Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Saviola92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-27, 19:04
Lokalizacja: Tczew

Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: Saviola92 »

Witam,
od niedawna jestem użytkownikiem internetu bezprzewodowego Orange poszukuję do modemu huawei 5577c anteny kierunkowej moja lokalizacja to Gniszewo woj. Pomorskie. W okolicy znajdują się 2 BTS (wg http://beta.btsearch.pl ) :
1. UMTS 2100 około 3.5km, lokalizacja: Tczew
2. GSM 900 około 3,3km, lokalizacja: Waćmierz
Jestem mało doświadczony w tej dziedzinie (zielony) dlatego poszukuje pomocy w dobraniu anteny kierunkowej. Zastanawiam się nad kupnem: http://www.cybertech.com.pl/p60,antena- ... fme-z.html
Prosiłbym o opinie/porady co do wyboru anteny i kierunku, wnioskuję jednak że będzie to kierunek lokalizacji nr 1
Z góry dziękuję za pomoc :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: matek451 »

Najbliższe BTS-y NetWorks to Swarożyn, Subkowy. Działają na nich UMTS2100 z HSPA+DC oraz UMTS900 z HSPA+. Najbliższy BTS LTE1800 w Tczewie ale raczej bliżej centrum. Ten przy Nałkowskiej 9 raczej nie działa w LTE. Istotne też czy LTE1800 w Swarożynie działa. Wg. mapy zasięgu Orange jesteś na granicy LTE. Można próbować na antenie Dual LTE 1800MHz ale gwarancji nie ma. Na UMTS2100 z HSPA+DC i tej antenie na 2100MHz powinno działać 3G ze Swarożyna lub Subkowów.
Saviola92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-27, 19:04
Lokalizacja: Tczew

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: Saviola92 »

Z tego co zrozumiałem można próbować na tej którą podkleiłem ?
sephirose
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2015-05-10, 10:21
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: sephirose »

Mam pytanie do Saviola92 i innych posiadaczy Huawei E5577C.Czy ktos zauwazyl,ze ten router rozlacza sie czasami bez przyczyny na kompie podczas gdy np w aplikacji na smartfonie dziala nadal?Jak dlugo Wam rusza ow router na zasilaniu bateryjnym?U mnie trwa to od 2 minut do 5 nawet podczas gdy jest na zasilaniu sieciowym ruszanie trwa okolo 1:30.Dziwna sytuacja.Sprzet jest nowy i zastanawiam sie czy nie jest uszkodzony zwyczajnie tzn raczej cos z firmware T-Mobile i czy nie oddac na gwarancje.
Dzisiaj wyskoczylo mi : "brak obslugi" mimo transmisji danych wlaczonej.Wkladalem rozne karty i za kazdym razem to samo.Router <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie reaguje na przycisk reset,ani na resetowanie poprzez strone.Spotkal sie ktos z podobnym problemem?
Pozdrawiam.
Saviola92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-27, 19:04
Lokalizacja: Tczew

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: Saviola92 »

korzystam z tego reoutera od ponad miesiąca i raz miałem sytuację gdzie zgubił zasięg, tak to większych problemów z nim nie mam sądzę że może być uszkodzony tak jak sugerujesz, jeżeli chodzi o ruszanie to nie mierzyłem czasu ale trwa to około 30 sec na baterii.
Krak09
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2015-07-14, 20:22
Lokalizacja: Krakow

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: Krak09 »

Aby skrócić czas rozruchu routera na starcie włącz opcje "Fastboot", która skraca rozruch do około 30 sekund.
sephirose
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2015-05-10, 10:21
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: sephirose »

Oddalem go na gwarancji wczoraj do sklepu T-Mobile.W sklepie probowal wlaczyc(nawet gdy sie wlaczyl to transmisja danych nieaktywna) i tez stwierdzil ,ze na pewno uszkodzony.Dostalem zastepczy i rusza w okolo 30 sekund.
Saviola92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-27, 19:04
Lokalizacja: Tczew

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: Saviola92 »

Witam ponownie, zakupiłem powyższą antenę wraz z konektorem pod moj modem, niestety nie jestem pewien czy po podłączeniu modem funkcjonuje na antenie czy na swoim zasięgu, i tu sie wylania pytanie czy mozna to jakos sprawdzic ? prosze o pomoc z gory dziekuje :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: wojteks »

Saviola92 pisze:czy mozna to jakos sprawdzic
Tylko przez obserwację poziomu zasięgu w dBm a nie w kreskach/procentach.
Nie pomagam na PW!
Saviola92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-27, 19:04
Lokalizacja: Tczew

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: Saviola92 »

Przepraszam, a czy to można zrobić jakimś programem czy jak? niestety nie za bardzo sie na tym znam ;/
Krak09
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2015-07-14, 20:22
Lokalizacja: Krakow

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: Krak09 »

Ściągnij program LTEWatch link http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h powinien działać z twoim routerem, pokazuje liczbowo i graficznie poziom sygnału i parę innych rzeczy. W ustawieniach wpisz tylko tylko adres strony routera i hasło.
Saviola92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-27, 19:04
Lokalizacja: Tczew

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: Saviola92 »

Czy istnieje jakis inny program do srpawdzenia, niestety ten po wpisaniu ip routera (ktore i tak przekierwouje sie na airbox.home) się zawiesza może jest to związane z win10 ;x
Saviola92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-27, 19:04
Lokalizacja: Tczew

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: Saviola92 »

to samo mam na win 7 ;x program sie zawiesza kombinowalem z narzedziem co jest na forum ale niestety nie jestem w stanie sam go skonfigurowac ;/
sephirose
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2015-05-10, 10:21
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: sephirose »

Ja otrzymalem po reklamacji nowy E5577c i prawie wszystko dziala dobrze.W koncu router rusza w kilka sekund.Posiadam Win10/64 i program LTEWatchH dziala tzn komunikuje sie z tym routerem bardzo dobrze(przypominam,ze wpisujemy adres i haslo do logowania ze strony).Zauwazylem natomiast,ze routery tej serii(E5577c i Airbox z Orange) potrafia zrywac, tworzyc co jakis czas ograniczona lacznosc na komputerze jesli mamy podpiete pod USB 3.0 np nadajnik do myszy bezprzewodowej,a w bliskiej odleglosci znajduje sie router.Probowalem roznych trickow w ustawieniach karty bezprzewodowej,ale na razie bez skutkow.Dzis mam wolne to potestuje router na innych laptopach z Win7/64 oraz na Vista32.
Saviola92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-27, 19:04
Lokalizacja: Tczew

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: Saviola92 »

pobieram program, odpalam ustawienia, ip kopiuje z Adres IP WAN, wpisuje haslo, naciskam ok i w tym momencie sie program zawiesza ;x, probowalem nawet na win7/32 ale bylo to samo ja mam win10/64
Krak09
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2015-07-14, 20:22
Lokalizacja: Krakow

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: Krak09 »

Wpisujesz nie IP WAN ale adres strony domowej IP routera tzn. 192.168.8.1 lub inny jeśli go zmieniłeś z domyślnego.
Saviola92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-27, 19:04
Lokalizacja: Tczew

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: Saviola92 »

Dzieki, teraz zaczal normalnie funkcjonowac, ogolnie juz zaczynam wychodzic na <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> (jak juz nie wyszedlem), jezeli chodzi o moja antene kierunkowa po podłaczeniu jej nie widac jakiej kolwiek roznicy w stosunku do samego modemu, dBm zazwyczaj kolo -88-90 a z tego co czytalem to powinno byc min -85, moze ja jestem inny zakupilem antene taka jak w pierwszym moim poscie, dokupilem do tego konektor, ale samo router posiada 2 wejscia na antene, probowalem na 2 i nie wiem czy reouter korzysta z wbudowanej anteny czy idzie na tej ktora podlaczylem ;x czy jest taka mozliwosc ze modem nie bedzie dziala z dana antena ?
Krak09
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2015-07-14, 20:22
Lokalizacja: Krakow

Re: Antena kierunkowa huawei 5577c wybór.

Post autor: Krak09 »

Musisz działać systematycznie! Ponieważ masz najbliżej jak Ci napisał Matek do nadajników UMTS2100MHz w Swarożynie lub Subkowie oraz masz antenę na pasmo 1900-2100Mhz. To w programie LTEWatch w zakładce Frequency band wybierz pasmo 2100MHz only i bez anteny zobacz jaki masz poziom sygnału RSRP np 80dbm. Następnie wyceluj w miarę dokładnie antenę na jedną z tych dwóch lokalizacji i podebnij ją do jednego np. lewgo gniazda i zobacz czy sygnał Ci wzrósł tzn. masz teraz np. 75 dbm, jeżli nie to podepnij antene do prawego gniazda i zobacz czy tam sygnał Ci wzrósł. Jeżli tak to teraz spróbuj dokładnie ustawić antenę aby sygnał był jeszcze większy np. 70dbm. Podobnie możesz zrobić z drugą lokalizacją nadajnika i zobaczyć z którgo masz najsilniejszy sygnał i najlepszy transfer i na niego na stałe umocować antenę. Najlepiej aby antena była jak najwyżej jak to możliwe i "widziała" nadajnik. Napisz jaki Ci poszło.
ODPOWIEDZ