Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Bo czasem tak jest. Co jak co ale z tym iboa to są praktycznie cały czas problemy. O ile aplikacja na telefon od dłuższego czasu działa dobrze o to o stronie można pomarzyć
Mr.Panda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-10-24, 16:15

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mr.Panda »

Witam wszystkich.
Jakoś od miesiąca korzystam z oferty do 20mb/s w centrum Lublina, ponieważ oferty kablowe albo były na zbyt długi okres albo za drogie, czy też nie mieli dostępu ze względu na to, że nie mają jak puścić kabli do zabytkowej kamienicy. Problem w tym, że pomimo tego że wokół jest sporo nadajników to router i tak łapie zazwyczaj maksymalnie 4 kreski zasięgu. Prędkości strasznie się wahają, czasami uda się uzyskać pełne 20mb a obecnie ledwo łapie 10mb przy modemie, nie mówiąc już o pokoju obok gdzie obecnie łapę prędkości 1-6mb i to strasznie niestabilne. Przy testowaniu wysyłania zazwyczaj dopiero pod koniec testu zaczyna coś łapać albo zostaje w testach np. 0,03 mb/s w wysyłaniu, z pingiem bywa różnie. Czy to może być problem, że łapie sygnał ze zbyt przeciążonym nadajnikiem, albo może gdzie indziej jest wina. Czy zmiana pasma wifi 2.4 i 5.0 ghz może polepszyć jakość połączenia urządzeń?
Modem swego czasu stał w kuchni przy samym oknie idealnie skierowany na nadajnik ale i tak łapał maksymalnie 4 kreski zasięgu no i prędkość wtedy była lepsza, chociaż i tak zależało od dnia, bo raz było po 15mb/s a raz nie wyciągał więcej niż 5-7.
Czy ktoś może podzielić się doświadczeniami z Lublina?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

No jak się po miesiącu obudziłeś to musisz czekać 2 lata...
Sprawdza się przed nie po. Stare kamienice to grube ściany. Ruter stawiaj przy oknie tam gdzie siła sygnału jest najlepsza.
Zbadaj je na wszystkich częstotliwościach i wybierz najlepszą. Jeśli agreguje to 2 najlepsze, a jeśli masz B715 to 3(ale tego w Tmobile nie dają).
Jak jeszcze lepiej to na strych przy okienkach, albo antenę na dach...
Mr.Panda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-10-24, 16:15

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mr.Panda »

W tym momencie to Tmobile i tak ma dla nas najlepszą ofertę więc i tak byśmy nie zrezygnowali. Jeżeli chodzi o dostęp to mieszkanie jest na poddaszu więc nie powinno być takich problemów z zasięgiem. Jeżeli chodzi o przełączanie na inne częstotliwości to zbytnio się w tym nie orientuję. Czytałem na forum o wgrywaniu nowego softu do B525 ale nie mogę się jakoś przekonać. Była chyba też aplikacja na androida, ale jakoś nie mogłem znaleźć.
A co z zasięgiem wifi? Testować inne pasma czy z raczej się z tym już nic nie zrobi?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Co Ci z oferty bez limitu, która nie działa, albo źle działa? A co zrobić to już pisałem. Musisz poczytać i posiąść wiedzę jak i czym badać częstotliwości.
Nie pisze tutaj, bo to inny temat, niezależny od oferty. Poczytaj od tego momentu.
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Wifi na 5GHz będzie miało jeszcze mniejszy zasięg- to jedno. A drugie- karty w kompie/komórce obsługują 5GHz?
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

Na poddaszu może blacha zakłócać sygnał, a sprawdzałeś po kablu jakie są prędkości?
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

bartex03 pisze:
onken pisze:Co za brednie z tym iBOA ;) ??

Mam dwie taryfy typowe internetowe no limit i iBOA działa wzorowo dla tych numerow ( biznes )
Jutro poleci reklamacja ;)
Dzień dobry,
w nawiązaniu do korespondencji wysłałam zgłoszenie do Działu technicznego w celu weryfikacji sprawy dostępu do iBOA.
Numer zamówienia: CRID00*****. Wysłałam również zgłoszenie w sprawie aktywacji opcji wysyłki faktur na e-mail, numer zgłoszenia: CRID00******
Przepraszam za utrudnienia i zapewniam, że o rozwiązaniu sprawy poinformujemy SMS-em.
Włączyłam również usługę wysyłki faktur na adres e-mail wskazany w kontrakcie.
Życzę miłego dnia.

Z pozdrowieniami
M
Konsultant
I gotowe ;)
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: berthold61 »

Panowie a jakie rozwiązanie proponujecie a przypadku routera dwr-921 , wiem dziadostwo ale tego nie wiedziałem , mam opłacone 60mb a odbieram 8-12mb , mieszkam Cisek a nadajniki 3,5km 4,5km 6,5km , nigdy nie korzystałem z LTE i mało wiem , co teraz antena parabola czy zmienić 20mb za 45 zł , wymagań nie mam działa ale jak jest jakaś możliwość to co mogę zrobić , tel mam taki do 3G , są jakieś w tym routerze nie ma siły sygnału db jakieś to mizerne
Rodzaj połączenia LTE 3G
rodzaj usługi 4G
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Jak nie minął m-c to rezygnuj i bierz z B525/B528. Dwa BTS-y LTE800 T-Mobile w Cieżkowicach, najbliższy LTE1800 NetWorks w Kędzierzynie Koźlu, Gliwicka 31 i na terenie ZAK. Korzystasz raczej z tego na LTE800. Długomiłowice to raczej tylko pozwolenia. Na DWR-921 nie sprawdzisz CID BTS-a ani parametrów sygnału. Trzeba by skorzystać z telefonu LTE z aplikacją Network Cell Info i zrobic test u ciebie na zewnątrz. Pokaże EC BTS-a i parametry sygnału. Do tego speedtest.Od tego zależą dalsze kroki.
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: berthold61 »

Miesiąc już niestety minął więc pozostało kombinowanie tylko od czego zacząć ? bez sensownego routera nie dojdę do niczego , zastanawiam się na promiennikiem i wystawić go na zewnątrz czy toś da ? internet w zasadzie mi pasuje bo miałem radiówkę od lokalnego dostawcy ale cięło strasznie i 15mb za 50zł tu jest podobnie ale nie przerywa tylko jak by poprawić jakoś to szło to bym to poprawił
http://allegro.pl/promiennik-antena-dua ... 84671.html
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Jeśli to LTE800 z Ciężkowic to warto sprawdzić jak działa pod BTS-em na twoim kierunku. Do LTE800 polecane anteny to ATK-10/800-980 lub ATK-20, ponieważ to MIMO2x2 to dwie sztuki.
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: berthold61 »

jesteś pewny co do tych anten ? wiesz ja tylko wiem tyle co z youtuba nic poza , tam gościu chyba adek4k czy jakoś tak twierdzi że parabole są najlepsze no ale też i najdroższe , jak ta co ty podajesz by się sprawdziła to i taniej i pewnie równie dobrze bo odległości nie są aż tak duże do azotów 4,5 km 1800mhz a do Długomiłowic to 3,5 km a wg btserash 800,2600,1800 mhz
rozumiem że kabel z tej anteny do symetryzatora a od dwoma do routera ? czy tylko jeden , sory ale nie miałem z tym do czynieenia co nie znaczy że nie dam rady też dużo kombinuję ale z innymi sprawami , pzdr
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Kolega Andek4K czasami robi i opowiada głupoty. Koronnym przykładem jest praca w salonie Polsatu i zakup przez siebie internetu od nich. Propaganda jest dla innych, a on sam w nią uwierzył... Cała jego reszta przygód jest konsekwencją tej intelektualnej porażki, czyli jak radzić sobie w opałach... choć w odcinku z anteną prawdę mówił, że ciężko ustawić parabole(zwłaszcza jak za maszt robi drzewo, którym buja wiatr).

Tu dostałeś konkretną odpowiedź.
berthold61 pisze:rozumiem że kabel z tej anteny do symetryzatora a od dwoma do routera ? czy tylko jeden
matek451 pisze:ponieważ to MIMO2x2 to dwie sztuki.
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: berthold61 »

To znaczy dwie szt anten tak ? a jeśli tak to montaż jedna poziomo jedna pionowo czy raczej z tego symetrazora wychodzą już dwa wyjścia , sory nie widziałem tej anteny dlatego takie pytania
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

To nie TV ale symetryzator też jest, każda antena ma swój i od każdej z anten ma iść osobny kabel do routera. Antena pionowo i poziomo lub skośnie -45 I +45 stopni (kąt 90 stopni między płaszczyznami anten).
Nie pomagam na PW!
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: berthold61 »

ok dzięki
cris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-11, 11:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: cris »

Mam do was prośbę wziąłem dziś na próbę internet LTE dla firm z T-Mobile z Huawei B525s. Mieszkam w Węgrzcach Wielkich koło Krakowa i cały czas użytkuję internet z Playa ale te limity mnie już denerwują i chciałem w końcu mieć w miarę normalny net. Podłączyłem ten modem i transfery mam rzędu 5-18 Mb/s czy to wszystko co można wyciągnąć z tego ? nie ukrywam że z Play mam często ponad 100 Mb/s no ale te limity :(
Czy można zastosować jakąś antenę jeśli tak to jaką i na który nadajnik ją skierować ? Bardzo proszę o pomoc mam 14 dni na przetestowanie tego sprzętu. Obecnie mam na dachu taką ale niestety nie mogę jej podpiąć ze względu na inne wtyczki http://www.big5.pl/Allegro/NewElectric/ ... al4410.jpg
robin5603
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-10-29, 19:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robin5603 »

Może było. Czy do tej taryfy za 79.99 można dobrać dodatkową kartę sim?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

W Węgrzcach play ma własny nadajnik, a na nim potwierdzone LTE 1800, 2100 i 2600 MHz. Do tego umts 900 i 2100 MHz.
Na tym samym nadajniku wiszą też anteny od orange i t-mobile ze wspólnym pasmem LTE 1800 MHz.
Wokół jest jeszcze parę nadajników, ale na każdym tylko LTE 1800 dla orange/t-mobile, pewnie dlatego szału nie ma.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 92&zoom=14
Pokaż parametry sygnału z b525, aby potwierdzić, że ten chiński wynalazek, który nazywasz anteną, coś daje.
Np. przez apkę na telefon viewtopic.php?f=11&t=48555&start=165#p557885
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jeśli kogoś interesuje to tu mam miesięczne zużycie w ofercie max i do tej pory nie było lejka. W tym miesiącu postaram się więcej. Po przeliczeniu łącznie 793,19 GB
Screenshot_2.png
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6463
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Mam znajomego co ma już 1.4 TB i też zero lejków, tyle że w ofercie dla firm :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Przy takich ilościach to powinny być limity. Tylko czekać aż wprowadzą jakieś ograniczenia ,tylko pewnie już dla wszystkich ,ale przez takich ssaczy. Będzie jak w Plusie było. Pobierali nieliczni ,a lejek dostali wszyscy. Takie rzeczy to nawet fizjologom i inżynierom z Tmobile się nie śniły że takie ilości można pobierać.Żadna sieć tego nie wytrzyma ,nawet ta najlepsza jak nałapią klientów tyle co Plus na swój Smartdom.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Czemu ma nie wytrzymać? To oczywiście nie światłowód, ale takowy do BTSa można podpiąć. Nie bez powodu w umowie jest "do".
cris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-11, 11:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: cris »

dzejk pisze:W Węgrzcach play ma własny nadajnik, a na nim potwierdzone LTE 1800, 2100 i 2600 MHz. Do tego umts 900 i 2100 MHz.
Na tym samym nadajniku wiszą też anteny od orange i t-mobile ze wspólnym pasmem LTE 1800 MHz.
Wokół jest jeszcze parę nadajników, ale na każdym tylko LTE 1800 dla orange/t-mobile, pewnie dlatego szału nie ma.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 92&zoom=14
Pokaż parametry sygnału z b525, aby potwierdzić, że ten chiński wynalazek, który nazywasz anteną, coś daje.
Np. przez apkę na telefon viewtopic.php?f=11&t=48555&start=165#p557885
Masz rację zainstalowałem apkę na telefonie i wymusiłem tylko pasmo 1800 i teraz prędkość mam rzędu max jaki udało się uuzyskać to 57mb/s więc jest zdecydowanie lepiej. Co do anteny to <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> jej do tego modemu nie mam jak podłączyć że względu na inne wtyczki. Dziś zamówię i dopiero mogę cokolwiek potestował. Co do anteny oczywiście mogę zakupić inną i zastanawiam się na skierowanie jej w stronę Krakowa. Widzę też na mapie że są pozwolenia na nadajniki w mojej okolicy ale to pewnie przyszłość. Nadajnik pleya widzę z okna i tak samo widzi go modem ale te 57mb/s jest już zadawalające więc nie wiem czy jest sens coś kombinować. Mam jeszcze pytanie wymusiłem pasmo 1800 co w przypadku np
Braku prądu czy router powróci do automatycznego szukania czy zostanie przy 1800
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: darekka »

Zostanie na wymuszonym paśmie LTE1800.
darekka
cris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-11, 11:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: cris »

dzięki za pomoc
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

ktry pisze:Przy takich ilościach to powinny być limity. Tylko czekać aż wprowadzą jakieś ograniczenia ,tylko pewnie już dla wszystkich ,ale przez takich ssaczy. Będzie jak w Plusie było. Pobierali nieliczni ,a lejek dostali wszyscy. Takie rzeczy to nawet fizjologom i inżynierom z Tmobile się nie śniły że takie ilości można pobierać.Żadna sieć tego nie wytrzyma ,nawet ta najlepsza jak nałapią klientów tyle co Plus na swój Smartdom.
Po 1 ja nic nie ściągam nie potrzebnego jest to tylko laptop normalnie internet filmy, Tv 4K, tak samo yt, netflix, tvn player i telefon yt i internet. Po 2 jest to oferta bez limitu więc nie ma limitu więc co mam się ograniczać do 300 GB? Po 3 skoro taką ofertę wprowadzili to spodziewali się że jedni będą ściągać 300-400GB a inni 700 GB. Z czasem zobaczymy jak będzie to działać ofertę mam od roku i do tej pory żadnych problemów nie miałem a ściągam mniej więcej tyle samo około 600-700 GB. Także jak nie masz i nie korzystasz to się lepiej nie wypowiadaj
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: darekka »

Jak to ktoś mądry kiedyś powiedział "640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć" tak teraz "znawcy" uważają, że 100GB neta równiez musi starczyć...jeden potrzebuje kilkadziesiąt GB, a innemu mało będzie 500GB/msc.-sam mając prepaid T/Heyah z usługą "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich" Edycja Limitowana gdzie za 1zł. dziennie mam full nolimit rozmów,sms,mms i neta zużywam po kilkaset GB(obecnie na liczniku 673GB liczone od 7ego października).

W szczególności teraz w dobie dostępnych mediów na życzenie czy cyfrowych edycji gier ważących po kilkadziesiąt GB ilości danych zużywane przez klientów idą w górę-tego trendu się nie odwróci ponieważ nawet internet rzeczy starają się ropowszechnić. Dodatkowo za wzrostem ilości transferowanych danych idą coraz szybsze łącza-nawet te mobilne obecnie spokojnie dają po 40Mb bez problemu.
darekka
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

darekka pisze:Dodatkowo za wzrostem ilości transferowanych danych idą coraz szybsze łącza-nawet te mobilne obecnie spokojnie dają po 40Mb bez problemu.
Czasem dają obecnie wszystko zaczyna się przytykać i dla wielu użytkowników takie prędkości to marzenia a nie rzeczywistość.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ