowana jest na balkonie na zewnatrz i jest przymocowana do masztu na wysokosci 1m od obreczy balkonu.
6. Tak, urzadzenia lacza sie do tego samego Cell ID (co widac na zalaczonych zdjeciach).

A teraz troche ode mnie:

1. Testy wykonywalem na Huawei B315 z Plusa oraz na ZTE MF28D z PLAY (ponizej zdjecia). Huawei B593s-22 w chwili obecnej nie mam, dlatego nie zrobie testow, ale jezeli zajdzie taka potrzeba to wykonam rowniez takie testy.

2. Stosowana jest ta sama antena w obu testach. Co prawda w ZTE MF28D Cell ID nie jest widoczne i nie wiem gdzie moglbym je znalezc, nie mniej jednak mozna spojrzec na godzine wykonania testow (przed chwila). Trzeba mi poprostu uwierzyc na slowo ze testy wykonalem rzetelnie.

3. Wzmocnienia w Huawei B315 nie ma, a jest oslabienie sygnalu. Dla niedowiarkow, ktorzy mogliby powiedziec, ze moze zamienilem wyniki testow i przed wzmocnieniem bylo -67dBm a po wzmocnieniu -63dBm na dowod test z ZTE MF28D, gdzie po wzmocnieniu jest -51dBm - to jest super wynik.

W razie pytan, testow prosze o kontakt na tym forum. Chetnie przetestuje. Duza prosba do pracownika Plusa o wyrozumialosc i pomoc w rozwiazaniu problemu. Clue tego tematu jest poprostu fakt, ze anteny w B315 na chwile obecna nie spelniaja swojej funkcji (niestety). Ale wierze w poprawe - kazdy sprzet przezywa choroby wieku dzieciecego.

Pozdrawiam!

[ Dodano: 2015-07-14, 19:40 ]
Dolaczam zdjecia:

[ Dodano: 2015-07-14, 19:41 ]
Przepraszam za jakosc, ale niestety rozmiar tak wymusil. Po pobraniu i powiekszeniu zoom'em da sie odczytac wszystko.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: matek451 »

Na YT jest test z Telkobu , na którym router korzysta z anten zewnętrznych LTE. Router niebrandowany przez Plus czy Play.
Awatar użytkownika
Dino
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-02-19, 20:36
Lokalizacja: Pomorskie

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: Dino »

Cześć. Na innym forum poproszono mnie abym może pomógł w rozwiązaniu problemu z antenami zewnetrznymi bo b315-22 oto post:
"Kupiona 2 miesiace temu antena
http://allegro.pl/antena-dual-lte-2x17d ... 07828.html

podłączona do posiadanego w tamtym czasie ZTE MF283+ (orange Freenet).
Po wyjściu na dach 3 piętrowego budynku z samym tylko routerem bez anten zewnętrznych tylko HSPA-DC+ (-95dBm) LTE nie zaskoczyło.
Po podłączeniu anteny na jeszcze 2 metrowym maszcie wskoczyło LTE -91dBm (to raptem jedna kreska :P) najbliższy nadajnik 12 km w linii prostej, strasznie trudny teren
Co do osiągów to download na poziomie 25-37 Mb/s a upload 2-5Mb/s zaś ping 12-40ms. wiecej mi do szczęścia nie potrzeba nie zrywa wszystko stabilnie.
W zeszłym tygodniu sie przeprowadziłem i potrzebowałem jeszcze jednego routera, ZTE poszedł do domu (teraz na nim LTE Redbull mobile nadajnik tuż za oknem, bez anten zewnetrznych). Wylosowałem sobie że kupie Huawei b315 i podłączyłem do przewodów anteny z linku powyżej i parametry identyczne jak na ZTE z tym że na wielki plus z B315 za jego lepszy zasięg wifi."

EDIT:
Jak Bóg da to jutro wieczorem wstawie screeny z routera (b315) siła sygnału wersja softu itp.
Ostatnio zmieniony 2015-07-18, 06:33 przez Dino, łącznie zmieniany 1 raz.
titan88
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2015-07-11, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: titan88 »

Witam,

Sprawa generalnie jest taka, ze nie chodzi o to czy wystarczaja anteny wewnetrzne czy nie, tylko o to ze skoro router posiada dana funkcje to nie powinna ona byc blokowana lub usuwana, bo placac za sprzet i kupujac karte sprzetu i deklaracje zgodnosci, sprzet ma spelniac zalozenia - tym bardziej ze jest to nowsza generacja znanego juz rozwiazania.

Co do 12km, to sprawa wyglada tak, ze przy nadajniku 20dB na odleglosci 1km tlumienie wynosi 100dB. Czyli na starcie mamy juz -80dB. Kazdy dwukrotny wzrost odleglosci to strata kolejnych 6dB. I tak oto 1x2x2x2x2=16km. Wzrostow mamy 4, wiec 4x6dB daje nam 24dB. ale to dotyczy 16km. Dla 8km mamy 18dB. Skoro odleglosc to 12km, wiec jest to srednia dwoch ww wynikow, czyli 21dB. -80-21dB =-101dB. Taki sygnal powinien byc teoretycznie.

Skoro antena ma wzmocnienie 17dB, czyli fizycznie ok. 15-16dB biorac pod uwage stratyna zlaczach, to -101dB+16dB=85dB. Na antenach router powinien dzialac z takim tlumieniem czyli 3 kreski. Oczywiscie trudny teren moze wypatrzac te wyniki - nie spieram sie, ale tyle teorii. Zobaczymy co na to plus, ale wierze ze ktos sie temu przygladnie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dino
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-02-19, 20:36
Lokalizacja: Pomorskie

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: Dino »

Oto screeny z mojego b315:
---------------------------------------
Obrazek
---------------------------------------
Obrazek
---------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: BarteqW »

No dobra, czyli ostatecznie działa czy nie działa z tą anteną. Bo u mnie bez anteny kierunkowej się nie obędzie, także wolałbym wiedzieć przed zakupem. Poza tym dlaczego jak router ma LTE to musi być od razu taki drogi ;-), patrz d-link.
Ostatnio zmieniony 2015-07-20, 20:33 przez BarteqW, łącznie zmieniany 1 raz.
titan88
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2015-07-11, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: titan88 »

Wzmocnienie o 4dB nie musi wynikac z dzialania anteny a z faktu posiadania masztu, ktory tez absorbuje fale. Tym bardziej, wskazane przez kolege anteny posiadaja wzmocnienie ktore powinno dawac lepsze rezultaty niz 4dB. Poza tym nie wiadomo czy w MF283+ anteny tez dzialaly tym bardziej ze to Orange a oni tam nawet simlocka daja.

Moim zdaniem Huawei jest lepszy i stad tez roznice na jego korzysc. Mam z powrotem Huawei B593 wiec dodam testy jutro albo pojutrze. Mysle, ze plus naprawi ten problem. W moich testach jest jasny dowod ze anteny nie dzialaja.
Awatar użytkownika
Fred
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2010-03-18, 14:39
Lokalizacja: Piotrków

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: Fred »

Witam i pozdrawiam Bez-Kablowiczów
Mam Router Huawei B315s-22 zakupiony w sieci PLUS w maju 2015, który też nie ma aktywnych gniazd antenowych SMA.
Wersja sprzętu modemu - WL1B310FM01
Oprogramowanie modemu - 21.300.01.00.69
Interfejs WWW – 17.100.09.00.03

Wysłałem 2015.07.23 skargę do Huawei Polska z dokładnym opisem nie działania gniazd anten zewnętrznych, i czekam co odpowiedzą, albo czy w ogóle coś odpiszą.

Ponad to B315 ma sprawnie działający LAN 1Gbit oraz w moim przypadku bez użyteczne ze względu na szybkość WiFi n150 Megabitów, (bez minimum 300 to lipa), więc siły i zasięgu nie określę.

Teraz nie na temat ale podpowiedź może komuś się przyda.
Lan Gigabitowy B315 bardzo dobrze współpracuje z routerami i acces-pointem, jak w moim domu.
Aby mieć szybką siec WiFi z bardzo dobrym zasięgiem i szybkością transmisji przy 10 miliwatach dla ochrony zdrowia, postanowiłem w dużym piętrowym domu z ogrodem rozwiązać to tak:
Do Huawei B315s-22 podłączyłem Gigabitowym kablem 30metrów Kat 6.a, router WiFi N 600 Megabitów tylko w 2.4Ghz i nastawioną mocą 10 mili Watów z odkręcanymi trzema antenami.
3 antenki przedłużyłem kablami RF240 -15m., 10m. i 5m. (jedna sieć, jeden kanał jedno hasło).
Taka opcja jest tańsza od dwóch szybkich routerów, sprawniej działa i nie ma problemów z WiFi.
Podłączone 2 tablety, 2 telefony, Sat, laptop - kablem Pc,Tv, Sat i Bd -10 urządzeń + czasem goście.
Ostatnio zmieniony 2015-07-29, 19:18 przez Fred, łącznie zmieniany 1 raz.
Chomik f.r.e.d - Huawei B535-232, 2600+2100 MHz, Ant.ATP-15+5m.RF10, do BTS T-Mobile 2400 m
lavgz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-23, 17:50
Lokalizacja: z internetu

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: lavgz »

Fred pisze:Witam i pozdrawiam Bez-Kablowiczów
Mam Router Huawei B315s-22 zakupiony w sieci PLUS w maju 2015, który też nie ma aktywnych gniazd antenowych SMA.
Wersja sprzętu modemu - WL1B310FM01
Oprogramowanie modemu - 21.300.01.00.69
Interfejs WWW – 17.100.09.00.03

Wysłałem 2015.07.23 skargę do Huawei Polska z dokładnym opisem nie działania gniazd anten zewnętrznych, i czekam co odpowiedzą, albo czy w ogóle coś odpiszą.
To chyba jakiś żart z ich strony, żeby zrobić taki router bez aktywnych gniazd SMA. Jakieś info dot. tych routerów z PLAY - czy też mają poblokowane gniazda?
titan88
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2015-07-11, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: titan88 »

Witam,

Prosba do uzytkownika Dino o przetestowanie B315 z antenami i bez anten w tym samym miejscu i wstawienie screenow.

Do reszty:
Udalo mi sie skontaktowac z Huawei Polska (Centrum Pomocy) i powiedzieli ze spotkali sie juz z podobnymi zgloszeniami ale beda musieli to przeanalizowac przy pomocy fabryki. Moim zdaniem (bez urazy Dino), ale wstawienie tego screenu spodowalo zamet, bo teraz na forum Plusa gosciu z Plusa mowi na podstawie Twojego posta ze wszystko jest super. A niestety, ale nie jest i sa tez inni ludzie ktorzy maja taki problem, ale Plus ma to gleboko w powazaniu. Liczy sie tylko forsa i sprzedane pakiety. Ale jak bylo Huawei B593s-12 to tez cfaniakowali ze wszystko jest super, dopoki nie wypuscili nowego softu.

Żenująca jest ta spychologia. Niestety, ale taka jest prawda. Wmawiaja mi ze mam uszkodzony sprzet. To ciekawe w takim razie co z reszta ludzi, ktorzy maja taki problem. Prosba tez do reszty o sprawdzenie u siebie i wstawienie screenow z i bez anten.

Pozdrawiam,
Titan88
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: bartex03 »

titan88 pisze:gosciu z Plusa mowi
Wiesz co ten "gościu" mówi :D Wiele ciekawych rzeczy :rotfl:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: matek451 »

Z tym B315 jest wiele niejasności. Np. te z Play mają soft i webui bez zakładki VoIP, nie działa na nim printserwer choć Play zamieszcza o nim informację. Na dodatek brak mu jakiejkolwiek diagnostyki sygnału LTE/3G, który ma ten z Plusa. ale tak to jest gdy za FW biorą się "fachowcy".
titan88
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2015-07-11, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: titan88 »

Panowie,

Znalazlem w sieci taka strone http://my.asanfile.com/files?data=huawe ... 2FB315S%2F - tutaj rzekomo sa firmware roznych sprzetow. Nie wiem tylko czy ta strona jest zaufana i czy warto im placic kase. Czy ktos z tego forum zna te strone i czy warto z tego korzystac?

Pozdrawiam


@bartex03 - poki co ten konsultant nie zrobil na mnie wrazenia - bazowanie na opinii ludzi ktorzy duzo mowia a nic nie robia to bzdura totalna. Jakby zachowal troche profesjonalizmu to by nie komentowal niczego tylko zajal sie robota na zasadzie, przekazac temat, zbadac, otrzymac odpowidz i opublikowac. Poki co odpowiada tylko na te wycinki moich lub innych wypowiedzi na ktore chce. Najbardziej mnie smieszy mowienie, ze sprawdzili i dziala, ale jeszcze sie upewnia u producenta :) - kupa smiechu.

Umieszczam screeny z mojego B593. Nie ma pomiaru sygnalu ale wskaznik daje jasno do zrozumienia co i jak dziala. W razie pytan, piszcie. Prosze wrzucajcie swoje testy. Na forum plusa byl inny uzytkownik "FRED" - jest na chomiku. Opisuje identyczny problem jak moj.

Titan88
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: mazut »

parametry połączenia to sprawdzajcie na LTEWatchH który jest serwisową aplikacja do e5186 i dziala tez na b315

qmpel używa b315 i w menu routera prezentowane parametry połączenia są wzięte z kosmosu, jednak aplikacja LTEWatchH pokazuje wszystko prawidłowo, antena zewnętrzna działa

link do pobrania softu http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php
lavgz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-07-23, 17:50
Lokalizacja: z internetu

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: lavgz »

mazut pisze:parametry połączenia to sprawdzajcie na LTEWatchH który jest serwisową aplikacja do e5186 i dziala tez na b315

qmpel używa b315 i w menu routera prezentowane parametry połączenia są wzięte z kosmosu, jednak aplikacja LTEWatchH pokazuje wszystko prawidłowo, antena zewnętrzna działa

link do pobrania softu http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php
Czyli wejścia SMA działają normalnie i nikt się nie zorientował, że to router może przekłamywać parametry :zdziwko: ?

btw. bardzo fajna aplikacja
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: varico »

mazut pisze:parametry połączenia to sprawdzajcie na LTEWatchH który jest serwisową aplikacja do e5186 i dziala tez na b315

qmpel używa b315 i w menu routera prezentowane parametry połączenia są wzięte z kosmosu, jednak aplikacja LTEWatchH pokazuje wszystko prawidłowo, antena zewnętrzna działa

link do pobrania softu http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php
Moglbys sprawdzic czy dziala zmiana czestotliwosci dla lte jak i dla 3g?
Jesli bylaby taka mozliwosc to sie przesiadam na ten ruter.
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: mazut »

lavgz pisze:
Czyli wejścia SMA działają normalnie i nikt się nie zorientował, że to router może przekłamywać parametry :zdziwko: ?

btw. bardzo fajna aplikacja
tak jak pisalem, sprawdzic, moze jest identycznie jak u qmpla

varico pisze:
Moglbys sprawdzic czy dziala zmiana czestotliwosci dla lte jak i dla 3g?
Jesli bylaby taka mozliwosc to sie przesiadam na ten ruter.
sprawdzic na e5186? jesli tak to na chwile obecna nie dam rady tego sprawdzic, aktualnie nie mam juz e5186 w domu, ale jak cos to moge jeszcze sobie go zalatwic do zabawy :)
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: varico »

Chodzilo mi o B315.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: matek451 »

Sprawdziłem na B315 z Play, karta Plusa . Za pomocą tej aplikacji można wymuszać LTE800 Sferii i LTE1800Mobylandu. Aplikacja służy jedynie do LTE.Dzięki niej router zyskał dodatkową funkcjonalność niedostępną na FW z Play. Na dodatek też pełną diagnostykę. Przy okazji sprawdziłem czy działa przełączanie na antenę zewnętrzną. Test z LTE1800 Mobylandu i Dual LTE 15dBi z Cybertecha wypadł pomyślnie. Router B315 z Play przełącza samoczynnie na antenę zewnętrzną. Sprawdzone też z E8278 i E5372 , routery są widoczne podobnie jak B593s-22 ale aplikacja na nich nie działa i nie pokazuje parametrów sygnału.
titan88
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2015-07-11, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: titan88 »

Witam,

Czyli na routerze z Play działa? To ja sprawdzałem na swoim z Plusa i nie mogę tego potwierdzić. Ponizej screeny. Znowu testowałem B593 z tymi samymi antenami w tym samym miejscu co B315 i wyniki sa diametralnie inne. Wymuszanie na LTE1800 w B315 tez nic nie daje.

Panowie - prosba mala do Was - jak potwierdzacie lub zaprzeczacie działanie tej czy innej funkcji to wstawiajcie proszę screeny, bo bez tego uważam ze takie testowanie jest bez sensu - nie chodzi o to czy wierzymy sobie na wzajem, ale o to żeby ktoś kto to czyta z Plusa lub Playa miał swiadomosc o tym co jest mierzone i jakie sa wyniki.

A do kolegi co wrzucil linka do programu wielkie dzięki - fajny program. Niestety z B593 nie działa.

Pozdrawiam,
Titan88

[ Dodano: 2015-07-26, 12:57 ]
Dzisiaj postaram sciagnac oprogramowanie z tej stronki co znalazłem i jak sciagne to dam znac jak działa. Tam jest software oryginalny, z wersja o numerze wyższym. Zobacze jak działa i dam znac.

[ Dodano: 2015-07-26, 13:04 ]
Według wykonanych przeze mnie testow wychodzi na to, ze wartości pokazywane przez router sa prawidłowe i zgodne z tym co pokazuje program LTEWatchH. W takim razie nie rozumiem skad u Was rozbieznosci?

Ponad to, zarówno router jak i program pokazuja ze anteny nie dzialaja z tym routerem, lub funkcja automatycznego przelaczania nie działa. Wstawcie screeny z waszych komputerow i pokazcie jak to u Was działa? Zbedne jest tutaj gadanie, a trzeba wstawić screeny. Może ja mam wadliwy sprzet, a może seria jest wadliwa, a może oprogramowanie? Dla mnie ważne sa screeny, bo poki co nikt nie wstawil, oprócz jednego kolegi (Dino), który twierdzi ze wzmocnienie nastepuje, ale jakoś tego nie widać po parametrach, a przynajmniej nie ma takie wzmocnienia jakie sugeruje deklarowana przez niego antena.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: wojteks »

titan88 pisze:Może ja mam wadliwy sprzet,
Jaką masz antenę? Zwarta dla prądu stałego? Bo te routery żeby się automatycznie przełączyć muszą mieć takie anteny podłączone.
Nie pomagam na PW!
titan88
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2015-07-11, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: titan88 »

Antena posiadana to http://all-ant.pl/pl/p/Antena-LTE-H4G-M ... m-SMA-/191 .

Dziala z B593, DWR921 i ZTE MF28D. Na wszystkich bylo testowane i jest zgodna z Twoim kryterium. Na wszystkich dziala oprocz B315.
sdsi
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2015-07-26, 13:02
Lokalizacja: Polska

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: sdsi »

matek451 pisze:Z tym B315 jest wiele niejasności. Np. te z Play mają soft i webui bez zakładki VoIP, nie działa na nim printserwer choć Play zamieszcza o nim informację. Na dodatek brak mu jakiejkolwiek diagnostyki sygnału LTE/3G, który ma ten z Plusa.
Mamy prośbę w związku z tym do kolegów z Plusa, którzy mają ten router - jaki jest adres URL do ustawień VoIP?

Bo przyszła mi na myśl naiwna pewnie rzecz, że w firmware z Play'a usunęli jedynie pozycje z menu do ustawień VoIP, a same ustawienia w tym firmware tam są. Sprawdziłbym to - ale muszę znać bezpośredni adres tych ustawień.

Proszę serdecznie o informację. Dziękuję.
titan88
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2015-07-11, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: titan88 »

Serwer SIP - http://192.168.8.1/html/serverbasic.html
Konto SIP - http://192.168.8.1/html/sipbasic.html
Szybkie Wybieranie - http://192.168.8.1/html/speeddial.html

Tak jest w plusie. Powiedz czy dziala. Pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: matek451 »

Nie działa. Sam próbowałem też tych z VoIP B593s-22 Plusa tylko po zmianie z 192.168.1.1 na 192.168.8.1 i to samo. Tak jak pisałem ten B315 z Play to kastrat.
sdsi
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2015-07-26, 13:02
Lokalizacja: Polska

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: sdsi »

@titan88 @matek451 - dziękuję :)

Panowie - te funkcje tam są! Przez moment na tym pierwszym adresie widziałem ustawienia ale szybko zostałem przekierowany na stronę główną routera. Na 100% widziałem.

Mam teraz z tym problem aby Wam to pokazać ale udało mi się zatrzymać przeglądarkę w momencie przekierowania. Otrzymałem pusty ekran (nie zdążył się odświeżyć) ale mam źródło strony. To jej fragment (nie wklejam całość bo długie):

Kod: Zaznacz cały

<div class="content_right">
                            <div class="maintitle">
                                <h1>
                                <script type="text/javascript">
                                    dw(IDS_VOIP_menu_label_sipserver);
                                </script></h1>
                            </div>
                            <div class="main_content">
                                <p>
                                    <script type="text/javascript">
                                        dw(IDS_VOIP_PageServerBasicDescription);
                                    </script>
                                </p>
                                <div class="cut_off_rule"></div>
                                <p></p>
                                <!--  serverbasic settings title -->
                                <h2>
                                <script type="text/javascript">
                                    dw(IDS_VOIP_SetUp);
                                </script></h2>
                                <div class="cut_off_rule"></div>

                                <table width="580px" cellpadding="0px" cellspacing="0px" style="table-layout:fixed;word-wrap:break-word">
                                    <!--  ProxyServerAdd    -->
                                    <tr>
                                        <td width="196px" height="40px" >
                                        <script type="text/javascript">
                                            dw(IDS_VOIP_ProxyServerAdd) + dw(common_colon);
                                        </script></td>
                                        <td class="voip_td">
                                        <input id="input_proxyserveradd" class="input_style" maxlength="128">
                                            *
                                        <script type="text/javascript">
                                            dw(IDS_VOIP_IpaddressorDomain);
                                        </script></td>

Firmware zawiera obsługę VoIP tylko próbą dostania się tam bezpośrednio przekierowuje na stronę główną.

Sprawdzcie to proszę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B315s-22 z Plusa

Post autor: matek451 »

U mnie to samo. Pytanie , po kiego grzyba Play wyciął tą funkcję? Zobaczymy co na to ci "fachowcy " z Play powiedzą.
ODPOWIEDZ