Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Crookers24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-01, 15:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Crookers24 »

Nie wiem czy do 12h nie mają czasu na aktywacje ja w salonie brałem to od razu. Dziś kolejny dzień testów wracam z pracy godzina 14.. Na kompie pobieranie hula do 55mb/s w tym telewizor youtube dzieciaki swoje bajki oglądają i dwa smartfony i gra.. więc dam se czas na testy jeszcze bo po wczorajszym dniu miałem zamiar dziś oddać w czort i podziękować. A co do pasma to na LTE 800 najlepiej działa a już pasma 1800 i inne są wspólne z orange??
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

bigdik pisze:Dotarł do mnie dzisiaj router B525. Muszę czekać na aktywacje karty sim czy coś? ciągle kontrolka ma kolor czerwony, mimo że skonfigurowałem router przez lan. Próbując się połączyć przez wifi z routerem pokazuje mi "Nie można połączyć się z tą siecią"
Ja zadzwoniłem na infolinię i przyśpieszyłem aktywację.
Po 15 minutach od telefonu już działało.
bigdik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-08-15, 18:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bigdik »

Już też zadzwoniłem, aktywowali ale nadal mam problem z połączeniem. Na routerze mam kontrolkę na niebiesko i 3 kreski zasiegu. Laptop widzie dwie sieci WLAN i WLAN 5G, ale z żadną się nie łączy. Przyznam się że nie ogarniam tego :/ Dodam że po połączeniu routera kablem lan internet śmiga aż miło download 19, up 6. Ale dlaczego nie działa wifi?
Filipek
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-08-12, 19:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Filipek »

sprawdz czy na innym kompie dziala wifi czy lączy jesli tak to wina twojego sprzetu moze haslo zle wpisales ?
Po co ci wifi na kompie skoro jak grasz w byle jaką gre ping z 30 ms moze skakac do 90 ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Filipek pisze:Po co ci wifi na kompie skoro jak grasz w byle jaką gre ping z 30 ms moze skakac do 90 ?
Weź kolego bzdur nie opowiadaj, to że tobie robią się lagi to nie znaczy że każdemu się robią.
Nie pomagam na PW!
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

U mnie to chodzi bardzo dobrze, pobrałem w ciągu 3 tygodni 200 gb już i prędkości prezentują się tak. Opcja 60 na 10. za 55 zł. Jadę na 1800 bo na 800 jest cienko.
Obrazek
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

wojteks pisze:
Filipek pisze:Po co ci wifi na kompie skoro jak grasz w byle jaką gre ping z 30 ms moze skakac do 90 ?
Weź kolego bzdur nie opowiadaj, to że tobie robią się lagi to nie znaczy że każdemu się robią.
Dokładnie. U mnie w grach strata nie przekracza 5ms max a ping i tak skacze nawet po kablu. to jest LTE a nie stałe i ping zawsze skakać będzie.
bigdik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-08-15, 18:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bigdik »

tmb.jpg
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Ja tak miałem. Po kilku dniach była odpowiednia kwota. Teraz czekam aż naprawi się kwota po zmianie taryfy. Ta kwota to cena bazowa abo nie uwzględniająca aktualnej "promocji".
Filipek
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-08-12, 19:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Filipek »

zearid pisze:
wojteks pisze:
Filipek pisze:Po co ci wifi na kompie skoro jak grasz w byle jaką gre ping z 30 ms moze skakac do 90 ?
Weź kolego bzdur nie opowiadaj, to że tobie robią się lagi to nie znaczy że każdemu się robią.
Dokładnie. U mnie w grach strata nie przekracza 5ms max a ping i tak skacze nawet po kablu. to jest LTE a nie stałe i ping zawsze skakać będzie.
Kabel mimo wszystko lepszy od WIFI pomijając to że wifi to technologia radiowa, kablem mozesz uzyskac te 2-3 ms roznicy
Kabel>Wifi
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Davvid »

No bez jaj :) Kabel ma około 1 ms do routera, a po wifi jeśli sygnał jest mocny również będzie ta 1 ms.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Davvid pisze:No bez jaj :) Kabel ma około 1 ms do routera, a po wifi jeśli sygnał jest mocny również będzie ta 1 ms.
Owszem, lecz trzeba liczyć jeszcze 2 rzeczy. Zakłócenia jakie mogą być nawet przy silnym sygnale oraz ilość userów w sieci wifi :P tak czy tak straty są maleńkie xD
No i pytanie gdzie będzie router a gdzie komp/telefon/tablet i jaka częstotliwość.
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Davvid »

@up
Racja, zakłócenia zawsze możliwe.

A ja dzisiaj zaliczam jakąś pierwszą awarię. Od rana B525 nie loguje się do LTE - jest tylko 3G. Mam nadzieję, że to nie awaria routera...

Edit:
Czy byłby ktoś w stanie powiedzieć, co to za nadajnik 3G, z którym teraz mi się łączy: 46081975 ? Z góry dzięki, bo mi niczego nie znajduje na btsearch :/
mr_oli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-03, 09:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mr_oli »

Witajcie!
Jestem w trakcie zamawiania oferty, przez tel konsultant powiedział mi, że mogą mi zaproponować 20mb ale raczej skłaniam się do szybszej opcji.
Który router brać? Mysłałem o huawei B525s, dobry wybór?
Jest jakieś magiczne słowo aby uzyskać jakis rabat na tą ofertę? Mam możliwość wzięcia tego na firmę - jest jakaś różnica? Może lepiej na firmę?
Czy będę w stanie polepszyć sygnał jakąś anteną? Aktualnie używam Huawei E3372h-153 + TP-Link TL-WR1043ND, oferta z Play 100gb i mam 3/5 kresek max a btsy w tym samym miejscu.
Obrazek
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Mnie zastanawia mechanizm dobierania BTS. Mam ustawioną 800. Przełączyło mnie z najbliższego nadajnika na nadajnik oddalony o jakieś 1.5km z nadajnik oddalonego o około 500m. Co ciekawe zignorowało pozostałe w okolicy na bliższym dystansie o0
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

mr_oli pisze: Jest jakieś magiczne słowo aby uzyskać jakis rabat na tą ofertę?
Jak masz już jakiś abonament u nich to powalcz o rabat. Ja dostałem 5 zł / mc
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Davvid »

Panowie, jaki macie najwyższy download w tej ofercie przy połączeniu bez agregacji żadnych? U mnie max było ~40 Mbit/s, a ciekaw jestem ile można wycisnąć i czy T-Mobile ogranicza przepływność dla 1 usera.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Na razie nic nie ograniczają. Ja mam tak od 70 do nawet 100 mbit. na częstotliwości 2600 ,bo na innych jest gorzej. Naj gorzej na 1800 . W Plusie w szczycie na opcji bez limitu mam 1-2 mbit. a tu nie spada poniżej 50. To się nazywa internet. 3G na 2100 30-40 szczyt ,a po to nawet 45 mbit.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Niestety wspomnicie moje słowa, szybko się zatka i będzie jak w Plusie lub ciut lepiej :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

U mnie już się przypycha.
W godzinach wieczornych spada do 8-9 Mbit.
Aktualnie jest około 25 Mbit.
Szału już nie ma.
Na chwilę obecną jestem zdecydowany oddać zestaw.

Początkowo było tak:

Obrazek

Aktualnie jest tak:

Obrazek
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kolor100 »

onken pisze:Niestety wspomnicie moje słowa, szybko się zatka i będzie jak w Plusie lub ciut lepiej :/
Zależy w jakiej lokalizacji, nie ma co generalizować.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Za chwilę (kilka tygodni) wszędzie tak będzie.
Nie pomagam na PW!
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Davvid »

ktry pisze:Na razie nic nie ograniczają. Ja mam tak od 70 do nawet 100 mbit. na częstotliwości 2600 ,bo na innych jest gorzej. Naj gorzej na 1800 . W Plusie w szczycie na opcji bez limitu mam 1-2 mbit. a tu nie spada poniżej 50. To się nazywa internet. 3G na 2100 30-40 szczyt ,a po to nawet 45 mbit.
Dzięki, czyli sztucznie nie limitują na sesję. Być może kluczem są własne BTS, bo ja tylko NetWorks! odbieram.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Davvid pisze:
ktry pisze:Na razie nic nie ograniczają. Ja mam tak od 70 do nawet 100 mbit. na częstotliwości 2600 ,bo na innych jest gorzej. Naj gorzej na 1800 . W Plusie w szczycie na opcji bez limitu mam 1-2 mbit. a tu nie spada poniżej 50. To się nazywa internet. 3G na 2100 30-40 szczyt ,a po to nawet 45 mbit.
Dzięki, czyli sztucznie nie limitują na sesję. Być może kluczem są własne BTS, bo ja tylko NetWorks! odbieram.
Bo to właśnie na nich działa. Potwierdzone w TM.
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Zadzwoniłem na info T-mobile z zapytaniem o procedurę zwrotu zestawu.

Wszystko już wiem...
Ale po rozmowie tel. transfer download skoczył z 20 Mbit na 38 Mbit.
Czy to przypadek? Nie sądzę :)
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

wojteks pisze:Za chwilę (kilka tygodni) wszędzie tak będzie.
Mi raczej też to nie grozi, BTS obejmuje tylko kilka wsi, fizycznie nie ma szans na przeciążenie, choć na cokolwiek poza lte800 też nie mam co liczyć .
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

raven18 pisze:
wojteks pisze:Za chwilę (kilka tygodni) wszędzie tak będzie.
Mi raczej też to nie grozi, BTS obejmuje tylko kilka wsi, fizycznie nie ma szans na przeciążenie, choć na cokolwiek poza lte800 też nie mam co liczyć .
Masz ten net od Tmobile?
Jakie transfery?
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Wczoraj pochwaliłem ,a dzisiaj brak zasięgu od obiadu. Problem dotyczy Tmobile i Orange ,bo z tego nadajnika leci jeszcze właśnie Networ. Pewnie awaria zasilania .
U mnie raczej się tak szybko nie zapcha ,bo to jest nadajnik Tmobile i praktycznie poza klientami Pleya i Orange nikt z niego nie korzysta.
Ostatnimi laty sieć Tmobile miała tak kiepskie oferty że wszyscy pouciekali do konkurencji i nawet salon ich padł. Mimo kilku właścicieli którzy próbowali coś na tym zarobić,ale bez skutecznie. Pozostałe salony prosperują świetnie. Teraz się zmieniło są najtańsi i mają najlepsze promocję na abonamenty z telefonem i internet do tego super sieć nie przeciążoną.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

Mam 20Mb za 45zł, wieczorem (około 17-19) spada do około 10-15Mb. Wcześniej miałem orange, njumobile z tych samych nadajników i max transfer jaki osiągałem to 40-45Mb/s, wieczorem spadki do jw. Póki co zastanawiam się nad opcją 60Mb/s ale raczej zostaję na 20.
bigdik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-08-15, 18:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bigdik »

ktry pisze:Na razie nic nie ograniczają. Ja mam tak od 70 do nawet 100 mbit. na częstotliwości 2600 ,bo na innych jest gorzej. Naj gorzej na 1800 . W Plusie w szczycie na opcji bez limitu mam 1-2 mbit. a tu nie spada poniżej 50. To się nazywa internet. 3G na 2100 30-40 szczyt ,a po to nawet 45 mbit.
W jaki sposób zmieniasz sobie częstotliwość jaką ma odbierać router?
ODPOWIEDZ