Proszę o pomoc w wyborze routera do internetu mobilnego

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Majkelx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-08-04, 22:41
Lokalizacja: Polska

Proszę o pomoc w wyborze routera do internetu mobilnego

Post autor: Majkelx »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum.

Jest to mój pierwszy post aczkolwiek zaglądam tu już od jakiegoś czasu.
Potrzebuje pomocy, mój internet z multimedii tak strasznie się zepsuł że postanowiłem zerwać z nimi umowę, aczkolwiek po dostarczeniu im odpowiedniego dokumentu i otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia go mija już 2 tydzień a nadal nie otrzymałem od nich odpowiedzi, ale to jest nieważne w tym momencie.

Chciałbym spróbować internetu mobilnego, swego czasu naczytałem się że Plus oferujący internet mobilny LTE bez limitu w swojej umowie ma jakiś haczyk który zezwala im na obniżenie transferu po przekroczeniu jakiejś tam ilości pobranych danych, czy inni operatorzy też stosują takie sztuczki ?

Jaki router moglibyście polecić mi do internetu mobilnego do mojego laptopa ?
Chciałbym móc korzystać z niego w podróży, ważne jest żeby działał również z zagranicznymi operatorami oraz prawdopodobnie będę brał internet na kartę od różnych operatorów ponieważ zależy mi na tym żeby mieć zmienne ip, więc jedyną chyba opcją jest po prostu kupno nowej karty za każdym razem jak chcę mieć inne ip ?
Na ten sprzęt mogę przeznaczyć max 600 zł, chyba że warto jest dołożyć ale to już jest chyba przesada.

Zastanawiam się nad tym - http://www.trustedreviews.com/netgear-a ... pot-review

Ale liczę że polecicie mi coś z własnego doświadczenia :)

Pozdrawiam i z góry dziękuje !
ODPOWIEDZ