Jaki router do e3372? Czy bać się podwójnego NATu?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fakirinho
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-06-16, 15:16
Lokalizacja: Owsianka

Jaki router do e3372? Czy bać się podwójnego NATu?

Post autor: fakirinho »

Cześć,

Jestem jedynie pobieżnie zorientowany w tematach sieciowych, natomiast bardzo mnie wkurza jak mi coś sieciowego nie działa :P Obecnie szukam routera do e3372, najlepiej do 200 PLN, bez konieczności dorzucania dodatkowego aktywnego huba. Czytam, czytam i zwyczajnie się już zamieszałem... myślałem o TP-Linku WDR3600/4300, później gdzieś mi zaczął dzwonić w głowie podwójny NAT (co już z nazwy mnie przeraża, ale to wina raczej HiLinka, a nie routera od TP-Linka), zabawy z DMZ, przekierowaniem portów, itd.

Co wziąć, za tą kasę, żeby było dobrze? Generalnie wolałbym się nie bawić w zmiany firmware'ów, webUI'ów i innych "*'ów", ale jak trzeba, to to zrobię. Raczej nie planuje jakichś hardcore'owych zastosowań, raczej nie więcej niż DynDNS (choć obecnie w ogóle tego nie potrzebuję).

Liczę na Was :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router do e3372? Czy bać się podwójnego NATu?

Post autor: wojteks »

fakirinho pisze:Co wziąć, za tą kasę, żeby było dobrze?
Sprzedaj modem i kup B315/B593.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki router do e3372? Czy bać się podwójnego NATu?

Post autor: key »

fakirinho pisze: później gdzieś mi zaczął dzwonić w głowie podwójny NAT
Jesli masz dostep do panelu konfiguracyjnego obu routerow, to podwojny NAT nie jest zadnym problemem. O ile wiesz co chcesz zrobic.
Nie pomagam na PW.
derobert
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-07, 19:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki router do e3372? Czy bać się podwójnego NATu?

Post autor: derobert »

Czy w ogóle jest możliwe pozbycie się podwójnego NATu w przypadku modemu z hilinkiem? Np weźmy taki mój zestaw: e3372 hilink + Mikrotik 951Ui-2HnD. Czy istnieje taka konfiguracja, aby MT był tylko zasilaczem modemu i mostkiem lte+eth+wifi? Aby cały ruch przechodzący przez MT był kierowany bez natowania prosto na interfejs LTE i żeby to modem LTE zajmował się natowaniem.

edit: update do wersji OS 6.30 z nową funkcją natowania "fast track" wydaje się zwiększać wydajność połączenia LTE przy podwójnym nacie.
ODPOWIEDZ