Fritzbox niemieckie menu

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kewals1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-30, 10:46
Lokalizacja: Polska

Fritzbox niemieckie menu

Post autor: Kewals1 »

Witam
Mam frizboxa 7360 SL u niemieckiego operatora i potrzebuje zmienic port.Nie stety nie znam na tyle niemieckiego a boje sie cos uwalic.
Przewaznie wieczorami i na lykedy jak jest duzy ruch w sieci mam problem polaczyc sie ze swoimi urzadzeniami w domu-chyba dobrze kombinuje ?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritzbox niemieckie menu

Post autor: key »

Zle kombinujesz - popatrz w strone QoS.
Jesli nie znasz niemieckiego, wgraj sobie angielski firmware. Angielskie restore znajdziesz na ftp.avm.de tylko uwazaj na to zeby wgrac poprawny annex. Gdybys mial klopoty, skompiluje Ci odpowiednia wersje freetz'a, wgranie albo bezposrednio, albo przez ruKernel-Tool-.
Nie pomagam na PW.
Kewals1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-30, 10:46
Lokalizacja: Polska

Re: Fritzbox niemieckie menu

Post autor: Kewals1 »

QoS,w tym kierunku to nic nie da.Internet mam do 16mb,tak jest w umowie.Do.... nie ma mowy ile ma wynosic minimalnie.
Sprawdzalem kilka razy androidem jakie porty sa wolne,wieczorem to ciezko jest trafic nawet 80tke,prawie wszystkie zajete.Pozostaje mi wiec czekac na koniec umowy i zmiane operatora.
Chyba,ze ktos ma jakis pomysl ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Fritzbox niemieckie menu

Post autor: wojteks »

Kewals1 pisze:Sprawdzalem kilka razy androidem jakie porty sa wolne
Jeżeli masz zewnętrzne IP na WAN routera i operator nie blokuje dostępu z zewnątrz to większość z około 65000 portów powinna być wolna.

Opisz co i jak to sprawdzasz.
Nie pomagam na PW!
Kewals1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-30, 10:46
Lokalizacja: Polska

Re: Fritzbox niemieckie menu

Post autor: Kewals1 »

Jeżeli masz zewnętrzne IP na WAN routera i operator nie blokuje dostępu z zewnątrz
Tego to nie wiem.Mam stale ip a sprawdzam programem Port Scaner na telefonie i wpisuje swoje ip.
Wlasnie sprawdzam i wyskakuje mi;''1 port open. Port 80 OPEN:Hypertext Transfer Protocol(HTTP)

aaaa sprawdza mi z automatu ports:23,53-80
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritzbox niemieckie menu

Post autor: key »

Kewals1 pisze:Sprawdzalem kilka razy androidem jakie porty sa wolne,wieczorem to ciezko jest trafic nawet 80tke,prawie wszystkie zajete.
Nie bardzo wiem co chcesz zrobic. Mozesz opisac wyrazniej? Porty nie maja nic wspolnego z przepustowoscia..... :facepalm:
Kewals1 pisze:Pozostaje mi wiec czekac na koniec umowy i zmiane operatora.
Jakiego operatora masz?
Jakie medium?
Kewals1 pisze:Mam stale ip a sprawdzam programem Port Scaner na telefonie i wpisuje swoje ip.
A telefon masz pewnie podlaczony przez UMTS/LTE? :facepalm:


Konkretnie - co chcesz zrobic, po co chcesz sie laczyc z twoja siecia?
Nie pomagam na PW.
Kewals1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-30, 10:46
Lokalizacja: Polska

Re: Fritzbox niemieckie menu

Post autor: Kewals1 »

Kewals1 pisze: Przewaznie wieczorami i na lykedy jak jest duzy ruch w sieci mam problem polaczyc sie ze swoimi urzadzeniami w domu
Operator to 1&1
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Fritzbox niemieckie menu

Post autor: wojteks »

Kewals1 pisze:i wpisuje swoje ip.
Skoro w routerze nie masz przekierowanych portów to wszystkie będą zamknięte, tak działa NAT którego zapewne używasz. Na próbę ustaw komputer z otwartymi portami (serwerem do którego chcesz się dostać) w DMZ routera i przetestuj wtedy porty.
Nie pomagam na PW!
Kewals1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-30, 10:46
Lokalizacja: Polska

Re: Fritzbox niemieckie menu

Post autor: Kewals1 »

wojteks pisze:Na próbę ustaw komputer z otwartymi portami (serwerem do którego chcesz się dostać) w DMZ routera i przetestuj wtedy porty.
Za cienki jestem i nie wiem jak to sie robi.
Znalazlem opcje ustawienia portow.Tylko jak ustawic najlepiej ?
http://zapodaj.net/18c2dc90afb63.png.html
Ostatnio zmieniony 2015-06-07, 15:23 przez Kewals1, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritzbox niemieckie menu

Post autor: key »

wojteks pisze: Na próbę ustaw komputer z otwartymi portami (serwerem do którego chcesz się dostać) w DMZ routera i przetestuj wtedy porty.
Frytka dziala troche inaczej, tam jest proprietarny FW pisany przez AVM.

ALE: to nie ma w dalszym ciagu nic wspolnego z przekierowaniem portow. Problem jest w upstreamie frytki lub downstreamie telefonu, z tego co zrozumialem.
1&1 brzmi jak klasyczny ADSL, pewnie na lini Telekomu. Nic z tym nie zrobisz, zreszta nie ma po co.

Powtorze sie:
key pisze:Konkretnie - co chcesz zrobic, po co chcesz sie laczyc z twoja siecia?
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ