Co wybrać zamiast ZTE MF283+

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
perdos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-21, 00:20

Co wybrać zamiast ZTE MF283+

Post autor: perdos »

Witam!

Posiadam Internet Orange Free Net 50GB/darmowe noce/nielimitowane LTE po wykorzystaniu pakietu (100GB potem lejek 1Mb/s). Internetu używam TYLKO na LTE. Wybrałem router ZTE283+, przy podpisywaniu umowy, lecz nie spełnia on moich oczekiwań. Transfery są co prawda świetne (45-55Mb/s), ale coś niedobrego dzieje się z pingiem, wygląda to tak:
Obrazek
Jak widać, ping co jakiś czas skacze. Dla porównania na Huawei E3372 problem nie występuje:
Obrazek
Tylko, że w tym przypadku transfer wynosi już 33Mb/s.
Przy połączeniu Huawei+TP-LINK MR3420 transfer spada do 20Mb/s, ale z pingiem wszystko jest ok.

Przez ten ping jestem zmuszony do zmiany routera, bo nie da się zagrać w żadną grę online. Co polecacie? ZTE sprzedam za jakieś powiedzmy 400 zł, jestem w stanie dołożyć maksymalnie 250 zł, ale nie obrażę się, jeśli będzie mniej. 2 komputery będą połączone na kablu, 2 na wifi, i do tego 3-4 telefony na wifi. Chciałbym osiągnąć prędkość zbliżoną do tego co mam na ZTE, ale bez problemów z pingami. Do tego zasięg wifi mógłby być mocniejszy niż na ZTE. Fajnie by było, gdyby router miał wejście na dysk zewnętrzny no i możliwość ściągania torrentów prosto na ten dysk. Mile widziane porty lan 1GB/s, ale wiem, że w tej cenie może być problem. Z tańszych opcji znalazłem ALCATEL One Touch H850, co o nim myślicie? Co innego polecacie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrać zamiast ZTE MF283+

Post autor: wojteks »

perdos pisze:Transfery są co prawda świetne (45-55Mb/s), ale coś niedobrego dzieje się z pingiem,
To normalne, osiągasz graniczną wydajność sieci radiowej (a może nawet i naziemnej) więc pingi rosną, przecież nie jesteś sam na tym sektorze stacji bazowej.
perdos pisze:Przy połączeniu Huawei+TP-LINK MR3420 transfer spada do 20Mb/s, ale z pingiem wszystko jest ok.
Ping nie spada bo masz niski transfer (stawiam że za jakiś czas też zacznie spadać w miarę wzrostu ilości klientów z routerami/modemami LTE).
Nie pomagam na PW!
perdos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-21, 00:20

Re: Co wybrać zamiast ZTE MF283+

Post autor: perdos »

Racja, teraz włożyłem do routera kartę Play i wszystko z pingami jest ok. Czyli jedyne co mogę zrobić, żeby pingi przestały skakać, to ograniczyć prędkość?

Co do wzrostu ilości klientów, play wyciąga w godzinach szczytu niecały 1Mb/s, czyli stacja jest bardzo obciążona, a pingi są <30, więc jestem dobrej myśli.
ODPOWIEDZ