Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6452
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

U mnie to samo, po ok 140 GB lejek :/

W abonamencie podobno już po 100GB włączają lejek

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Vister81
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2015-04-14, 09:04

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Vister81 »

Mam abonament, przez 24 miesiące ani razu lejka i minimum 120-150GB na miesiąc :)
Myślę, że rozsądne planowanie transferu to klucz do celu.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Panowie jutro jest pierwszy, lejek Wam się wyzeruje. Biorąc pod uwagę koszty na jednym stanowisku używam 2 sim RMB, bo lejki dotykały mnie notorycznie. Zamiast 50 na kwartał kosztuje mnie 100... Co prawda używam je jednocześnie w dualWAN, bo mam takie możliwości(2 rutery LTE, dodatkowy z OpenWRT), ale skoro dostajecie lejki powinniście pomyśleć o dodatkowej sim jako backup.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Dziękujemy za dobre rady, sami nigdy byśmy na to nie wpadli ;)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

A proszę bardzo towarzyszu(nigdy nie przyzwyczaiłem się do liczby mnogiej odnoszącej się do liczby pojedynczej, no ale...).
Niemniej nawet w tym wątku, traktującym o dil w RMB są osoby z abonamentem, więc z tą świadomością...
Mam przeczucie graniczące z pewnością że większość ludzi nie wie że może połączyć wiele łączy internetowych w jedno.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6452
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Tyle że pobierając z jednego źródła ciężka sprawa by wykorzystać dwa lub trzy wany ;) coś o tym wiem bo od 2-3 lat używam trzech sieci.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

To prawda, są ograniczenia i metody ich obejścia(np pobieranie z wielu źródeł, hostingów jak to robi np jdownloader).
Są też dodatkowe korzyści np przy całkowicie zalagowanym jednym łączu możemy oglądać stream, czy prowadzić videorozmowę np przez Skype używając innego WAN...
To cały pakiet, który bierzemy z wadami i zaletami.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

robertnik pisze:A proszę bardzo towarzyszu(nigdy nie przyzwyczaiłem się do liczby mnogiej odnoszącej się do liczby pojedynczej, no ale...).
Takiego idiotyzmu nie słyszałem na tym forum od dawna.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Jeśli masz do mnie jakieś coś to pisz na PW. Ogół nie musi oglądać jak się kompromitujesz i rzucasz inwektywami.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Ty zacząłeś wyzwiska. Ale masz rację, nie powinienem zniżać się do Twojego poziomu wypowiedzi i odpowiadać na zaczepki słowne.
Przepraszam pozostałych czytających.
EOT
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

onken pisze:Tyle że pobierając z jednego źródła ciężka sprawa by wykorzystać dwa lub trzy wany ;) coś o tym wiem bo od 2-3 lat używam trzech sieci.
Zobacz co potrafi ZeroShell. Kiedyś stawiałem serwerek na ZeroShell (stary PC z Pentium II 400 Mhz i 256 MB RAM), jak mieszkałem w Czechach z 4 kolegami na jednym mieszkaniu. Jeden z nich potrafił torrentem zamulić łącze 56 Mbit... Na ZeroShell przyciąłem go do 2 MBit od 6:00 do 23:00 + maksymalnie 50 połączeń, w nocy leciał na max. Jak sprawdziłem, jego komputer potrafił nawiązać połączenie nawet z 1200 numerami IP jednocześnie, to się nie dziwię,że łącze siadało.

http://www.geospot.pl/atrykuly/internet ... -zeroshell
Huawei B715 + 2xATK-504
Wixser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-06-02, 16:11

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Wixser »

Witajcie. Korzystam z oferty chwalę sobie bardzo :D Rekord danych 210gb po czym lejek a normalnie idzie 150-160gb miesięcznie. Chciałem się was zapytać ile max mogę na siebie zarejestrować numerów? Z góry dziękuję ;)

Prędkość w dzień:
Obrazek

W nocy gdzieś 60-70mb/s
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6452
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Ile chcesz

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

Witam uzytkowników forum ! Jestem nowy wypada sie przedstawic :) Mateusz jestem.

Na mojej działce mam domek 35m2. Działka jest dokładnie na RODzie w Piechcinie w Kujawsko-pomorskim województwie. Mam Play i często na działce korzysta z nadajnika T-Mobile bo widzę na telefonie tą informacje.

https://www.google.pl/maps/dir/52.82369 ... m2!4m1!3e0


naokoło jak widać pola, w promieniu pewnie około 1,5km szkoła, więc może tam są na dachu jakieś nadajniki ale do rzeczy ?
Udostępniam internet z telefonu i łączę się na laptopie i przeglądam internet. Zasięg na telefonie H+ 1-2 kreski max ( co daje max 3mb/s a często po prostu 0,5mb/s) . Zauważyłem, że w mieście telefon potrafi pokazać 4G ( download wtedy na poziomie pond 20mb/s) i raz nawet na działce mi taki pokazał. Teraz już nie mogę takiego transferu osiągnąć i nie ważne jest czy jest bezchmurne niebo czy brzydka pogoda. Wyczytałem już tu na forum, że PLAY podobno ogranicza do 3mb/s internet. Kolega ma redbulla internet i sprawdzalismy i u niego pokazywalo na telefonie LTE ( chyba Orange mial na telefonie napisane choc uzywa tego RB neta, nie wime czy tak moglo to byc ).

Znalazlem na mapie ze mam nadajniki :

Bielawy, Kujawsko-pomorskie
komin
Orange ID: 9763 (N!)
GSM900 Szczegóły...
T-Mobile ID: 31323 (N!)
GSM900 Szczegóły...
NetWorkS! ID: 9763 (N!)
UMTS900 Szczegóły...
GPS: 52,837500,17,989444

w lini prostej do dzialki 3km przez pole.

Albo

Piechcin - gm. Barcin, Kujawsko-pomorskie
ul. Radłowska - komin
Plus ID: 42531
GSM900 Szczegóły...
GPS: 52,816667,18,039167)

w lini prostej 1 km

Albo :

Barcin, Kujawsko-pomorskie
ul. Dworcowa 14 - komin
T-Mobile ID: 35895 (N!)
GSM1800 GSM900 UMTS2100 Szczegóły...
Play ID: ZNI0101
UMTS2100 Szczegóły...
Orange ID: 45611 (N!)
GSM900 UMTS2100 Szczegóły...
NetWorkS! ID: 35895 (N!)
LTE1800 Szczegóły...
NetWorkS! ID: 35895 (N!)
UMTS900 Szczegóły...
GPS: 52,851111,17,950833)

Co polecilibyście mi aby zwiększyć ten sygnał, odbierać lepszy sygnał i zwiększyć transfer?
Dziękuję za pomoc i wskazówki !
damianssj661
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-06-13, 18:21

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: damianssj661 »

Przeczytałem pierwszą i parę ostatnich stron i nie mogę zrozumieć jak to zrobić i co dostanę. Czy mógłby ktoś napisać krótki opis w punktach?
Czytałem o sposobie z kartą fakt mobile. Czy ten jest aktualny?
Vister81
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2015-04-14, 09:04

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Vister81 »

damianssj661 pisze:Przeczytałem pierwszą i parę ostatnich stron i nie mogę zrozumieć jak to zrobić i co dostanę. Czy mógłby ktoś napisać krótki opis w punktach?
Czytałem o sposobie z kartą fakt mobile. Czy ten jest aktualny?
Też nie mogłem się połapać, więc łap:

Tłumaczę opcję z RWK, czyli przeniesieniem numeru.

1. Zdobywasz starter sieci nie związanej z Playem (czyli np. T-Mobile). Rejestrujesz go.
2. Po rejestracji idziesz do salonu Playa, prosisz o przeniesienie do Red Bull Mobile - i tutaj albo mają startery, albo nie. Jeśli mają, to dostaniesz starter, którego zdjęcie możesz znaleźć w temacie (RBM 7 - nie na sprzedaż). W tym momencie przenoszą Ci numer.
3. Następnego dnia aktywujesz kartę, znajdujesz kod na RWK - wklepujesz go i czekasz aż ważność konta się przedłuży.
4. Teraz możesz zmienić taryfę na RBM5 (również kodem USSD).
5. Po pomyślnym przejściu na RBM5 powinieneś mieć nadal RWK - w tym momencie ładujesz konto za 50zł, uruchamiasz DIL i tyle.

Możesz też skorzystać z bonusów za przeniesienie. Ale to jak tam uważasz.

Albo po prostu kupujesz starter RBM 9 (z puszką), przechodzisz do RBM5 i uruchamiasz DIL - bez żadnych bonusów.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19172
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

@matifcb RBM na Kartę 5 z usługa darmowy internet LTE działa tylko w sieci macierzystej LTE Play. Najbliższy BTS LTE Play w Pakości, mieleńska 5. działa na LTE1800, LTE2100 i LTE800. Nie interesuje cię roaming krajowy na 3g. Potrzebujesz modemu/routera z LTE i anteny do niego. Chcesz korzystać z usługi DIL na karcie RBM na Kartę 5? Na telefonie robisz test LTE Play na zewnątrz za pomocą Network Cell Info i pokazujesz screena.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

matek451 pisze:@matifcb RBM na Kartę 5 z usługa darmowy internet LTE działa tylko w sieci macierzystej LTE Play. Najbliższy BTS LTE Play w Pakości, mieleńska 5. działa na LTE1800, LTE2100 i LTE800. Nie interesuje cię roaming krajowy na 3g. Potrzebujesz modemu/routera z LTE i anteny do niego. Chcesz korzystać z usługi DIL na karcie RBM na Kartę 5? Na telefonie robisz test LTE Play na zewnątrz za pomocą Network Cell Info i pokazujesz screena.

oczywiście na wstępie dziekuje za odpowiedz.
Dziwne ze na tej stronie BTSearch nie ma tego w Pakości zaznaczonego. Ale widze na mapie ze to dystans od mojego domu 5km około.
Wydaje mi sie ze mam w domu po jakims internecie mobilnym taki modem na USB z playa huawei e3131. Muszę go najpierw znaleźć i zobaczyc czy to jest LTE. A jaka antena u mnie wystarczyła by ? polecisz mi cos co zda egzamin ? Czy takie cos jest odpowiednie :
http://allegro.pl/antena-11db-huawei-e1 ... 29189.html


Juz troche przeczytalem ze DIL to Darmowy Internet LTE czyli 100 GB transferu a jak sie przekroczy to ograniczenie predkosci do 2mb/s. Czy te 100GB to jest na miesiac ? Jesli tak to w sumie fajnie by bylo to wlaczyc bo 100 gb to ja nie zuzyje raczej. Pytanie wlasnie jak terminowo to wyglada. Mi co prawda kolega powiedzial ze on placi 50zl na 3 miesiace, nie wiem ile ma transferu danych do wykorzystania. Ale wiadomo cos za darmo zawsze lepsze :)

Zaraz sciagne aplikacje Network Cell Info Lite bo ona jest darmowa na telefon i pokaze screena jak bede na działce dopiero w piatek niestety.

Do tego czasu chcialbym "teorie" miec juz przestudiowana.

Jeszcze raz z gory dziekuje za kazda pomoc, odpowiedzi i rozwianie watpliwosci !
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

matifcb, Play limituje prędkość w roamingu krajowym (czyli jak miałeś napis T-Mobile). Gdy masz LTE to korzysta z własnej sieci (brak wstępu do LTE partnerów roamingowych). Z tego samego powodu u kolegi na RBM wykluczają się LTE i Orange.
Zasięg możesz poprawić anteną zewnętrzną, ale na jakie pasmo to by trzeba potestować. Jaki masz telefon?
E3131 niestety nie obsługuje LTE.
100 GB jest na miesiąc. Kolega pewnie ładuje 50zł co 100 dni, czyli właśnie ok. 3 miesiące.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

3G_ pisze:matifcb, Play limituje prędkość w roamingu krajowym (czyli jak miałeś napis T-Mobile). Gdy masz LTE to korzysta z własnej sieci (brak wstępu do LTE partnerów roamingowych). Z tego samego powodu u kolegi na RBM wykluczają się LTE i Orange.
Zasięg możesz poprawić anteną zewnętrzną, ale na jakie pasmo to by trzeba potestować. Jaki masz telefon?
E3131 niestety nie obsługuje LTE.
100 GB jest na miesiąc. Kolega pewnie ładuje 50zł co 100 dni, czyli właśnie ok. 3 miesiące.
Telefon mam Huawei p8 Lite. Android najnowszy 6.0. Sprawdze jak bede na dzialkce programem jakie mi nadajniki telefon odczytuje. Sprawdze dokladnie model modemu USB. Dziwilo mnie tylko jedno - jak koledze na telefonie pokazywalo LTE a mi tylko H+ sygnal ?. Siedzielismy w tym samym miejscu a jednak on zlapal lepszy sygnal z ktoregos nadajnika?. Z tego co wiem on ma jakis taki kieszonkowy modem i tam pewnie ma ta karte RBM. Moze to urzadzenie ma jakas wbudowana lepsza antene czy cos ? Zapytalem on uzywa Alcatel One Touch jakis z serii LINK Y850. Traz nie ma go przy sobie a wyglada tak jak ten z linku :
https://www.youtube.com/watch?v=XhwmEuBm_Do

Na redbullu wyszlo mu 6.5mb/s
a na karcie Orange zlapalo mu sygnal LTE i na tym mial 40mb/s. Patrze na twoja strone ktora podales i jest jakis orange :

Bielawy
dz. nr 124
Orange Polska S.A.
GSM900

Bielawy
Dz. nr 124
Orange Polska S.A.
LTE2600

chyba ten LTE zlapal wtedy moze tutaj szukać rozwiązania ?
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

skoro mam telefon DUAL SIM to moze kupie sobie starter Orange i internet pakiet jakis np :
http://allegro.pl/internet-karte-starte ... 79758.html
i bede udostepnial z telefonu jak teraz to robie tyle ze polacze sie z Orange LTE tym nadajnikiem. Nie potrzeba mi wtedy modemow LTE kupowac itp. Tylko do telefonu nie uzyje zadnej anteny a zeby lepiej lapac moze by sie przydalo wzmocnic sygnal jakos
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Według mapy masz 1km do nadajnika Tmobile i 4.2km do Pay. Z nadajnika Tmobile będziesz miał i Orange. Jak koledzy pisali trzeba by porobić testy Play, czy łapie 1800(800 penie jest).
W RBM darmowy internet jest tylko na nadajnikach własnych. To nie oznacza że innego nie złapiesz, ale nie będzie wówczas darmowy. Dla tego w opcjach rutera wyłączasz roaming.
100GB z pełną prędkością jest za darmo. Bardzo często jest sporo więcej. Złotówki które gromadzą się na koncie wydajesz na co chcesz(w takich momentach przydaje się gadatliwa żona).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19172
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

O ile BTS LTE800 T-mobile w Piechcinie w ogóle działa. Pewne to LTE1800NetWorks z Pakości lub Barcina.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

zrobie testy i wkleje w piatek tu. Ja mysle ze skoro kolega zlapal Orange LTE to pewnie ja tez bym zlapal jak kupie tai internet ale to w piatek wieczorem potestuje te nadajniki
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

Ja niestety muszę z RBM na razie zrezygnować przez zapchanego BTS-a. Wieczorem transfery spadają do 0,3 Mbit.

Dzisiaj kupiłem na próbę starter Orange Free za 7 zł, w zamian za rejestrację dostałem 100 GB na 30 dni.
No i jest znacznie lepiej - anteny nie przestawiałem, bo BTS Orange stoi obok BTS Playa.

Sygnał na D-Link DWR 921 "3 kreski", transfery lepiej niż zadowalające:

Obrazek
Huawei B715 + 2xATK-504
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6452
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Jeden gość na portalu telepolis pisał że mają w tym miesiącu wyłączać DIL...

Play już tak zapchany że wcale bym się nie zdziwił...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Jeśli faktycznie by to zrobili, to "Grunwald" w orange cieszył by się niezłym powodzeniem.
A propos play - właśnie ogłosili, że roaming krajowy zwalnia do 1,5Mb/s.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6452
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Miałem to pisać , Play zaczyna szukać oszczędności gdzie się da....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

matifcb, skoro w Twoim miejscu zamieszkania Orange działa zdecydowanie lepiej niż Play/RBM to bierz np. taką kartę z allegro jak pokazałeś. Chyba, że chcesz maksymalnie tanio przy słabych prędkościach to DIL będzie najlepszym wyborem, ale tylko taki z RWK z przeniesienia, bo jak masz ładować to już 1410 GB w Orange tańsze będzie. Chyba, że będą jednak skracać ważność. Ale jak widzisz wyżej DIL też mają wyłączać. Inna sprawa, że wg niektórych już dawno mieli wyłączać, a wciąż działa tylko nie we wszystkich taryfach.
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nightmare »

dzejk pisze:Jeśli faktycznie by to zrobili, to "Grunwald" w orange cieszył by się niezłym powodzeniem.
A propos play - właśnie ogłosili, że roaming krajowy zwalnia do 1,5Mb/s.
Jak po miesiącu testowania Orange nie będzie cyrków w postaci lejków, to nad "Grunwaldem" poważnie się zastanawiam. Ja i tak nie wychodzę miesięcznie ponad 100 GB.
282 GB za 40 zł miesięcznie może być bardzo ciekawą propozycją. Lepsze to, niż pakowanie się w cyrograf na 2 lata.
Huawei B715 + 2xATK-504
Zablokowany