LTE w przyszłości. Póki co 3g?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
giddy
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-12-08, 16:09

LTE w przyszłości. Póki co 3g?

Post autor: giddy »

Witam.
Najpierw zacznę od krótkiej histori

{
Mieszkam na wsi, najbliższy nadajnik LTE mam około 10km od domu.
Jedyne na co mogę liczyć, to 3g oraz neostrada (tak myślałem do tej pory)
W niedziele rozmawiałem z kuzynem, który zakupił internet z cyfrowego polsatu z nieograniczonym LTE (router + antena)
Umówiłem się z nim, aby przyszedł do mnie w niedziele około 20stej, przetestować jak by to u mnie działało.
O dziwo, po podłączeniu wszystkiego i wystawieniu przez okno (mieszkam na górce i mam bardzo wysoki dom) złapało mi 2kreski LTE.

Po sprawdzeniu speedtestów, mój wynik wyglądał tak:
D: 13Mb/s U:3Mb/s Ping: 80-120
Gdzie przy neostradzie o tej samej godzinie wyglądało to tak:
D: 0,2Mb/s U:1Mb/s Ping: 500+

Jak widać, jest się na czym zastanawiać. Niestety mam neostradę jeszcze przez pół roku
}

I teraz moje pytanie do was.
Chciałbym zrobić sobie nie za drogim kosztem, zestaw do odbioru LTE.
Kupiłbym kartę w redbull mobile, tam jest LTE za 10zł z tego co wyczytałem.

Mam też od niedawna modem huawei 3131s 2 który niestety nie czyta sieci LTE. Ale może przyda się na jakiś czas...?

Teraz co do zestawu:
Na pewnym forum pewien bardzo ogarnięty użytkownik, napisał mi zdanie: |"Co do wszystkiego to do niczego"|
A chciałem kupić router 3g/LTE i Antenę kierunkową zewnętrzną 3g/LTE

Co o tym uważacie?
Lepiej od razu nastawić się na samo LTE?

I teraz, polećcie mi jakiś router nie za drogi, oraz antenę kierunkową do niego. No i ewentualnie modem LTE. Aby to wszystko działało ładnie.
Bardziej warto jest wziąć router z wbudowanym slotem na sim? Czy taki do którego podpina się modem USB?


Mam nadzieje że ktoś zrozumie moje wypociny, w razie czego pytajcie!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19180
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE w przyszłości. Póki co 3g?

Post autor: matek451 »

Na początek zacznij od podania swojej lokalizacji.
giddy
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-12-08, 16:09

Re: LTE w przyszłości. Póki co 3g?

Post autor: giddy »

matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19180
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE w przyszłości. Póki co 3g?

Post autor: matek451 »

Zasięg LTE, który pojawił się u ciebie w Plusie/CP to z sieci LTE800Sferii z BTS-a Radzyń lub Kock. Rezultaty i tak dobre jak na taką odległość i fakt, że LTE800 Sferii działa na 5MHz i w SISO, max. teoretyczny DL to 19Mb/s. Póki co najlepszy zasięg masz w Orange i T-Mobile. Najbliższy BTS NetWorks w Czemiernikach. Z niego masz 3G na UMTS2100 z HSPA+DC oraz UMTS900 z HSPA+. Na E3131 możesz skorzystać z HSPA+ na UMTS2100, nie ma DC ale prędkości mogą być lepsze niż z UMTS900. Zasięg bez anteny. Co do Play to właściwie prawie brak własnego zasięgu 3G, najbliższy BTS UMTS900 w Radzyniu P. Do E3131 konieczna mocna antena na 900MHz np. ATK-20. Na ofertach internetowych Play tylko zasięg sieci macierzystej. Póki co na taryfach pre-paid głosowych możliwy roaming krajowy. Na RBM i na głosowych pre-paid Play możesz skorzystać do końca roku z promocji 10GB za 10 zł. Kup starter RBM, RBM Energy lub Play https://www.play.pl/oferta/play-karta/p ... -waznosci/ i zrób testy. Zasięg w roamingu T-Mobile będziesz miał z BTS-a NetWork Czemierniki.
giddy
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-12-08, 16:09

Re: LTE w przyszłości. Póki co 3g?

Post autor: giddy »

Zapomniałem dodać, że wystawiając antenę na "radzyń" miałem 1 kreskę zasięgu LTE, a wystawiając na "czemierniki" 2 kreski.

Jaki w takim razie byłby najlepszy zestaw router + aneta, aby łapać dobre dosyć dobry sygnał LTE.
Głównie chodzi o to, że od 17 do 23 internet nie nadaje się do grania w gry online.
Natomiast około 20-22 są problemy ze zwykłym użytkowaniem neta.
Chciałbym aby LTE mi zmniejszył albo całkiem wyeliminował te problemy.

Czy jest możliwość u mnie, abym mógł na LTE swobodnie grać w gry online, nawet w godzinach 20-22?
ODPOWIEDZ