Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

Witam. Jak w tytule, mam pytanie związane z routerem od CP model IDU-100.
W w/w routerze jest magiczne gniazdko USB, jak dotąd czyli przez ostatni tydzień nie udało mi się ustalić do czego ono jest. A wiec ,tu nasuwa się moje pytanie. Otóż . Czy do tego gniazda można podłączyć modem USB ? jeśli tak to jaki. Jak sprawdzić kto jest faktycznym producentem tego urządzenia ?,czy można to zrobić za pomocą adresu mac ?

Nie przeprowadzałem żadnych testów związanych z modemami i owym gniazdem usb, z jednego powodu, jak uwalę router, to będę miał kłopot z żoną : :klnie: ,bo necika jej popsuje :P
Na tą chwilę u mnie sprawuje się urządzenie dobrze, mam podzielonego neta na kilka komputerów, i nie narzekam . Za odpowiedzi dziękuję.
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

Witam, ponawiam temat. Noooo czyżby nikt nic nie wiedział ? No to jeszcze jedno pytko :) ,ma ktoś zdjęcia od środka modemu ?(antentki):P IDU 100.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: wojteks »

buzer pisze:ma ktoś zdjęcia od środka modemu ?(antentki):
Były na forum, w jakimś temacie o odu.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: matek451 »

USB nie służy do niczego, taka atrapa. Na temat IDU-ODU nie wiadomo nic dokładnego. "Producent" z Mielca nie podaje nic na temat wynalazku, zero wsparcia. To rozwiązanie dla przeciętnego Kowalskiego a nie zaawansowanych użytkowników, nic z tym nie zrobisz. W środku ODU jest modem( z SIM) i ponoć jakaś antena dookólna na 1800MHz.
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

No i też to samo ustaliłem. W środku jest karta sim cp, dwie antenki płytkowe,podłączone za pomocą pigtail (coś takiego). Miałem taką przypadłość że wymieniono mi modem,nooo ii :P zajrzałem do środka. Po za tym na szybko nic wiecej nie ustaliłem. Tylko tyle że bez problemu można założyć dwie osobne zewnętrzne anteny na zakres lte na gniazdami sma. Po za tym, zauwazyłem piny jak by do podłączenia za pomocą jakiego rs-a opisane jako gnd tdx-rdx. Co do routera ,nooo to faktycznie, usb tylko atrapa. A szkoda. Natomiast do niego jeszcze nie zaglądałem. Natomiast ja podejrzewam że w innym kraju,czy dystrybucji owe usb jest ,a wykorzystane, zauwazyłem kilka lat temu że urządzenia jakie trafiają do Polski, do jakiegoś sposobu dystrybucji a tym bardziej od jakiś dostawców netu, są po_prostu okrojone programowo. Zauważyć można że w przypadku routera odu 100, to jego gui jest przygotowane dla polsatu. Wiec mając wiedze i czas można by zmienić oprogramowanie jakie można ściągnąć z strony cp. Aleeee no cóż, to nie dla mnie.
Ostatnio zmieniony 2015-05-13, 19:14 przez buzer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: wojteks »

buzer pisze: to jego gui jest przygotowane dla polsatu
Bo to produkt CP.
Nie pomagam na PW!
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

Jeżeli jest to produkt CP, to szukając informacji po adresie mac urządzenia ,dotarłem do strony producenta. I nie jest nim polsat. Wiec wychodzi na to że albo to nie jest produkt co, albo wykorzystane podzespoły gotowe. Ale i też nie do końca. Dla tego że na stronie producenta z egzotycznych krajów,jest to samo urządzenie ,tylko sygnowane innym logiem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: wojteks »

buzer pisze:że na stronie producenta z egzotycznych krajów,jest to samo urządzenie ,tylko sygnowane innym logiem.
CP podaje że jest producentem, natomiast inna bajka to od kogo bierze produkt początkowy.

Zresztą nie tylko w elektronice tak się robi, patrz koncerny motoryzacyjne i ich wspólne fabryki a samochody z nich różnią się nieznacznie (logo, dodatki itp drobiazgi).
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: matek451 »

Firma z Mielca, którą ostatnio kupił Cyfrowy Polsat czyli InterPhone Service pewnie tylko branduje (składa) to cudo . Tak z ciekawości gdzie jest jeszcze używane i co to za egzotyczny "producent"?. Podejrzewam, że to twór made in China. Ilość informacji na jego temat właściwie zerowa.
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

Ja powiem tylko tyle Asiatelco Technologies Co
By ktoś nie powiedział że może po za tym żę pirace, to jeszcze hackuje hahaha. Jak się chce to można znaleźć ,ale nie urodził się jeszcze taki geniusz co by wiedział wszystko.

https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... ologies+Co

Jeśli ktoś ma urządzenia od cp, to adres mac można pozyskać wpisują w okno cmd ,polecenie arp -a. I zakładając że nie został zmieniony adres ip routera, to adres mac będzie zaraz obok przy adresie ip routera. Ponad to. Gniazdo usb, działa. Na zasadzie że jest na nim zasilanie. A wiec ja nie znając się myślę że uruchomienie usb, dla urządzeń typu drukarka (print server) ,lub modem usb, jest kwestia programową. Na stronie cp można pobrać aktualizację dla obu urządzeń. Nie znam się na tym.ale któż to wie, może sie da pobawić w celu edukacyjnym poprawieniu funkcjonalności sprzęta :P

A cha ;P nie mam pojęcia jak sie flaszuje czy zmienia w jaki kolwiek sposób oprogramowanie tego typu urządzeń . Tym samym podkreślam że to co pisze jest wiedzą teoretyczną.(tyle-o ile), alee mając wiedzę o programowaniu ,pewnie bym sie pokusił o zmiany. Jednak podejżałem sobie pliki ściągniete od cp. jedno co mi się obiło o oczy to wzmianka ,słowo (linux), ale do czego to ,to nie wiem. Ale z tego co wiem, zauważyłem to GUI mozna dowolnie zmienić, pod danego dystrybutora czy sprzedawce,bądź firmę .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: matek451 »

Zgodnie z moimi przypuszczeniami "rewolucyjny" produkt okazał się brandowaną przez CP chińszczyzną , która można kupować na kontenery po kilkadziesiąt $. A ta firma z Mielca pewnie tylko logo CP drukuje. Od tego typu producenta wsparcie jest zerowe. Aktualizacje FW do tego to lipa. Nawet CP nie podaje co poprawiają przy kolejnych "aktualizacjach". Tego typu sprzęt umiera śmiercią naturalną a jego użytkownicy zostają w ciemnej d.... Najgorsze , że zamiast zutylizować toto do elektrośmieci CP nadal wciska go naiwnym.
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

W tym ,naszym pięknym kraju, każdy nowy produkt jest rewolucyjny. Dopóki się nie popsuje :P . Lub nie dostanie łatki że jest do kitu bo coś tam. ,ale najgorsi są ci,którzy nawet nie widzieli urządzenia, nie widzieli od środka a wypowiadają się szeroko płynącymi słowami. Być może się mylę, ale dla większości użytkowników jakiego kol wiek internetu ,każde urządzenie ma po prostu działać. A nie służyć do grzebania w nim, czy poprawiania jego możliwości. Wciskanie naiwnym. Noooo jak by nie patrzeć każdy mając firmę, chciał by się najszybciej pozbyć towaru,sprzętu by nie zalegał na magazynach. Nikt nie lubi ponosić strat. :facepalm:

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2015-05-18, 19:59 ]
Na forum nie stosujemy takiego słownictwa, nawet ukrytego pod gwiazdkami. :nienie:
Proszę przestrzegać regulaminu i netykiety.
Ostatnio zmieniony 2015-05-19, 05:28 przez buzer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: rio bravo »

Polsat oszczędza brandując chińszczyznę od dawna i stara się to ukrywać wmawiając, że to polski produkt.
buzer pisze:ale najgorsi są ci,którzy nawet nie widzieli urządzenia, nie widzieli od środka a wypowiadają się szeroko płynącymi słowami
Widziałem wiele tych urządzeń i podtrzymuje swoje zdanie. Jak już chcesz to coś koniecznie kupić to lepiej zamówić z chin lub allegro bez brandu polsatu czy plusa za połowę ceny nowe, bo i tak to samo w środku.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: matek451 »

Każdy ma wolny wybór. Niestety ale zestaw z CP ma ograniczoną funkcjonalność( tylko LTE1800 na dodatek przycięte do maks. 30Mb/s). Tymczasem operator korzysta z 3G na UMTS2100 i UMTS900 oraz co gorsze już z sieci LTE800. Już pojawili się użytkownicy tego IDU-ODU, którzy mieli słaby sygnał LTE1800Mobylandu i co za tym idzie słabe transfery a którzy teraz są w zasięgu LTE800Sferii , z którego nie skorzystają na tym zestawie. Sprzedano go im całkiem niedawno. Nie poprawią sobie sygnału na LTE1800( brak możliwości podłączenia kierunkowej anteny zew. Dual LTE do ODU). Nie skorzystają z LTE800( a testy na telefonie wykazały , że działa lepiej niż LTE1800 na ODU) , mogą też zapomnieć o nocnym transferze 100GB. Czy tak ma wyglądać "działające" urządzenie do internetu dla przeciętnego użytkownika? Nieświadomi tych faktów biorą za namową konsultantów w myśl "Będzie Pan zadowolony". Operator posiada w ofercie sprzęt pozbawiony tych wad więc wybór IDU-ODU jest na dzień dzisiejszy nieracjonalny.
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

rio bravo, ty jestes stary wyga wiec z tobą nawet nie bede dyskutował, czytałem i według twoich instrukcji wiele sie nauczyłem, jednak nie chodzi o to. Resztę pozostawiam bez komentarza . Każdy ma wolny wybór . Jednak jeśli chodzi o transfery, ja nie narzekam pomimo że mam podzielonego na kilka komputerów, do tego siła sygnału nie jest powalająca. Uzyskuję dw z prędkością rzędu 16Mb/s. Antena . no cóż można to poprawić, dla chcącego nic trudnego. Jak już wspomniałem na pcb modemu (anteny) są dwa miejsca do podłączenia odpowiedniego gniazda. Kwestią jest dobranie samych anten zewnętrznych .
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: wojteks »

buzer pisze:Jak już wspomniałem na pcb modemu (anteny) są dwa miejsca do podłączenia odpowiedniego gniazda.
Czy firmware przewiduje możliwość podłączenia anteny zewnętrznej? Pewnie nie, równie dobrze to mogą być gniazda testowe jak w wielu telefonach/smartfonach.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: ja.michal »

matek451 pisze:( tylko LTE1800 na dodatek przycięte do maks. 30Mb/s)
Ostatnio się dowiedziałem, że 30 Mb/s wynika prawdopodobnie nie z ograniczenia modułu radiowego, a ze specyfikacji EoC w tym urządzeniu.

Szkoda, że operatorzy nie oferują rozwiązań CPE jak np. BandLuxe E580. Szukałem gdzie to można kupić, ale coś marnie z dostępnością. Minusem, a czasem może Plusem, są w praktyce wersje na dane konkretne pasmo LTE.
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

W samej obudowie modemu, czyli tej części jaka jest na zewnątrz ,można znaleźć dwie anteny płytkowe, Pisałem o tym kilka postów wcześniej. Obie antenki są podłączone do pcb za pomocą pigtail (lub podobna nazwa) Takie samo gniazdo jest w modemie heuawey E220 ,takie też mozna znaleźć na modułach pcb wifi na minipci,lub pcmcia w laptopach,wybaczcie mi braki w fachowych nazwach,ale aż tak dobrze nie mam to zapamiętane. Gdzieś chyba tu na forum był opis jak podłączyć zewnętrzną antene w modemu E220. Ale tak z ciekawości . Co ma oprogramowanie urządzenia do podłączenia anteny zewnętrznej ? Jeżeli widoczne jest zdjęcie ,to dwa czerwone zaznaczone miejsca pokazują owe gniazda. Zdjęcie pochodzi z tego forum. Tylko że ostrość marna.

[ Dodano: 2015-05-19, 07:50 ]
Ponad to ,widoczne jest też gniazdo miniusb,oraz rzędowe (4pin) gniazdo prawdopodobnie rs232. Takie samo gniazdo mini usb czy inna nazwa ,jest w routerze . Z tym podpisane jaki "uart" (obok usbA)

[ Dodano: 2015-05-19, 07:53 ]
I szczerze mówiąc tematy programowe to ja bym zostawił tym co sie na tym znają. Jednak przyznam się że przydałą by sie wieksza wiedza . Bowiem jakoś nie wierze w to ,iż to cudo wiecej nie jest w stanie z siebie wykrzesać niż podają.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: ja.michal »

Kiepska fotka. Nie jest to UF.L, a bodajże CE210. To złącze nie jest typowo antenowe. Kilkanaście podłączeń i odłączeń i złącze najpewniej :papa: . Nie będzie to miało pewnie znaczenia jeśli zrobimy w obudowie stałe gniazdo N, a pigtal będzie szedł od złącza na płycie właśnie do gniazda N. Wtedy anteny można podpinać i odpinać bez ruszania złącza na płycie.
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

No wiem że kiepska fotka. To samo gniazdo jak już pisałem jest w modemach innych. Z resztą w modemie E220 też to przerabiałem. i kupowałem gniazdo sma na kawałku przewodu z pigtailem. teraz dalej. Stosując taką przelotkę i montując gniazdo na obudowie do zewnętrznych anten, można bez problemu wkręcać i wykręcać gotowe już antenki. Wiem że to złącze nie jest przystosowane do wpinania i wypinania. Zajrzałem do modemu e220 i tam jest to samo gniazdko na płycie.

[ Dodano: 2015-05-19, 20:35 ]
Ale naszło mnie pytanie.I ciekawość, co kryje się pod tymi czarnymi zgrubieniami koszulki termokurczliwej . Być może kryją się jakieś gniazda?! nie wiadomo.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: krystianb »

buzer wrzuć na jakiś serwer choćby imageshack fotkę w pełnej rozdzielczości.

[ Dodano: 2015-05-20, 00:06 ]
buzer pisze:Ale naszło mnie pytanie.I ciekawość, co kryje się pod tymi czarnymi zgrubieniami koszulki termokurczliwej . Być może kryją się jakieś gniazda?! nie wiadomo.
To są na 99% koraliki ferrytowe, choć kto wie co tam chinole wymyślili.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

Niestety zdjęcie jakie mam, pochodzi z tego forum, lepszego nie mam http://arminonly.pl/odu1.JPG
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: krystianb »

To wyjaśnia dlaczego go w google nie widać.
To nie jest gniazdo testowe z e220 (do którego był koszmarnie drogi konektor), choć chyba to są zwykle uf.l przylepione byle czym, które w każdym sklepie z akcesoriami wifi można kupić.
Tylko jaki u licha jest sens dokładania anteny do urządzenia, które wyciąga max 30Mb/s.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

Czasami nie ma sensu ,gdy jest sens . Wyciąga tyle ile mu się karze. Dla tego że jest okrojony lub ograniczony. według informacji zawartych tu

"

Kod: Zaznacz cały

 http://www.asiatelco.com/en/productshow.asp?ID=175&ClassID=59&Path=0|4|50|59| 
"
(skopiować cały link)
Może wyciągnąć więcej.

Natomiast. patrząc na rozszerzenia plików (ubifs,jffs2) to wyszukałem że jest to linuksowa platforma. A jeżeli jest to linuks, to można zrobic prawie wszystko.Nawet okroić urządzenie . Lecz ci którzy zajmują się programowaniem może i byli by w stanie coś zmienić. Z tego co czytam,to coś podobnego tkwi w programowo tkwi w routerach openWRT.

[ Dodano: 2015-05-20, 16:50 ]
Dawniej używałem linuksa jako os, od wersji prostej ubuntu,przed RH,czy fedore. Dziś nie mam czasu na to.
Ostatnio zmieniony 2015-05-20, 16:07 przez buzer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: wojteks »

buzer pisze:Może wyciągnąć więcej.
To inne urządzenie z PoE a nie z koncentrykiem 75 Ohm jak w CP który prawdopodobnie mocno ogranicza transfer.
buzer pisze: A jeżeli jest to linuks, to można zrobic prawie wszystko
Patrząc w drugą stronę po co się z tym użerać jak można mieć pełnoprawne routery z portami Gigabitowymi i pracujące w stylu włącz i zapomnij.
Nie pomagam na PW!
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

Zgadza się, kabel koncentryk też swoje dokłada. Wiec i jakoś ,tłumienie kabla też jest tu ważne. A inne urządzania ? dla cp ,hmm wiem że są,ale z doświadczenia wiem że modem cp + router rzadko to pracuje w mojej lokalizacji, Sprawdził się natomiast zestaw idu-odu. Użeranie się jakimś tam urządzeniem. To też jest na zasadzie włącz i używaj. Nikt nikomu nie każe grzebać,czy zmieniać co kol wiek.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: matek451 »

Porządny router jakim jest B315s-22 i do niego antena Dual LTE1800MHz lub LTE800 MHz działa nieporównywalnie lepiej od tego IDU-ODU i to przy dużo większych odległościach od BTS-a, przy których ODU nie ma szans. IDU-ODU to efemeryda, która zniknie wraz z wyczerpaniem zapasów w CP.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: ja.michal »

ODU miałoby sens jeśli byłby to produkt nie przez koncentryk, a przez PoE jak np. BandLuxe E580. Wtedy byłoby to tańsze niż zestaw router + kable antenowe + antena.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:ODU miałoby sens jeśli byłby to produkt nie przez koncentryk,
Dla nas nie ma sensu, ale dla opa ma, można go łatwo opchnąć mietkowi razem z gaunowizją dla niego przeznaczoną, żeby całość jednym kablem mógł podłączyć i myśleć, że oszczędził.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Router od Cyfrowego polsatu IDU-100 Kilka pytań

Post autor: buzer »

Oszczędność ? a gdzie ? na kablu ? dobry żart :rotfl:
ODPOWIEDZ