Problem router+antena=brak efektow

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ralfis
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-03-11, 20:50
Lokalizacja: Jagodowo

Problem router+antena=brak efektow

Post autor: ralfis »

Witam niestety mam dosc uciążliwy problem , a mianowicie antena lte którą kupiłem nie do końca spełnia swoją role , a mianowicie sygnal polepsza sie minimalnie max 5mb(przy dobrych wiatrach) .. w tym przypadku antena chyba pójdzie spowrotem do sklepu.. Najsmieszniejsze jest to ze jak biorę antene wyzej na 1 piętro to sygnal jest gorszy niz na parterze z mojego okna. Moze ktos zna i mi poda wskazówki zeby maxymalnie ją wykorzystać Kabel ktory ma 10m ? Jak pisalem w moim przypadku nie prawdą jest to ze czym wyzej tym lepiej..
Jagodowo ul.zimowa kuj-pom antena dualna lte 1800 od cybertecha 10m kabla router b315 pozdrawiam
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Problem router+antena=brak efektow

Post autor: krystianb »

ralfis pisze:Najsmieszniejsze jest to ze jak biorę antene wyzej na 1 piętro to sygnal jest gorszy niz na parterze z mojego okna.
Niech zgadnę, do domniemanego BTS'a kilkanaście km, bądź znajduje się on dużo niżej niż Twój dom?
Rozumiem, że wiesz, że antenę trzeba ustawiać z dokładnością kilku stopni zarówno w pionie jak i w poziomie. Dodatkowo najlepsze efekty powinno się uzyskiwać przy przekręceniu anteny o 45 stopni w płaszczyźnie prostopadłej do kierunku bts'a, niestety fabryczny uchwyt nie wiem czemu tego nie umożliwia.
Ostatnio zmieniony 2015-05-19, 11:01 przez krystianb, łącznie zmieniany 1 raz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem router+antena=brak efektow

Post autor: matek451 »

Do BTS-a LTE1800Play w Żołędowie masz około 1-1,5 km. Jaki poziom sygnału LTE wewnątrz domu i na antenie. B315 z Play czy Plusa? Można próbować z BTS-em LTE1800Play w Osielsku. Antena musi być ustawiona zgodnie z zasadami. Jak strefa przed nią?
ralfis
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-03-11, 20:50
Lokalizacja: Jagodowo

Re: Problem router+antena=brak efektow

Post autor: ralfis »

zabardzo nie wim jak ją ustawic w pionie czy w poziomie , raczej celuje w strone odbiornika tego w zoledowie bo ten w osielsku to nie łapie prawie wcale. Co do szybkosci to wiadomo roznie bywa ale np. W tej chwili na samym routerze ok.10mb z anteną max 15mb. Dodam ze <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> antena leży za oknem na parapecie nakierowana w strone nadajnuka.Zastnawiam sie czy jest sens mocowac ten uchwyt . Dodam jeszcze ze jak wystawilem router na zewnatrz to prędkości prawie sie zrownaly ;o teren nie jest za ciekawy do nadajnika polowa terenu to wysokie drzewa ;( dom lezy mniej wiecej na podobnej wysokosci co nadajnik... Jakies poradnik jak to ustawic i czym? Nawet na tej stronie 192.168 ... na 5 kresek mam 3 i to niezaleznie czy antena jest podlaczona czy nie.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Problem router+antena=brak efektow

Post autor: radius »

Przestawiłeś w MENU na antenę zewnętrzną?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ralfis
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-03-11, 20:50
Lokalizacja: Jagodowo

Re: Problem router+antena=brak efektow

Post autor: ralfis »

W menu tego rouera nie ma gdzie przestwic..
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: Problem router+antena=brak efektow

Post autor: Norfnet »

Antena leży za oknem? Najpierw ją umocuj,wyceluj,ustaw i dopiero zrób pomiary.
Profesor Doktor Wiktor Wektor
ODPOWIEDZ