Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

I tu robisz bład. Bo pomiedzy włączeniami DILa co 30 dni mozesz trafic na usługę bez DILa a GB polecą....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

czy ktoś ostatnio przenosił numer z innej sieci do red bulla ?
znajomemu wkręcili, że już nie ma taryfy rbm7 mnp, tylko jakaś energy...
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ml13 »

Ja przenosilem około 2 tygodni temu i jak przenoszą to muszą do RBM7MPN ;)
Obrazek
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

onken pisze:I tu robisz błąd. Bo pomiędzy włączeniami DILa co 30 dni możesz trafić na usługę bez DILa a GB polecą....
Zgadzam się z Tobą, że można trafić na taki moment i trochę ryzykuję.
Na szczęście nie trafiłem na ten moment w czasie ściągania dużych plików.
Ostatnio jak skończył mi się 30 dniowy okres DIL, to szybko wysłałem kod USSD *111*480*1# i w ciągu około 3 minut aktywowali mi kolejne 100GB. Był to rekordowo krótki okres, bo wcześniej to trwało około 10 minut.

Pasmo ustawione mam na "automatyczne", co też jest ryzykowne, ale u mnie jest dobry sygnał LTE, a kartę SIM mam w telefonie (Xperia M2) i z niego udostępniam internet na komputer.
Zdarzało mi się, że przełączało na 3G, ale bardzo rzadko. Przez 9 miesięcy użytkowania pobrało mi tylko 1,6 GB z pakietu premiowego. Jednak zalecam innym użytkownikom, aby ustawili sobie na sztywno pasmo LTE.
Osobiście ściągam około 30-40 GB danych miesięcznie.
gelox
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2016-11-23, 08:40

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: gelox »

Ustawiłem na sztywno w TNI (na E3272) i na razie trzyma LTE :)
vieh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-12-16, 20:44

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: vieh »

Witam wszystkich forumowiczów,
Jestem nowy tutaj i co najgorsze całkiem zielony w poruszanej tutaj tematyce. Chlałbym żebyście mi pomogli w kwestii wyboru neta.
Kilka dni temu przeprowadziłem się z Poznania na wieś. Kabla nie uświadczę raczej nigdy. Pozostaje tylko jakiś mobilny internet.
Przeczytałem wczoraj cały wątek i nie ukrywam, że się pogubiłem. Jaki starter kupić i co trzeba dalej zrobić. Dzisiaj poszedłem do
kiosku i kupiłem starter RM z puszką tego napoju. Napój wypiłem, numer zarejestrowałem, karta do fona, sprawdzam jak taryfa
a tam RB na Kartę 5. Ucieszyłem się, ze chyba trafiłem to co trzeba. No to zakładam konto na Play24, włączam bonus, przenosi mnie na
stronę operatora. Widzę info za rejestrację dostaniesz RWK+100PLN+10GB. Wracam na Play24 aktywuje bonus. Po kilku minutach dostaję info, że bonus aktywny. Sprawdzam kodem *111*49*1# a tam, że konto ważne tylko kilka dni, wchodzę na Play24 i to samo. Po następnych kilku minutach bonus doliczony tylko bez RWK. Moje pytanie co teraz. Czy będę mógł przejść na inną taryfę gdzie będzie RWK, czy płacić raz na 100 dni 50 zł + co 30 dni jakiś pakiet i mieć DIL (teraz mogę włączyć to oczywiście jak będę miał 30 zł na koncie)? Czy może jednak zrobiłem coś nie tak? Nie tan starter kupiłem?
W czasie poszukiwań startera widziałem trzy różne. Z puszka napoju za 9 zł, za 5 zł z puszka i coś na podobieństwo kapsla na obrazku i za 5 zł bez dodatkowych obrazków.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

wszystko ok, w tej taryfie nie ma rwk - informacja na stronie play jest ogólna, trzeba czytać regulamin.
Pozostaje doładowywać co 100 dni za 50 zł i cieszyć się z DIL'a co 30 dni LUB przenieść numer z innej sieci do Red bulla, wtedy będzie RWK, zmienić taryfę na rbm5 (gdzie jest DIL), a RWK zostanie.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

Po doładowaniu kwotą 50 zł otrzymujesz premię w postaci pakietu 2 GB ważnego 100 dni. Poza tym jeśli jesteś na wsi, to mogą być kłopoty z zasięgiem LTE. Sprawdź, czy masz blisko nadajnik Play LTE na stronie beta.btsearch.pl Być może potrzebna będzie lepsza antena.
vieh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-12-16, 20:44

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: vieh »

Moja lokalizacja to Skrzynki koło Kórnika pod Poznaniem. Z mapy wynika, że jest ok. Testy na telefonie (tymczasowo zanim okupie się w sprzęt) Galaxy Ace 4 jako punk dostępowy na karcie Plusa i teraz RBM wyszły zdecydowanie na korzyść RBM. Poniżej to co dało przed chwilą, wczoraj wieczorem było trochę słabiej 39 / 16. Plus dawał ledwo 15 / 6. Znalazłem wczoraj w czeluściach szuflady stary starter play internet na kartę, nieaktywowany, został z jakiegoś wyjazdu. Mam zamiar zarejestrować numer podobno dostane 100GB na 30 dni i to załatwi mi okres przejściowy a potem RBM. Może sprubuje jeszcze z mykiem przejścia z innej sieci do RBM żeby mieć RWK.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Mam jedną zbędną, załadowaną kartę (ważność wychodzących do czerwca 2017r), stan konta 31zł.
Mam teraz kablówkę i starter się marnuje. Jak coś to PW
vieh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-12-16, 20:44

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: vieh »

OK, jestem zdecydowany na RBM. Teraz pozostaje kwestia sprzętu. Dom z mieszkalnym poddaszem, mam rozprowadzone kable. Idea tego była taka, że wpuszczam sygnał do kabli i obok stoi wifi. Jak to rozkminić? Jakiś router + modem + karta, coś jeszcze?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

karta + modem-router, np. b315, ustawiony na poddaszu (lepszy sygnał z nadajnika).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

BTs LTE1800 , LTE2100 w Kórniku przy Poznańskiej. Jak daleko masz do niego ? Zrób testy sygnału na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info.
vieh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-12-16, 20:44

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: vieh »

A co mam podać? Tyle tego tam jest.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Pokaż zakładkę GAUGE, tam są wszystkie potrzebne dane.
gelox
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2016-11-23, 08:40

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: gelox »

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z przeniesieniem numeru do RBM w Lublinie? Dzwoniłem do kilku salonów, żaden nie ma odpowiednich kart SIM (podobno). Zostawiałem info w formularzu kontaktowym - bez odzewu. Dzwoniłem kilka razy na Infolinię - zawsze mówią, że to nie ich sprawa, a jak ich przyciskam, to mówią, że niby robią zgłoszenie do konkretnego salonu (podaję Galerię Lubelską) i żebym czekał na kontakt. I tak mogę czekać i się nie doczekać. Co proponujecie abym zrobił?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

znajomy ma ten sam problem - od kilku dni chodzi po salonach play w Gdańsku i okolicach.
Chyba pozostaje zestaw z puszką i przedłużać co 100 dni za 50 zł lub na allegro szukać drogich kart z 150 dniami ważności konta.
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Piotrek24 »

Nie da się :) ja też miałem kilka razy już karty w drodze do konkretnego salonu, a tych salonów było kilka w 3 miejscowościach. Potem okazywało się, że na raz kart nie ma.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

W Warszawie też sprawdzałem w kilku miejscach. Wygląda na to, że operator wstrzymał produkcję tych starterów i większość została sprzedana. Coraz trudniej trafić na ten starter z puszką.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

nie wiem, jak w Warszawie, ale w trójmieście zestawy z puszką za 9 zł są praktycznie na każdym orlenie i salonie play. Są też na allegro, czy olx.
ramonramirez
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2015-06-16, 10:54
Lokalizacja: WRO

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ramonramirez »

Coś jest nie tak z moim RBM.

Ważność konta i połączenia wychodzące ważne do końca stycznia.
Promocyjne MB — dwa gigabajty (ważne do końca stycznia)
Na koncie ponad sto złotych.
Promocja darmowe LTE włączona.

Transfer z ostatniego miesiąca poniżej 100 GB.

Mimo to, mam przekierowanie na zero.play.pl

Po restarcie modemu panel hi-link podaje "brak usługi".

Aktywowałem pakiet 2 GB, zaczęło działać. Może to odkorkuje też LTE.
vieh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-12-16, 20:44

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: vieh »

matek451 pisze:Pokaż zakładkę GAUGE, tam są wszystkie potrzebne dane.
Poniżej dwa zrzuty. Odstęp jednej minuty..
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

parametry dość dobre, sam zobacz http://tplink-forum.pl/index.php?/topic ... 5%82u-lte/
Antena właściwie nie potrzebna, wystarczy router postawić od strony nadajnika.
ramonramirez
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2015-06-16, 10:54
Lokalizacja: WRO

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ramonramirez »

ramonramirez pisze:
Aktywowałem pakiet 2 GB, zaczęło działać. Może to odkorkuje też LTE.
Po dwóch gigabajtach, znów zero.play.pl

Za to "Promocyjne MB" z dwóch się zrobiły cztery.

Wydaje mi się też, że 30 dni od ostatniej aktywacji DIL już minęło, a kontrolka w panelu Pakiety jest wciąż zielona.
dawidb3
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2014-10-20, 20:00
Lokalizacja: Kielce

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dawidb3 »

Mam ten sam problem. Tylko ze ja obwiniałem router Huawei e5186
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

wczoraj były awarie t-mobile i play, jeśli nadal macie problemy, to zgłaszajcie reklamacje przez infolinię lub stronę play24.
lulas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-01-22, 08:47
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lulas »

@ramonramirez
Miałem podobną sytuację, a teraz mam identyczną:
Wczoraj pierwszy raz od jakiegoś czasu włożyłem do routera kartę rbm, chwilę pograłem i przestało działać. Zalogowałem się do routera, a tam sms, że osiągnąłem limit i teraz będzie lejek.
Myślałem, że miałem źle ustawiony router (na poprzedniej karcie sim miałem ustawione 3G i roaming) i APN bez numeru wybieranego, więc poustawiałem jeszcze raz wszystko, posprawdzałem 3 razy, kupiłem pakiet za 6 złotych i znów zaczęło działać, z pakietu nie ubywało. Pograłem godzinę, potem siedziałem chwilę i wszystko było ok, a tu rano dostaję zero.play.pl
gelox
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2016-11-23, 08:40

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: gelox »

A jak ustawić, żeby sms z Play wysyłany na kartę włożoną w modem był wysyłany na inny nr? Żeby nie przegapić końca dil, podobno sieć wysyła sms. A ja chcę sobie przekierować go na komórkę. Widziałem opcję sms -> mail, płatna.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Nie da się chyba. Ten SMS zawsze przyjdzie na numer, którego dotyczy. Jedynie numer do haseł SMS możesz ustawić na play24 inny.
HashMap
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-10-28, 13:14

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: HashMap »

Dostałem RWK za rejestrację startera RBM za 5zł.
Zablokowany