Co do grania? Dość intensywnego..

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Thoks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-29, 11:50
Lokalizacja: Gdańsk

Co do grania? Dość intensywnego..

Post autor: Thoks »

Witam! Jestem tutaj zupełnie nowy, zresztą tak samo jak i w kwestii korzystania z LTE.. Zatem mam nadzieję, że nikt się nie zdenerwuje na mój kompletny brak wiedzy w tym zakresie.. :)

Ostatnio - dosłownie parę dni temu - załatwiłem sobie internet LTE z sieci Play.
Sprawiłem sobie Tylko Sim za 29,99zł (6 miesięcy bez limitu -> kolejne 12 miesięcy pakiet 25 GB i od 0:00 do 9:00 noce bez limitu).
Mieszkam w Gdańsku przy ulicy Skarżyńskiego. Słyszałem, że w trójmieście nie ma w zasadzie problemu z zasięgiem, a że jestem troszkę zdesperowanym studentem, to skłonny byłem/jestem w wiele uwierzyć.. Mam nadzieję, że nie dałem się nabić w butelkę.. :P

Co do obecnego modemu jaki sobie sprawiłem, to poleciałem po taniości i sprawiłem sobie coś takiego: Modem
Domyślałem się, że za tą cenę nie będzie szału. Z początku przy bezpośrednim podłączeniu do laptopa grzał się bardzo szybko i traciłem połączenie, teraz jest na przedłużce i postawiony centralnie przed wiatrakiem, który umila życie w gorące dni :D I działa bez wyłączania, ładnie pięknie. Problem jest jedynie z tym ~95 pingiem. Jestem dość zapalonym graczem i lubię sobie pograć na pingu 30-50 powiedzmy.
Teraz pytanie, czy gdybym zmienił na jakiś droższy/lepszy/nowszy modem (a może router albo cóś inszego), to mam szansę zmniejszyć ten ping i grać "płynniej"? Czy taki ping jaki osiągam jest maxem, jaki mogę wyciągnąć z LTE i lepiej siedzieć na tej taniości, i nauczyć się cieszyć z opóźnień w grze? ;)

I jeszcze jedno pytanko odnośnie tego pakietu 25 GB: jak bardzo takie gry jak Counter-Strike: Global Offensive, League Of Legends, Heroes Of The Storm, World Of Tanks itd. itd. pożerają te pakiety, jeżeli ktoś wie? Czy po tych 6 miesiącach zwiększyć abonament i śmigać na tym Bez Limitu czy mi się nie będzie opłacało, a te 25 GB w zupełności wystarczy?
Dodam, że zamierzam używać tego internetu TYLKO do grania. Wszelkie inne sprawy chcę załatwiać na mojej osiedlówce, nawet patche do gier itd. :)
A.. I dość często jak gram, to robię to w późnonocnych godzinach, więc te Noce Bez Limitów w czasie 0:00-3:00 bym wykorzystywał.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc! :zdrowko:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co do grania? Dość intensywnego..

Post autor: matek451 »

Masz w Gdańsku zasięg LTE w Play ale popełniłeś dwa błędy. Po pierwsze po co brałeś internet w Play na abonament. Bez limitu jest na LTE i 3G też w ofercie na kartę gdzie no-limit kosztuje 45 zł. Ale ta oferta też za droga jak dla studenta. Dla oszczędnych z zasięgiem LTE Play jest oferta darmowego internetu LTE bez limitu w ofercie RBM II new starter za 9 zł. Wystarczy utrzymywać ważność konta i doładować co 100 dni za 50 zł i co m-c aktywować pakiet LTE bez limitu. Środki zostają na koncie. Oczywiście potrzebny modem/router z LTE. Masakryczny błąd to zakup tego modemu :dobani: Chiński szmelc bez LTE, na dodatek bez UMTS900 i masakrycznie wolny.Na nim nie wykorzystasz możliwości sieci LTE Play. Oddaj ten złom i zgłoś sprawę do Allegro. Gość w tytule oszukuje, pisząc o LTE. Takich jak ty są dziesiątki. nie korzystasz z żadnego LTE tylko pewnie z UMTS2100, stąd słabe wyniki. Musisz kupić modem/ router z LTE. Koszt 130-450 zł. Wybór w zależności od budżetu oraz czy ma być używany mobilnie i stacjonarnie czy tylko w domu?
Thoks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-29, 11:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co do grania? Dość intensywnego..

Post autor: Thoks »

Well.. No to krótko mówiąc po raz kolejny powiedzenie "Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł" się sprawdza.. Meh.. Szkoda, że się nie zainteresowałem tym wcześniej i nie załatwiłem tej sprawy w dłuższym terminie, przy konsultacji z mądrymi ludkami z tego forum.. :/

Ok, to będę musiał załatwić tą sprawę z modemem na Allegro w takim razie.

A co do modemu, który potrzebuję, to chcę go wykorzystywać tylko i wyłącznie podpinając do grania w jakieś gierki w mieszkaniu.. Więc też nie będzie podpięty jakieś 10 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu.. ;)
Budżet.. Hmm.. Powiedzmy, że jakieś 200zł byłbym w stanie wydać, może nawet i bym się mógł szarpnąć na troszkę większą kwotę, jeżeli będzie to koniczne.. Choć wiadomo, jeżeli nie muszę płacić dużo, to z chęcią bym z tej opcji skorzystał.. :P

Jeżeli mógłbyś mi polecić w takim razie jakiś modem/modemy, które by spełniały moje oczekiwania, to byłbym super szczęśliwy! :D

A i dzięki wielkie za informacje! :ok:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co do grania? Dość intensywnego..

Post autor: ja.michal »

Dodam tylko, że szukając modemu z LTE warto pomyśleć o takiej wersji, która, poza LTE1800, ma również LTE2100 (nie mylić z AWS). Play zmienia w wielu miejscach przeznaczenie częstotliwości 2100 MHz z UMTS na LTE. Również w Gdańsku. Dobrze mieć wybór (można wymusić konkretną częstotliwość pracy w modemie) i korzystać z mniej obciążonej częstotliwości, a LTE 2100 MHz będzie mało obciążone bo jest mało terminali obsługujących tą częstotliwość. O ile prędkość może być niższa w stosunku do LTE1800 tak ping powinien być niższy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co do grania? Dość intensywnego..

Post autor: matek451 »

W tym budżecie właściwie dwa wybory modem z LTE E3372. Koszt za wersję HiLink z za wschodniej granicy za około 130 zł. Druga to mobilny router MiFi np. E5377 na Allegro za 200-250 zł. Na MIFI będziesz mógł korzystać po WiFi w domu i na mieście.
marcinek243
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2012-07-18, 12:26
Lokalizacja: ja jestem?

Re: Co do grania? Dość intensywnego..

Post autor: marcinek243 »

matek451 pisze:Chiński szmelc bez LTE, na dodatek bez UMTS900 i masakrycznie wolny.Na nim nie wykorzystasz możliwości sieci LTE Play.
Co gorsza nie wykorzysta nawet w pełni HSPA :/
Thoks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-29, 11:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co do grania? Dość intensywnego..

Post autor: Thoks »

Ok, ta tańsza wersja mnie przekonuje! :D :ok:

Na Allegro znalazłem coś takiego, pokrywa się z tym pierwszym czy po raz kolejny bym się dał wpuścić w maliny?:
Modem 1

A może coś takiego (czy może to jest to samo?):
Modem 2

Który jest tym "lepszym" do moich potrzeb (gry online tylko w domu), jeżeli jest jakaś różnica.. Chyba że mam szukać zupełnie czegoś innego i jestem zwyczajnie na tyle nieogarnięty, że nie potrafię tego znaleźć.. :/

Ech.. Gdybym miał kupić gitarę, to czułbym się pewniej, a tak to nie wiem od czego zacząć.. :(

Po raz kolejny dziękuję bardzo! I po raz kolejny dziękuję z góry! :)
Awatar użytkownika
elcidx
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2014-08-26, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: Co do grania? Dość intensywnego..

Post autor: elcidx »

Co do grania to jak najbardziej lte z play się nadaje.

Ja mam w zestawie E3272 Hilink i router tplink 1043ND działa świetnie.
Z nowych sprzętów to polecam E3372 hilink i WDR3600


Godzina grania w bf4 z włączonym TSem to 60 MB transferu.
Taki ping mam teraz, Obrazek
Tu jest podpis.
Thoks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-29, 11:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co do grania? Dość intensywnego..

Post autor: Thoks »

Ok. Kupiłem modem. LTE E3372 taki zza wschodniej granicy jak to polecił kolega @Matek451
Konkretnie ten: Modem

Podpinam i wyświetla mi się strona po rosyjsku, klikam w kwadracik u góry ekranu i widzę "English", jestem w domu! A jednak nie.. Bo klikam "Connect" i nie chce mi się połączyć.. Nie wiem za co się zabrać.. Pomóżcie mi! :(

Przesyłam zdjęcie tego co mi się wyświetla:

Kod: Zaznacz cały

http://speedy.sh/X93Za/What-now...jpg
Bardzo proszę o pomoc.. Ktoś z tym miał już styczność?.. Ja zaraz zwariuję.. :cry:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co do grania? Dość intensywnego..

Post autor: wojteks »

Thoks pisze:Nie wiem za co się zabrać.
Zdefiniować profil swojego operatora, zwykle wystarcza definicja w profilu apn: internet
Nie pomagam na PW!
Thoks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-29, 11:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co do grania? Dość intensywnego..

Post autor: Thoks »

Dziękuję Ci Mistrzu @Wojteks ! <3 :D
Działa! :ok:
ODPOWIEDZ