Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mariusz_DW »

Ja mam w Plusie bezkonkurencyjny zasięg, ale przez większość czasu mam lejek 10Mbit, w najlepszym przypadku dobija do 20. Wysyłanie za to 30Mbit.
T-Mobile u mnie ma dużo gorszy zasięg, ale bez problemu robi 60Mbit, w porywach 90Mbit na prepaidzie. Dlatego dzisiaj będzie u mnie kurier z umową. Pewnie zanim ta umowa się skończy, będzie jak w Plusie :)
Ostatnio zmieniony 2017-10-30, 11:36 przez Mariusz_DW, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Dotychczasowi użytkownicy T-Mobile jakoś zapominają że w ciągu ostatniego roku ilość klientów na internet u tego operatora była stosunkowo niewielka. Podobnie jak ruch sieciowy, kilkakrotnie mniejszy od konkurencji. Obecna oferta może zmienić te tendencje i statystyki. Na szczęście w ciągu tego roku rozbudowano sieć LTE800, LTE2600 oraz wprowadzono MIMO4x4 i QAM256. Na jakiś czas to pewnie wystarczy ale nie ma gwarancji stałych prędkości. Tam gdzie jest tylko dostęp do LTE1800Networks już bywa nieciekawie a wieczorami prędkość spada do kilku Mb/s. ale to nadal mieści się w prędkości do 20Mb/s jaką oferuje usługa bez limitu za 45 zł/m-c. W internecie mobilnym trzeba zachowywać dystans i hurra optymizm po miesiącu, dwóch jaki prezentują niektórzy to przesada. Usługa jest na tyle tania że nie ma oczywiście tez powodów do narzekania czy totalnej krytyki.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Ja nie korzystam z tej oferty od miesiąca czy 2 tylko od ponad roku. Bo nie mam oferty internetu domowego a pierwszą prawdziwą ofertę no limts MAX
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A co to zmienia? W ciągu tego roku na BTS-ach T-mobile z reguły hulał wiatr. Dopiero teraz przyszedł wraz z nowa ofertą no limit za śmieszna kasę prawdziwy test dla sieci T-Mobile. Najbliższe miesiące pokażą jak to wpłynie na osiągane przez klientów prędkości. Obawiam się ze nie u wszystkich będzie tak różowo. Tam gdzie tylko samo LTE800 T-Mobile a jeszcze gorzej gdzie tylko LTE1800NetWorks. Pasma nie są z gumy. Zresztą już widać ze konsultanci z reguły namawiaja do opcji do 20Mb/s.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: darekka »

Namawiają na 20Mb, bo to jest praktycznie w 100% przypadków gwarantowane choć w wielu miejscach standardem działania jest te 60Mb, to przez ostrożność i chęć zapobieżeniu awanturom w stylu:-Panie wcisneliśta mnie 60Mb, a mom tylko 25Mb.Za co ja płace złodzieje itp. Zawsze można podnieść prędkość do 60Mb i sprawdzić jak jest-na nastepny miesiąc można znowu zmienić.

Ja akurat mam w T/Heyah 4 startery z usługą "Masz złotówkę masz nolimit na wszystko i do wszystkich" od marca/kwietnia 2016roku. Przez ten cały czas osiągi jakoś utrzymują się na dobrym poziomie-w łódzkim i w lubelskim gdzie śmigają te karty wszystko OK(w lubelskim mam LTE800 i osiagi 40Mb/20Mb i więcej), w łódzkim mam tylko LTE1800 i również po 40 i więcej Mb.
Pamiętać trzeba, że sieci się non stop modernizują: poprawienie kodowania QAM z 64 na 256 dało +30%,do tego dodatkowe pasma LTE800,1800 i 2600 oraz testowane LTE2100 rozkładają ruch między siebie, a jak potrzeba to i agregacja powszechnieje, MIMO 4x4 itp.

Porównywanie T do Plusa to trochę niezbyt dobre podejscie ponieważ Plus jako jedyny ma ogrom zasobów, a nie potrafi tego użyć-brak modernizacji w wielu miejscach mimo spadków do kilku Mb, oszczędza kasę i teraz to się mści, bo sieć ledwo zipie. Taki Play pomijając wyspowość zasięgu buduje tak aby na stacji był komplet pasm i agregacja tego(to daje ładne osiągi), T oraz Orange cały czas pchają kasę w swoje sieci.
darekka
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Poczekajmy gdy operatorzy pochwalą się jaki ruch sieciowy zanotowali w 4 kwartale 2017 i jak w tym zestawieniu wypadnie T-Mobile. Dotychczasowe prędkości w T-mobile są nieadekwatne bo jeśli oferta sprzedaje się dobrze a ludzie będą ssali na całego to powinno to wpłynąć na ruch sieciowy oraz prędkości. Oczywiście wprowadzenie oferty zostało poprzedzone skuteczną modernizacja sieci bo bez niej to byłoby porywanie się z motyką na słońce. A Plusa nie ma co porównywać z NW bo ta ich modernizacja to spóźniona o dwa lata a LTE2600 to zabieg PR. Korzystasz w łódzkim to wiesz jak to wygląda . Swoja drogą to dziwi mnie tylko brak reakcji ze strony Orange na ta ofertę. Zamiast tego totalny wzrost cen oraz jakieś ruchy z tym ichnim IDU-ODU.
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Davvid »

Orange to nawet podniosło ceny (z tego co pamiętam po raz pierwszy w historii, a miałem Neo od premiery) na Neostradę (ADSL, VDSL). W Geopromocji i Superpromocji było 39,99zł. A dzisiaj cudowna promocja 59,99zł i to ze zgodami tfu-marketingowymi. Dramat.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Orange ostatnio tylko podnosi ceny i to nie tylko usług stacjonarnych. Najlepsze oferty na ten moment to ma T-Mobile o dziwo. Że w końcu się obudzili.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: darekka »

Orange to się wypsztykała robiąc promocję "Grunwald" po, której jeszcze mają koszmary po nocach(skasowali wydłużanie tego pakietu), a po wprowadzeniu nowej oferty T-mobile to Orange jedynie w Internecie Biurowym zwiększył pakiet do 999GB po przekroczeniu,którego pojawia się lejek do 1Mb.
W ofercie dla ludu nic Orange nie wymyśli, bo niedawno dali 250GB w Strefie Domowej(do T nie mają doskoku nawet,bo T nie wiąże neta z konkrenym miejscem jak Orange).
darekka
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

No dokładnie to samo jest z ofertami na abonament. Jedynie co to ofertę na kartę mają nie złą ale tym zarobić to się nie da. Jestem ciekaw jak będą wyglądać po 4 kwartale br. Bo mnie się też kończy umowa i nie mam zamiaru przedłużać. Oczywiście mowa o internecie mobilnym
maleko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-11-03, 14:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: maleko »

darekka pisze:Namawiają na 20Mb, bo to jest praktycznie w 100% przypadków gwarantowane
Raczej 10%. Na tym poziomie jest średnia, mocno zawyżona przez godziny nocne i nie-wieczorne oraz tych z największymi szybkościami (którzy robią ogromne ilości testów).
darekka pisze:Jak to ktoś mądry kiedyś powiedział "640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć"
Tyle, że 1 GB jest znacznie tańsze niż 16 GB. Zaś T-Mobile sprzedaje heavy-userom za darmo. Zamiast sprzedać 500 GB za np. 300 zł (10 x 30) wolą dać to za 35 zł (nie liczę raty za router). Promocja super, zysk minimalny (raczej mocno ujemny).

Ze skrajności w skrajność, z jednej strony ceny po 5000 zł za 1 GB (Orange POP), 1200 zł za GB Orange Yes / Play na Kartę, z drugiej strony T-Mobile bez limitu 5-10 gr za 1 GB.
Davvid pisze:A dzisiaj cudowna promocja 59,99zł i to ze zgodami tfu-marketingowymi. Dramat.
Cwaniacy nie mają nawet Neo na stronie, dają tylko światłowód. Po co reklamować coś kompletnie niedostępnego? 99% osób nic się nie dowie. Co zabawne to, że ten światłowód jest tak dostępny jak T-Mobile LTE :) Na speedtest.pl 19 tys vs 27 tys testów (o czym piszę wyżej, że tacy robią np. po 100 razy więcej speedtestów niż ci z internetem w komórce).
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: patryk7588 »

matek451 pisze:wprowadzono MIMO4x4 i QAM256.
Tylko jaki sprzęt to obecnie obsługuje?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Najnowsze smartfony, na najnowszych procesorach snapdragona i exynosa(tu nie jestem pewien czy ma tak wysokie QAM).
Modemy oczywiście żadne.

EDIT
Chociaż...
Netgear Mobile Router MR1100
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

No niestety u mnie już widać skutki nowej oferty neta bez limitu. O ile jeszcze na 2600 w miarę trzyma umowne 20 mbit. może sporadycznie spadnie do 15. To na 800 już spadają predkości do 10 . Jeszcze bardziej jest to odczuwalne na 3G 2100. Za to na wspólnym z Orange 1800 nie zauważyłem jakichś zmian,bo zawsze było kiepsko średnio ok 10 mbit. Nadajnik jest Tmobile N po kapitalnym remoncie kilka dni przed wejściem internetu domowego. Jak w takim tempie będzie jakość usługi spadać ,to się zaczną reklamację i z czasem jakieś lejki ITP. Na razie jest super i trzeba się cieszyć z tego co jest ,a jak będzie gorzej to wrócę do Plusa na 2-3 mbity,bo wszyscy przejdą do Tmobile i Plus się poprawi.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A jesteś pewny że to nowa oferta a nie użytkownicy play? Ile masz nadajników play w okolicy? Na innym forum właśnie też użytkownicy piszą że ostatnio prędkości orange spadają więc nie wiem do końca czy to wina tmobile. A i uprzedzam pytania niektórzy użytkownicy play mają już opcję logowania do LTE orange
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

No dobrze, ale mają lejek w roamingu i to żałosny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A co to ma wspólnego z LTE2600 czy LTE800 T-Mobile ? Przecież użytkownicy Play z niego nie korzystają. To normalne że ilość użytkowników w T-Mobile i transfery rosną więc sieć się degraduje. T-Mobile nie jest tu żadnym wyjątkiem, dotychczas na ich pasmach hulał wiatr. Jest tanio, bez lejków to wielu bierze i korzysta na maksa, efekt łatwy do przewidzenia.I nie mieszajmy tu roamingu krajowego w Play.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Raczej to nie Pleya wina ,bo pleyowcy jeśli już to mogą tylko korzystać z częstotliwości L1800 która jest wspólna dla Tmobile i Orange. L800 i L2600 w Tmobile to tylko Tmobile. No chyba że masz na myśli 3G 2100 w którym dość znacznie prędkość spadła w ostatnich dniach. Ale nie wiem czy Pleyowcy mogą korzystać z tego pasma,które nie jest dostępne dla Orange. Pley akurat w mojej okolicy najlepiej sobie radzi z netem. Jako jedyny oferuje LTE NA 800,1800,2100,2600 plus agregacja .
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A na którym to nadajniku tak spadły te prędkości?
ajt
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2017-07-20, 14:21

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ajt »

Zaobserwowałem ciekawe zjawisko: przed i tuż po wprowadzeniu tej nowej oferty internetu domowego, prędkości zarówno na 800, jak i na 2600Mhz (mam router bez 1800Mhz, więc tylko te dwie mogę sprawdzać) bywały różne, ale w porywach czasem przekraczały 60Mbit/s. Teraz na obu pojawił się wyraźny lejek na 30Mbit. Wieczorami bywa różnie, ale nie spada poniżej 20, a o innych porach, kiedy wcześniej bywało sporo więcej, czyli w moim przypadku te wspomniane ponad 60, teraz speedtest pokazuje wyniki w zakresie 29-31. Na razie nie mam routera z agregacją, więc tego nie sprawdzę, ale jakby tak zagregować dwie częstotliwości, to by wyszło 60, idealnie jak w ofercie. Tylko dlaczego ja mam ten lejek, skoro mam ofertę "do biura", teoretycznie bez takich limitów? :)
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Dostałem dziś drugą i ostatnią fakturę za internet domowy.
Mam niby nadpłatę 21 pln, która będzie zwrócona.

Jednak muszę opłacić fakturę.
Naliczyli mi 0,02 złotego...

Obrazek
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mariusz_DW »

Dwa lata temu miałem u nich telefon. Gdy przeniosłem do Plusa, na ostatnim rachunku policzyli mi abonament na kolejny okres mimo, że już byłem w Plusie. Puściłem reklamację i zapłaciłem bez abonamentu, żeby nie bawić się w zwroty. Reklamację uznali, ale żeby się rozliczyć na 0, musiałem dopłacić 5,04 zł, bo mi zabrali jakiś rabat (chyba e-fakturę). I jeszcze 4 gr odsetek policzyli (ha ha). A teraz, jak zamawiałem tą ofertę na internet, podałem dane i słyszę, że jest "jakiś problem" z moim kontem w związku z poprzednią umową i nie może mi jej sprzedać. Musi zrobić wniosek do akceptacji. Jeszcze tego samego dnia zadzwonił, że wniosek przeszedł. Taką mam u nich teraz reputację.

Od poniedziałku mam ten internet i póki co jestem zadowolony, Pasmo 800 i 1800 siada w godzinach szczytu, ale 2600 trzyma minimum 20 Mbit.

Jeszcze w temacie rozliczeń niedawno czytałem: Telekomy w Polsce po końcu umowy nie zwracają automatycznie pieniędzy. "Mówimy o dużych kwotach"
mr_oli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-03, 09:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mr_oli »

Czy możliwe, że wieczorami mi się już zapycha bts?
Wcześniej miałem spokojnie 30 a czasem i 50
Teraz wieczorami nie potrafie seriali oglądać bo predkość spada do 5
BTS: 59613442, wymuszenie na 1800 + 2600
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Oczywiście jak najbardziej, to było do przewidzenia.

za czasem może być jeszcze gorzej :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Nikita_Bennet »

pytanko, B525 widzi LTE - Tmobile i LTE Play.
Niestety nie może sie do tego LTE Tmobile zalogować. Nowa karta sim na kartę, zarejestrowana, doładowane i uruchomiony pakiet strong LTE.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

To fakt, że jest słabiej. Max co udało się wyciągnąć od dłuższego czasu to 25Mbps. Na początku koło 30-40 potrafiło w nocy wyciągać. Teraz już nie.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Dużo zalezy od lokalizacji

U mnie na 1800 prawie caly czas okolo 18/12, rownież wieczorami.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: darekka »

@Nikita_Bennet po pierwsze nie ten temat ale skoro już tu piszesz to odpowiem: jeśli nie łączy z LTE do dzwoń/pisz do BOA aby odblokowali do niego dostęp, bo w prepaidzie tak się czasami dzieje, że nówka starter fochy stroi
darekka
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Nikita_Bennet »

wiem wiem, że nie ten temat, ale dzięki za odpowiedz, idę patrzeć numeru na ich infolinię.
PS: miałeś rację - właśnie uruchomili LTE na tej karcie bo nie była aktywna.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

bartex03 pisze:Dużo zalezy od lokalizacji

U mnie na 1800 prawie cały czas około 18/12, również wieczorami.
Do BTS 1800 mam jakieś 500-600m max w linii prostej, niestety jest niżej niż kilkupiętrowy budynek szpitala i nowy blok więc zasięg jest na poziomie 1 kreski (a parametry połączenia to parodia) xD Tylko 800 się trzyma (choć czasem jak zniknie jeden BTS to porażka.). Od 1800 już lepiej łapie 2600 z odległości kilku kilometrów (bez anten zewnętrznych)
ODPOWIEDZ