Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
83piotrek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-11-12, 12:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: 83piotrek »

matek451 pisze:Pól roku temu pisałeś że u ciebie nie sprzedaja bez limitu bo BTS zapchany więc ponosisz teraz zasłużone skutki takiego wyboru.
Przez pierwsze 45 dni, dzień i noc miałem 200mbit. Można było a teraz nie można ? BTS przez 45dni nie był zapchany ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Za dużo naściągałeś i RŚUT zadziałał, taki urok TM, może w nowym miesiącu odblokują na chwilę.
Nie pomagam na PW!
Olo33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-09-27, 12:10

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Olo33 »

Matek451: czyli nie warto brac tego internetu domowego XL od tmobile (co jest niby bez limitu I bez ograniczenia predkosci ) ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Nie ma reguły że dostaniesz ale jest to możliwe

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

W domowym bez limitu to ogólnie jest loteria, przy ubogiej infrastrukturze T-mobile w konkretnym rejonie lejki, ograniczenie agregacji pasm LTE to podstawowe działanie operatora.
Pepcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2018-12-10, 21:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pepcio »

Dzień dobry, mieszkam przy skrzyżowaniu Olesin / Zdziarska w Warszawie (52.342234, 21.070869). Użytkuję od dawna starą ofertę tmobile bez limitu 60mb/s bez przypisanego adresu. Od dwóch tygodni znowu obserwuję znaczny spadek wydajności sieci. Teraz w godzinie szczytu ciężko o 10mb/s, wcześniej było po 40. Łączę się z bts ul. Calineczki 2600+1800 (łapię na tym najlepsze prędkości, router niestety b525). Wcześniej łączyłem się z bts przy ul. ks. Biskupa Władysława Bandurskiego 94 marki na 2600 mhz, agregacja nie wchodziła, oddzielał mnie od niego las, ale był bardzo stabilny. Od jakiegoś czasu nie mogę się z nim połączyć anteną kierunkową. Maszt przy ul. Zdziarska 57a odpada, jest tragiczny. Proszę o radę co zrobić, żeby osiągnąć w miarę stabilny internet. Zmiana oferty / operatora. Może jest coś, czego nie widzę w obecnej sytuacji. Zrobiłem rano speedtest z telefonu orange, nie wiem który nadajnik, ale prędkość 100mb/s, zobaczę jak wieczorem. Chyba za dużo ludzi się wokół mnie pobudowało. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Mam identyczną sytuację jak ty tylko z Plusem . Po latach dobrej współpracy sieć padła kompletnie. W godzinach szczytu 2-5 mbity ,po za nawet 200 mbita.
Wszyscy operatorzy w mojej okolicy trzymają poziom , a Plus padł kompletnie. :(
Na szczęście koniec umowy za 2 tygodnie :D .
Aktualnie testuje Tmobile i jestem pod wielkim wrażeniem . Wprawdzie ponad 200 nie osiągam nawet w nocy jak jest w Plusie ,ale 90-160 mbita cały czas trzyma bez względu na godzinę. Ja nie jestem wymagający i mi wystarczy spokojnie 20-30 mbita ,ale poniżej pięciu to już przegięcie. :facepalm:

Myślę że czas na zmianę u ciebie ,jak i u mnie. Trzeba pokupować startery i wybrać najlepszego ,nawet nie koniecznie najtańszego ,le z dobrą jakością.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Na początek potrzebujesz routera który agreguje co najmniej 3 pasma 1800-2100-2600.

Pokaż parametry dla każdego pasma osobno (po wymuszeniu) i speedtest do tego.
Nie pomagam na PW!
Pepcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2018-12-10, 21:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pepcio »

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Totalnie przeciążona stacja bazowa, do tego słaby SINR. Cudów się nie spodziewaj nawet po wymienia routera zawsze będzie to 3-4 pasma ale i tak słabo.
Nie pomagam na PW!
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Nie wiem jak Tmobile ,ale Plus jeszcze robi u mnie taki numer że w godzinach szczytu jak prędkości spadają poniżej normy ,to wyłącza agregację i tak dzieli ruch z sektora mojego że praktycznie na każdej częstotliwości mam podobne prędkości. Dlatego nawet wymuszanie i agregowanie pasm tylko dwóch nic nie daje, bo tylko na agregowanie dwóch pozwala jak jest sektor przeciążony.
Godzina 20,40 predkość jaką mi oferuje to 1-3 mbity i tylko 2 pasma mogę połączyć. :(
Tmobile 130-150 i łączy wszystkie jakie sobie zażyczę. :D

Czas na zmiany kolego.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

TM robi tak samo, tam gdzie są przeciążone stacje bazowe wyłącza agregację.
Nie pomagam na PW!
Pepcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2018-12-10, 21:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pepcio »

A mógłbym liczyć na jakąś sugestię co do usług? Czy playowski unlimited to prawdziwy brak limitów?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Pepcio pisze:Czy playowski unlimited to prawdziwy brak limitów?
Każda sieć ma zapisy o ograniczeniach/limitach w RŚUT, jedne egzekwują je mocniej inne słabiej.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

To jedno, a drugie te unlimited z playa to tylko na okres trwania umowy.
Potem ma już limit.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
podkarpacie-kris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2021-11-19, 20:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: podkarpacie-kris »

czy jest jakas awaria t mobile dziala mi jakies 2 lata dobrze a teraz uload 0.02-0,02, jak dziala.
Kompletnie przestal dzialac, nic sie nie laduje itd.

https://ibb.co/wRpZq15
https://ibb.co/n0Sv4PK
https://ibb.co/7CGsRK3
Spartan33
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2022-08-03, 12:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Spartan33 »

podkarpacie-kris pisze:czy jest jakas awaria t mobile dziala mi jakies 2 lata dobrze a teraz uload 0.02-0,02, jak dziala.
Kompletnie przestal dzialac, nic sie nie laduje itd.

https://ibb.co/wRpZq15
https://ibb.co/n0Sv4PK
https://ibb.co/7CGsRK3
Na B20 czyli 800Mhz lepszych prędkości raczej nie uzyskasz :roll:
Pepcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2018-12-10, 21:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pepcio »

Panowie, jak to możliwe, że z dnia na dzień siła sygnału z -97 spadła na bardzo niestabilne -103? Byłem na dachu, antena w tej samej pozycji, ruszając nią najlepszy wynik to właśnie -103. Wina śniegu na drzewach?

O, i o czym świadczy utrzymywanie się na speedteście 40mb/s przez kilka sekund, a później stopniowy spadek na 25mb/s? Nałożony lejek?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Sam sobie odpowiedziałeś "Wina śniegu na drzewach?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Jesli speedtest rosnie a potem spada do okreslonej wartości to z reguły załacza się lejek, T-mobile/ORANGE często tak limitują prędkość w ramach QOS.
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Czy Play także stosuje takie metody? W tym blokada agregacji?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Póki co się z tym nie spotkałem ale nic nie mozna wyklucyć, zreszta ja i tak korzystam w Play z pre-paidów. Co ciekawe ja korzystam z T-Mobile na GO pre-paid i tam lejka nie ma.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Bo lejek w prepaidzie=strata klienta.
Nie pomagam na PW!
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Mi w Play śmiga czasem pod 40, po czym opada-rośnie-opada w granice 20-kilku Mbps. Agregacja tak jakby też niewiele daje, bo czy to 1800/2100 + 2600, to nie ma różnicy, lub też nawet trochę gorzej niż na gołym 2600- dlatego zastanawiam się czy w ogóle się załącza (znaczek LTE+ się niby pokazuje).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Wahania20-40Mb/s to raczej z innego powodu, w przypadku lejka prędkość rośnie na poczatku regularnie a potem gwałtownie spada i jest na stałym poziomie podczas speedtestu. Oczywiście w sytuacji gdy mamy optymalne czy poprawne parametry sygnału na pasmach pojemnościowych LTE i ich agregacji a sektor nie jest przeciążony.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 381
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jfk »

tomasith pisze:Mi w Play śmiga czasem pod 40, po czym opada-rośnie-opada w granice 20-kilku Mbps. Agregacja tak jakby też niewiele daje, bo czy to 1800/2100 + 2600, to nie ma różnicy, lub też nawet trochę gorzej niż na gołym 2600- dlatego zastanawiam się czy w ogóle się załącza (znaczek LTE+ się niby pokazuje).
W Play B7 jest najważniejszym pasmem z 20MHz szerokości i agregacja to nie jest prosta matematyka z dodawaniem prędkości z pasm/nawet gdy nie ma QoS-co jest regułą w "W3", do jeszcze dochodzą parametry użytkowe sygnału poszczególnych pasm.
Pepcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2018-12-10, 21:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pepcio »

Wow, przeglądam teraz oferty tmobile. Nielimitowany domowy 60mb/s 45 zł po zgodach miesięcznie. A ja za moją starą ofertę bodajże 65 zł. Może dlatego tak nadajnik dostał po tyłku.
matek451 pisze:Póki co się z tym nie spotkałem ale nic nie mozna wyklucyć, zreszta ja i tak korzystam w Play z pre-paidów. Co ciekawe ja korzystam z T-Mobile na GO pre-paid i tam lejka nie ma.
Z jakich preepaidów od nich korzystasz? Możesz podesłać nazwę startera / promocji?
dwoz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-02-17, 22:42
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dwoz »

Pepcio pisze:Wow, przeglądam teraz oferty tmobile. Nielimitowany domowy 60mb/s 45 zł po zgodach miesięcznie.
moglbym poprosic o link do tej oferty? nie moge tego znalezc na stronie t-mobile.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: darekka »

dwoz pisze:
Pepcio pisze:Wow, przeglądam teraz oferty tmobile. Nielimitowany domowy 60mb/s 45 zł po zgodach miesięcznie.
moglbym poprosic o link do tej oferty? nie moge tego znalezc na stronie t-mobile.
https://www.t-mobile.pl/c/oferta-specja ... et-tmobile
wypełnij adres i wybierz internet mobilny ale cena 45zł DOTYCZY TYLKO POSIADANIA INNEJ UMOWY co daje rabat 20zeta-bez umowy innej cena o 2dyszki wyższa
darekka
Camelus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-11-28, 11:06

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Camelus »

Cześć,
Jako, że w mojej okolicy jeszcze muszę poczekać na światłowód, muszę się skierować w kierunku mobilnego internetu domowego. Mam w T-mobile dwa telefony więc dostałem od nich ofertę na internet domowy z routerem i anteną zewn.. Teraz pytanie, bo w ofercie mają dwa routery:
- brandingowany z T-mobile: WNC T-mobile internet 5G Home Office
- ZTE MC889 5G + T5400 (ODU/IDU)

Który z nich lepiej wybrać, jeśli chodzi o parametry, stabilność i ewentualną rozbudowę o jakiegoś mesha (bo jeszcze nie wiem jak bardzo będę musiał rozbudować wifi wewnątrz budynku)?

Dzięki z góry za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ