Problem: Dovado Tiny + Huawei 3372

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maly232
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2015-07-17, 13:41
Lokalizacja: Koronowo

Problem: Dovado Tiny + Huawei 3372

Post autor: maly232 »

Witam,

Zgodnie z opiniami na forum zakupiłem ostatnio zestaw do oferty internetowej RBM na karte (darmowe LTE): Dovado Tiny + Huawei 3372 i napotkałem dziwny objaw dotyczący prędkości pobierania. Na swoim laptopie, ktory laczy sie po WiFi do Dovado osiągam max. down. 2Mb/s. Jeśli modem podlacze bezposrednio do lapka to jest normalnie czyli ok 30-40Mb/s. Z ciekawosci polaczylem się z komorki i laptopa rodzicow (przez WiFi) i o dziwo rowniez predkosci sa na poziomie 30-40Mb/s. Jedynie moj laptop laczac sie przez router osiaga max 2Mb/s. Ostatnio system zaktualizowalem do Windows 10. Wyglada to doslowanie tak jakby albo Windows albo router (albo operator?) obciał mi predkosci do 2Mb/s. Czy spotkaliscie sie z podobnym problemem?

Z gory dzieki za info.

P.S. Router i modem posiadaja najnowszy firmware.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem: Dovado Tiny + Huawei 3372

Post autor: ja.michal »

maly232, jaki masz firewall na tym komputerze? Spotkałem się z opiniami, że np. Norton na 10 obcina łącze.
Możesz uruchomić np. Ubuntu Live i sprawdzić czy nie jest to wina sprzętowa.
maly232
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2015-07-17, 13:41
Lokalizacja: Koronowo

Re: Problem: Dovado Tiny + Huawei 3372

Post autor: maly232 »

Firewall windows'owy, a antywirus darmowy avast. Potestuje jeszcze i zobacze.. ale ogolnie dziwna sprawa..
ODPOWIEDZ