Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Jak ktoś ma teraz DL na poziomie 60Mb/s to nie ma co mysleć, tylko brać do 90Mb/s za 70 zł z B818 za 9 zł lub MC801A za 119 zł, sprzet jest praktycznie w prezencie.
cdewsx1
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2018-10-27, 14:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: cdewsx1 »

nowa umowa ma wadę w postaci braku mobilności usługi która może nie jest najważniejsza ale ważna podczas urlopu, także zostaję przy starej umowie i szukam routera z agregacją L1800+L2100 ewentualnie +L800 powinna ta "czkawka" po 17 niewystępować
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6467
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Właśnie, to fakt.
Sporą wadą jest przywiązanie do jednej lokalizacji...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
cdewsx1
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2018-10-27, 14:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: cdewsx1 »

w przypadku nowej umowy zastanawia mnie tylko co w przypadku gdy w niedalekiej odległości mam inne nadajniki z 5G jak ta usługa się zachowa, chyba trzeba na 14 dni przez www zamówić usługę i testować.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Siostra potrzebuje coś co ta oferta by spełniała jej potrzeby, czyli bez limitu i prędkość 90.
Jest w zasięgu , ale zastanawiam sie nad wyborem sprzętu. Czy doradzić jej kupno bardziej przyszłościowy MC 801 ,czy B818. Różnica w tej promocji świątecznej minimalna, a sprzęt chyba lepszy ten MC 801.
Mam tylko wątpliwości czy wyjście na anteny zewnętrzne dział dobrze z anteną LTE , bo aktualnie z takiej korzysta. Dodam że teraz ma podłączone pod B525. Wiem przejściówki z aktualnych i czy to wystarczy ?
No i drugie pytanie jak z wyborem częstotliwości w LTE w tym ZTE . W b525 to aplikacją , a w tym MC 801 jest jakiś patent ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

MC801 nie obsługuje zewnętrznych anten dla LTE.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

W przypadku T-mobile najpierw trzeba sprawdzić czy w tej lokalizacji T-mobile świadczy domowy do 90Mb/s, bo wielokrotnie odmawia z routerem a dostep jedynie z CPE LTE, taka polityka operatora, jesli juz potwierdzone to B818 bo 5g2100 na DSS z LTE2100 póki co i tak nie warte uwagi, skoro korzysta z B525 z antena to robi na testy poszczególnych pasm LTE i screeny z HManagera czy LTE H-monitora i speedtesty, jaka to lokalizacja i antena zewnetrzna?
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

W tej lokalizacji akurat jest opcja do 90. Sprawdziłem na ich stronie po wpisaniu ulicy i numeru domu.
Ważne jest aby można było wybrać pasma ze względu na obecność dwóch nadajników. Jeden jest mocniejszy, ale ma tylko 800 i 2100 na maszcie Pleya. Drugi słabszy ma komplet pasm , ale lepszym rozwiązaniem jest ten słabszy. Jeśli ustawi się na auto to oczywiście loguje się do mocniejszego sygnału 2100+800 jak się wymusi 2600+1800 to do drugiego słabszego, ale lepsze prędkości osiąga. Nawet ponad 100 mbit. Wszystko odbywa się na antenie zewnętrznej ,dlatego jest ważne wyjście na nią. Ale samą anteną nie da się wymusić 2600 ,bo zawsze loguje się do mocniejszej stacji. Jak bym ją nie ustawił. 800 niestety nie przebije nic.
Naprawdę ten ZTE nie ma wyjść pod antenę lte i ma te wyjścia rozumiem tylko pod 5G?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6467
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

A jakie są odległości między jednym a drugim ?
Bo oferta domowa do 90 Mb/s jest ograniczona do danej lokalizacji.
Czyli jak T-Mobile ustawi Ci ten bliższy nadajnik a ten lepszy jest sporo dalej to możesz zapomnieć by internet działał z tego dalszego...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Odległości podobne, tylko ten słabszy to teren typowo miejski, bloki. Ten z lepszym sygnałem to niska zabudowa i podejrzewam ustawienie anten. Oba to tak ok 1 kilometr.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Ale przeciwna strona i miejsce montażu to tak po środku między dwoma.
tander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-04-03, 15:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tander »

Ja akurat przestrzegam przed T-mobile, spotkała mnie bardzo nie miła sytuacja.

Mam ofertę na internet bez limitu (prędkość do 200mb/s) MagentaBiznes. Konsultantka wczoraj poinformowała mnie następująco: "...Jeśli na nadajniku zauważamy możliwość przeciążenia sieci spowodowane ilością osób zalogowanych do tej samej stacji bazowej, to aby zoptymalizować ogólną jakość usługi dla wszystkich Abonentów, ograniczamy przesyłanie danych na numerach z wysokim transferem aby zapobiec przekroczeniu pojemności danego łącza. Pogorszenia poziomu świadczenia usług, które Pan odczuwa nie naruszają postanowień Umowy ani przepisów prawa, które wprost takie praktyki przewidują (Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych §4, pkt. 8 i 9). Ograniczenia schodzą automatycznie wraz z początkiem nowego cyklu bilingowego, gdyż licznik wykorzystanych danych jest zerowany. Nie ma możliwości wcześniejszego wyzerowania licznika danych.". Z punktu Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych §4, pkt. 9 pdpkt. (chyba) 3 wynikało, że ograniczenia, które schodzą automatycznie, nakładane są na konkretne numery i dotyczą numerów, które zagrażają integralności sieci - oczywiście bez żadnych wyjaśnień co to oznacza, a konsultantka na pytania o te konkretne zagrożenia jakie powoduje - nie odpowiedziała. W mojej ocenie T-mobile nakładajac na mnie jakieś limity łamie to co jest w ofercie, czyli (zacytuję z ich strony):
"5. Co oznacza, że Internet w ofercie MagentaBIZNES jest prawdziwie nielimitowany?
Oznacza to, że w ofercie nie ma ukrytego zwolnienia po wykorzystaniu określonej ilości danych. Bez względu na ilość pobranych danych, Internet nie zwolni po wykorzystaniu określonej ilości gigabajtów"

Przy okazji, żeby zobrazować ile internetu mniej więcej zużywam część wypowiedzi konsultantki T-mobile z 15 grudnia: "W ciągu ostatniego cyklu rozliczeniowego pobrał Pan 247 GB danych" i "Sprawdziłam także statystyki Pana połączeń z ostatnich 7-u dni. W tym okresie przetransferował Pan ponad 20 GB danych.".

Także osobiście ODRADZAM wszystkim zastanawiającym się nad T-mobile :) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6467
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Niestety zdążają się takie kwiatki.
Aczkolwiek sporadycznie bardzo
A na której karcie dostałeś lejek i do jakiej prędkości ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

tander pisze:W mojej ocenie T-mobile nakładajac na mnie jakieś limity łamie to co jest w ofercie, czyli (zacytuję z ich strony):
"5. Co oznacza, że Internet w ofercie MagentaBIZNES jest prawdziwie nielimitowany?
Oznacza to, że w ofercie nie ma ukrytego zwolnienia po wykorzystaniu określonej ilości danych. Bez względu na ilość pobranych danych, Internet nie zwolni po wykorzystaniu określonej ilości gigabajtów"
No ale on nie zwolnił ze względu na ilość pobranych (i wysłanych) danych (nie ma limitu np. 200GB po których by zwolnił) tylko zwolnił ze względu na "przeciążenie" stacji bazowej (czy tam sieci dostawcy) a to zapisane jest w regulaminie którego zapewne nie czytałeś przed podpisaniem umowy. Zresztą każdy operator ma taki lub podobny zapis w regulaminie.

Skoro nie zgadzasz się z tym zmień dostawcę.
Nie pomagam na PW!
tander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-04-03, 15:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tander »

onken pisze:Niestety zdążają się takie kwiatki.
Aczkolwiek sporadycznie bardzo
A na której karcie dostałeś lejek i do jakiej prędkości ?
Na karcie z internetem, na sczęście lejek jest zmienny, ale od 17 ciężko mi się odpisuje na ogłoszenia na OLX, bo strona potrafi ładować się minutę, albo przeglądarka wskazuje brak internetu. A lejek jest ewidentnie, bo w domu mam jeszcze jeden telefon z kartą T-mobile z innej umowy, i prędkość internetu bez szału, 7-12 Mb/s, ale w pełni wystarczałaby do przeglądania internetu.
wojteks pisze: tylko zwolnił ze względu na "przeciążenie" stacji bazowej (czy tam sieci dostawcy) a to zapisane jest w regulaminie którego zapewne nie czytałeś przed podpisaniem umowy.
Ależ oczywiście, że przeczytałem. A skąd mogłem wiedzieć, że moje zużycie 200-300 GB miesięcznie podciągną pod 'zagrażanie integralności sieci' czy inne bzdety? Nie podają jasno definicji tych zagrożeń, równie dobrze mogą wyłączyć użytkownikowi 1 dnia użytkownia po 2 minutach użytkownania. To ma być uczciwe?

A T-mobile chętnie zmienię jak T-mobile pozwoli mi odejść bez ponoszenia dodatkowych opłat, niestety nie chcą dać w pełni zrezygnować z zawartych umów. W mojej ocenie to jest bandyctwo zwykłe (i nie musi się tu nikt ze mną zgadzać)- po zapytaniu w jaki sposób naruszam/narażam integralność sieci, dostałem po raz kolejny chamską odpowiedź kopiuj/wklej, że korzystam z internetu radiowego. Nie mówię tu o tym, że internet zwalnia przy dużym obciążeniu sieci, bo to jest normalne. Nie zgadzam się na sytuacje w której moje konto jest naznaczone do końca okresu rozliczeniowego i nałożony jest lejek inny niż na innych użytkowników sieci. Nie ma ku temu przesłanek, a przynajmniej T-mobile jakieś zna, ale mi ich nie przedstawi.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

T-mobile/Orange jeden grzyb - co raz więcej takich wpisów się pojawia o ich internecie. Mimo, że każdy operator ma taki zapis to głównie oni go stosują
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Hmm, a zastanowiłeś się może chwilę nad tym dlaczego pojawiają się takie wpisy o T-Mobile i Orange? Czy nie bardzo?
A no może dlatego, że te sieci oferują jedynie paczki danych duże w niskiej cenie Orange lub bez limitu w T-Mobile? Pokaż mi gdzie w Plusie lub Play masz ofertę bez limitu danych lub 1 TB w podobnej cenie jak w Orange, bo z tego co mi się wydaje to trzeba płacić tam za to jak za zborze.
200 GB jak tutaj ktoś narzeka, że źle i nie dobrze, bo ma lejek w ciągu kilku dni to niech sobie policzy ile by musiał zapłacić u konkurencji przy takim pakiecie niby bez limitu prędkości ale z ograniczeniem GB.
tander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-04-03, 15:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tander »

Jak są bez limitu to powinny być bez limitu. Jeśli operator nie może się z takiej umowy wywiązać, to nie powinien jej oferować. Ja swoją sprawę kieruje do UKE, a jak znajdę chwilę i sprawę przeanalizuje UKE, to chętnie zgłoszę ją do analizy przez UOKIK. Plus już kiedyś spore kary zapłacił. Jeśli chcą obniżać prędkość wybrańcom to nie widzę takiej możliwości bez jasnego wytłumaczenia w jakich przypadkach takie 'naznaczenia' występują - a T-mobile póki co nie był w stanie tych informacji udzielić w dwóch odpowiedziach.

Przy okazji innych smaczków z T-mobile. Wysłałem reklamacje na początku grudnia. Została uznana, bo wykryto zakłócenia zewnętrzne w mojej okolicy i nadajnika z którego korzystam. Informacja kiedy przewidują usunięcie - super sprawa, może w końcu będę cieszył się internetem sprawnym. Później otrzymałem informację, że jednak problem zostanie rozwiązany parę dni później. Dzwonię w dzień w który problem miał być rozwiązany i pytam czy został rozwiązany - rozwiązanie problemu przewidziane jest na 10 lutego 2022 roku. Dla mnie żart. Od razu napisałem reklamacje i zapytałem w jaki sposób do tego czasu mam korzystać z Internetu. Poniżej odpowiedź:
Obrazek

Dlaczego taka informacja się pojawiła? Czy na pewno nastąpił błąd? Nie wiem i się nie dowiem, ale jestem pewien, że było to kluczowe dla specjalisty rozpatrującego reklamację, bo na końcu mógł napisać: "W związku z powyższym nie mam podstaw do uznania Pana reklamacji.". Pozdrawiam i wciąż nie polecam T-mobile :)
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jfk »

Ja bym ochłonął z tymi lejkami i sprawdził czy rzeczywiście występują od strony operatora (pogoda jest kiepska, przy obciążonym nadajniku parametry sygnału na modemie mogły nieźle polecieć...). Zeskanował każde z dostępnych pasm i parametry na nim, sprawdził jak zachowuje się agregacja...
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

tander
A co chcesz zgłaszać do UKE czy UOKiK, że T-Mobile zastosował tzw FUP, który notabene jest w każdych ofertach nawet stacjonarnych? Poza tym Plus dostał kary zupłenie za coś innego, a nie za FUPa. Także dokładnie sprawdź, a później pisz, bo się tylko ośmieszasz. Czytałeś regulamin wiedziałeś o tym, że operator ma taki mechanizm więc do kogo pretensje?
tander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-04-03, 15:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tander »

piotrzet,
Po pierwsze, to przestrzegam potencjalnych zainteresowanych. To, że T-mobile nazwie lejek na mnie nałożony FUP'em, to nie znaczy, że takie przesłanki do użycia FUP'u faktycznie istnieją. Nie wiem czym się Twoim zdaniem ośmieszam - przykład Plus'a podałem jako przykład, że operatorzy nie są bezkarni, nie napisałem, że to taka sama sytuacja. Może się myle, może nie - w moim odczuciu T-mobile korzysta z tego mechanizmu w sposób abuzywny - i liczę, że UKE poprzez intwerwencję pomoże mi się dowiedzieć czy tak faktycznie jest, a jeśli tak będzie, to ani chwili nie będę się wachał poinformować UOKiK o działaniach operatora.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Proszę bardzo informuj UKE i UOKiK, a oni nic z tym nie zrobią, bo T-Mobile wyraźnie w RŚUT się tym zabezpieczył. Ponadto sam informujesz, że lejek masz po około 200 GB, a nie 5 GB czy 10 GB, więc patrząc na to co oferuje konkurencja to jest większe zużycie tym bardziej jeśli to robisz w ciągu kilku dni, a nie miesiąca. Plus dostał kartę za zupełnie coś innego ale skąd możesz to wiedzieć jak ty podstaw nie znasz?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Konkurencja oferuje po 500GB/1TB a po nim lejek 1Mb/s, nie stosuje zagrywek jak T-mobile, nawet Plus się z tego wycofał. Oferta no limit z DL do 200Mb/s w Mangenta Biznes to nie są jakieś kokosy jesli chodzi o cenę a nakładanie w niej lejka w ramach RŚUT po 200GB jest kpiną, w Play na kartę 200GB to jest za 50 z na pre-paidzie.
UOKiK nic do tego bo to oferta na firmę, ale wszelkie przejawy takich zachowań operatora niezależnie jaki to należy zwalczać wszelkimi metodami, nie ma zmiłuj się.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Swietnie, że konkurencja oferuje 500 GB i 1 TB tylko w jakich cenach? Przykładowo Play 500 GB za 81 zł, 1 TB 182 zł, a w T-M 2 karty sim za 90 zł. Faktycznie cena jest nawet porównywalna. Oferta jest dużo tańsza niż to co oferuje konkurencja, a FUP jest doskonale wiadomo nie wszędzie i nakładany przy obciążeniu nadajnika.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Najpierw to zapoznaj się z ofertami Play czy Plusa dla firm, szczególnie tych od Doradców Biznesowych, w ofertach łaczonych podobnych do MB od T-mobile limit 1TB na karcie do internetu i porzadny sprzęt w super cenach, lepszych niż w T-mobile. Kto chce znajdzie ich i ofertę pod siebie nie gorszą od T-mobile.
Standardowa oferta dla firm Play z 1x SIM ze 150GB plus 300GB na karcie internetowej to koszt 90 zł netto.
A w T-mobile praktyki z przycinaniem prędkości w taryfach biznesowych stają się powoli standardem
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Mnie nie interesuje co jest u doradców tylko na stronie, a u doradców wiadomo, że są lepsze oferty niż na stronie również w T-Mobile. Także nie wprowadzaj innych w błąd.
Czyli w Play za 90 zł masz limit 450 GB na 2 karty sim w T-Mobile limitu brak, a jedynie w niektóych lokalizacjach lejki techniczne. Co do standardów lejków jakoś nie widzę, żeby zgłoszeń było więcej tylko podobną liczbę jak wcześniej, a więc jedni dostają inni nie. Ale czego można oczekiwać od fanatyka Play. Powiedz lepiej co mają zrobić Ci co nie mogą korzystać z oferty bo Play wyłączył RK w T-Mobile, a dla niektórych był to jedyny partner, który działał. Bo jakoś cicho o tym u ciebie dziwnym trafem. Nie widzę żebyś narzekał na to że Play ma klientów w d i uniemożliwa im korzystanie z usług pomimo, reklam wprowadzających w błąd o zasięgu 4 sieci ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Na stronie Play pierwsze co po wejściu dla Firm to propozycja kontaktu z DB więc gdzie tu wprowadzanie w błąd, w T-mobile no limit i po 200GB dostajesz lejek bo RŚUT, problem zgłaszają tylko zorientowani ale to standardowe zachowanie dla klientow wszystkich operatorów, 99% i tak jest nieświadomych co nie oznacza ze takie działania T-mobile nie mają miejsca. Stacje only LTE800 a nawet LTE800+1800 nie mają wystarczajacej pojemności więc operator który oferuje no limit nie jest w stanie zapewnić normalnych prędkości więc chwyta się zapisu w RSUT.
Jak ktoś nie ma zasiegu sieci macierzystej Play to niech zmieni operatora, poza tym maja dostęp do Orange RK i nawet z LTE, kwestia czasu jest poza tym ze i Play dojdzie do 11 tys. stacji bazowych. No i T-mobile te nie wszędzie dociera, sa lokalizacje gdzie Play jako jedyny rozwiązał problem z zasiegiem telefonii komórkowej stawiając stacje bazowe.
Rezygnacja z RK T-mobile była zapowiedziana dawno temu . Reklam z zasięgiem 4 operatorów już dawno nie ma.
Fanatykiem to raczej jesteś ty a nie ja, Play jak każdy operator ma duo za paznokciami i jeśli jego działania są niezgodne z prawem telekomunikacyjnym, konsumenckim to kara dla niego powinna być tak samo nieuchronna ale akurat za to że sa miejsca gdzie nie ma zasiegu nikogo nie ukarano, bo to usługa mobilna. Kara jest co najwyżej weryfikacja operatora przez klientów
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Wszystko zależy od lokalizacji i jakie stacje są w okolicy. Już nie raz na forum było, że stacja L800 only ma prędkości 20-30 Mb/s, a to dlatego, że w okolicy są inne stacje lepiej wyposażone. Z przykładów stacja Żelisławice - gm. Secemin, Świętokrzyskie wieża Emitel. Testowałem z pociągu stacja L800 only wyniki około 10 i 20 w okolicach 30 Mb/s, a dodam, że w okolicy wypasionych stacji nie ma. Mowa o sektorze skierowanym w tory kolejowe i stację Żelisławice.
My nie mówimy tutaj o tym gdzie Play ma, a T-Mobile nie ale o tym, że niektórzy bez zasięgu innej sieci niż T-Mobile zostali pozbawieni dostępu do sieci. Jestem bardzo ciekaw czy Play będzie bez problemu i bez kar rozwiązywał takie umowy, bo jakoś jak wyłączali Plusa to nikt nie informował o tym, że są takie stacje. Ja tutaj nie mówię o tym, że za to powinna być jakaś kara powinna być możliwość rozwiązania umowy bez konsekwecji dla żadnej ze stron. Również T-Mobile ma wiele lokalizacji w któych nie ma żadnych stacji konkurencji, szczególnie w górach. Play tam w ogóle nie istnieje nawet pozwoleń nie ma.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

piotrzet
T-mobile nie ma Doradców Biznesowych - zlikwidowali kanał pare lat temu, rok temu próbowali go odbudować ale im to nie wychodzi. Co z tego, że jest taniej jak nie można swobodnie korzystać. Sam gdybym wiedział przez podpisaniem umowy jak wygląda ich FUP i z jaką częstotliwością go wrzucają to w życiu bym nie wziął ich oferty. Zaraz pewnie wyskoczysz, że mogłem zapoznać się z regulaminem - zapoznałem i nigdzie nie było informacji, że w weekend po przekroczeniu 20GB nałożą mi FUP na 48h.
Dodatkowo tak jak pisze matek - w Play wchodząc w ofertę dla firm od razu masz prośbę o kontakt, a że średnio klienci firmowi mają 4-5 usług na siebie to tylko ktoś nieogarniający bierze ofertę przez stronę.
T-mobile jest bardzo fajną ofertą ale w miejscach gdzie ktoś już przetestował i wie, że działa i nie ma problemu z nadajnikami oraz FUPem. W innym wypadku w 50% przypadkach użerasz się co weekend z infolinią lub trafiasz na fora jak te:)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nie twierdzę, że T-Mobile działa wszędzie idealnie, bo nie ma takiej sieci w żadnym kraju na świecie. Doradców w T-M nie ma ale infolinia jest i dla firm ona daje rabaty. Informacja o doradcach biznesowych również jest na stronie T-Mobile, więc Play tutaj niczym się nie różni w tym wypadku.
ODPOWIEDZ