IBOX ILRHMF960 - antena zewnętrzna

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
muny
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2009-02-27, 00:08
Lokalizacja: Polska

IBOX ILRHMF960 - antena zewnętrzna

Post autor: muny »

Witam,
Kolega kupił taki router z dostępem do internetu LTE z Playa. Zasięg ma kiepski i internet strasznie się tnie.
Chciałem Was zapytać, czy ten router może mieć dopiętą antenę zewnętrzną? Wyjście ma tylko LAN, więc ja się nie spotkałem z takim rozwiązaniem. Zresztą tutaj LAN tylko może posłużyć w celu np. podłączenia go jako AP.
Chyba, że jest opcja np. wymuszenia UMTS'a. Działaliście już z czymś takim?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: IBOX ILRHMF960 - antena zewnętrzna

Post autor: wojteks »

muny pisze:Kolega kupił taki router z dostępem do internetu LTE z Playa
Ludzie, po co kupujecie takie wynalazki?
muny pisze:czy ten router może mieć dopiętą antenę zewnętrzną?
Nie ma.
Nie pomagam na PW!
muny
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2009-02-27, 00:08
Lokalizacja: Polska

Re: IBOX ILRHMF960 - antena zewnętrzna

Post autor: muny »

To może coś poradzisz co można by założyć do internetu Play, żeby hulał LTE. Poniżej zamieszczam lokalizację na mapie. Oznaczyłem czerwoną kropką. Jego miejscowość to Pławno.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: IBOX ILRHMF960 - antena zewnętrzna

Post autor: matek451 »

Jeśli kupiony przez internet to niech zacznie od zwrotu wynalazku bo raczej tego nie sprzeda tym bardziej za 400 zł. Potem niech kupi router z wbudowanym modemem LTE np. B593s-22, s-12 , DWR-921 , DWR-956. Koszt około 400 zł na Allegro. Na koniec antena. Teoretycznie Pławno jest w zasięgu LTE Play. Najblizsze BTS-y LTE1800 Play to Michałów, Wspólna 10. Wikłów i Radomsko ,Leszka Czarnego 10. Daleko i trochę lasów. Teoretycznie najlepiej z Michałowic. Ale można popróbować wszystkie. Do tego potrzebna antena Dual LTE1800MHz np. http://www.cybertech.com.pl/p112,antena ... -b593.html, z jak najkrótszym kablem, max. 10m.
ODPOWIEDZ