Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: ja.michal »

No właśnie, jest obsługa USB 3.0 czy OpenWRT czy nie? To, że sprzęt się "zapnie" to normalne bo będzie działał w USB 2.0. onken, jak podłączysz jakiś HDD pod USB 3.0 to po kablu jaki masz transfer przez ten miniPC?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: onken »

Oczywiscie ze mam sterownik pod usb 3.0. Transfer na dysku sieciowum podpietym na 3.0 nawet pod 120-130 Mbps

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: ja.michal »

Taka prędkość nie wygląda mi na USB 3.0, a na USB 2.0. Te 130 Mbps to jakieś 16 MB/s. Na USB 2.0 miałem ponad 35 MB/s.

Podrzuć info o tym sterowniku USB 3.0 pod OpenWRT.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: onken »

To złe jednostki podałem pewnie

Osiągam realny transfer pod 120-130 MB/s

kmod-usb3 - 3.18.20-1

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: ja.michal »

Hmm, to ładnie, jakaś 1/5 maksymalnych mocy przerobowych. Czyli tak 10 sztuk tego AC 810s powinien pociągnąć.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: ja.michal »

onken pisze:kmod-usb3 - 3.18.20-1
Super! :super:

Taka płytka pewnie by się nadała na takie "szaleństwa". :hyhy:
https://www.asus.com/Motherboards/X99-E-10G-WS/
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: onken »

Nie lepiej kupic miniPC w obudowie :-) ??
( lub cos mocniejszego )

https://m.morele.net/product/details/943191/1

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: ja.michal »

Lepiej, ale nie widziałem takich małych płyt z USB 3.0 i lanem 10 Gbps. ;)
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: atento »

Zależy też jaki system plików, linuksowe idą szybciej. Na tym rt18 jak pamiętam max szło 35MB/s ledwo troszkę więcej niż na usb2.


Ograniczenie tych wszystkich routerów to własnie raczej sprzęt a nie sterowniki ;)

rt18 odczyt 32MB/s-35MB/s na tomato było więcej podchodziło pod 40MB/s
netgear 7000 odczyt do około 75MB/s-80MB/s zapis dużo wolniejszy z 25MB/s

pendrive w komputerze zapis odczyt 110MB/s



Ja to mam dysk podpięty do pc i udostępniam bibliotekę i tyle, działa na tv, projektorze i telefonie. Komputer mam włączony 24/7 więc mi to bez różnicy. Przynajmniej nie ma problemów i zabawy z przekładaniem zawartości i czekaniem wieki zanim to się przepompuje.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: onken »

A po co Lan 10 Gbps :-) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: ja.michal »

Po czym wysyłasz? Po Sambie czy FTP? Przy Sambie podobno jest sporo niższa wydajność. Kiedyś testowałem czy 1 Gbps to 1 Gbps i spiąłem dla laptopy Gigalanem, zrobiłem RAMdyski, aby dysk nie był ogniwem rzutującym na osiągi i przesłałem plik bodajże 1 GB. Faktycznie praktycznie 1 Gbps karty dawały, dokładniej to chyba coś koło 990 Mbps. Ale to tak jako ciekawostkę. :)

Desktop non stop włączony? Efektywne energetycznie to to nie jest. ;)

LAN 10 Gbps po co? A jak przesłać zagregowane kilka AC810s z FTTH? :hyhy:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: onken »

Czy Ty masz jakąs serwerownie w domu :-) na pół europy ;) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: atento »

Używam w domu żarówek led więc mogę sobie pozwolić na powiedzmy 50W kiedy komputer nie jest używany i robi tylko za media serwer. Mniej niż lodówka więc jestem zadowolony.


Z ciekawości jak będę miał okazję to sprawdzę ile to wysysa. Mam w domu licznik przedpłacony i ma masę bajerów.
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: crash »

Co do minipc to mam taki ;) Cichy jest :D ASRock Barebone Beebox N3000.
Zrobiłem z niego serwer do rozsyłania pod domu Dvbt-t po wifi . Dowolne urządzenie z Kodi jako odbiorniki :)

Jednak po wifi w sieci lokalnej między tym małym kompem a lapkiem przesyłanie plików było jakieś strasznie wolne z użyciem 810S.
A na razie koniec testowania bo przez to że w Ac810S tryb AC działał mi max z parę cm od routera.Poleciał na gwarancję i na razie minął tydzień i cisza ze strony Playa.
W sumie lipa bo ani Play nie wie jak śledzić postęp z tym routerem ,gdzie szukać po imei czy zgłoszeniu reklamacji jej postępów.
Przez oficjalną stronę Netgeara się nie da bo Play to nie jest ich dystrybutor oficjalny więc się nie przyznają do sprzętu od Play. Do Play wszelkie zwroty ,reklamacje nawet pomoc techniczna :) Oni z dystrybucji Play w niczym nie pomagają :D..
Ciekawe skąd Play ma te routery i ilu różnych dystrybutorów ten router odwiedzi w końcu trafi oficjalnym kanałem do Netgeara.
W sumie nie wiem Play jakieś refurby kupił że Netgear się ich wypiera :D

Mam na sms czekać od salonu Play :P

A możecie przetestować jak daleko od routera działa wam tryb AC?.Ewentualnie po jakiej mniej więcej odległości tracicie AC? Chodzi mi test w trybie sieci 5Ghz , 2,4 mam zapchane. Więc muszę uciekać na 5 Ghz. A i tryb w routerze tylko samo 5Ghz bez tego dwie sieci na raz :)





W 810S da się ustawić tak by jedno urządzenie w sieci lokalnej ten mini komp miał swoje stałe ip?A reszta urządzeń automatyczne?
Ktoś mi doradził że niby ustawić IP z adresu poza tej puli z której sobie Netgear losuje IP. Jednak wtedy nie było tam netu :D
A wszelakie Dnnsy i funkcje zaawansowane są chyba dostępne dopiero z poziomu stacji dokującej wtedy pełno prawnym routerem staje się 810S i ma więcej ustawień przez przeglądarkę.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: atento »

Do netgear nie oddasz do serwisu bezpośrednio, jak wiele urządzeń innych firm.
Ja to miałem dobrze. Zrobiłem zgłoszenie, dostałem nowy router i od zgłoszenia jest 30 dni na odesłanie ;) Wzieli tylko dane karty i pachnęli złotówkę celem sprawdzenia czy karta aktywna, wydrukowałem etykiętę z amazona i pach na paczkę (gratis) więc miałem w domu dwa routerki przez kilka dni zanim zaniosłem na pocztę.

To jedyna fajna sprawa z amazonem zwrot/wymiana do 30 dni free, później jest słabiej zwłaszcza jak producent przyjmuje sprzęt tylko od sprzedawcy.


W piątek dojdzie mi netgear 7000 to zrobię Ci test jak smiga AC, z parapetu do 810 mam 30 metrów i ze dwa krzaki.

Ta stacja dokująca do 810 to normalny router i masz osobny interfejs do zarządzania, stanowczo za droga :gwiazdki:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: ja.michal »

onken pisze:Czy Ty masz jakąs serwerownie w domu :-) na pół europy ;) ?
Jeszcze nie. :hyhy:
Tak poważnie to skoro można coś zrobić to dlaczego tego nie zrobić? :D Na razie to i tak gdybanie, rozmowa akademicka. ;)

atento, ten AC810s brałeś z Amazona UK czy DE? To wersja AC810-100EUS z LTE Cat11 jak rozumiem?
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: crash »

Te z Playa też robią się cat11 ;) to jest tylko kwestia update softu ;)
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: atento »

Ja brałem z amazon.fr to i tak bez różnicy z jakiego amazona kupisz ta sama partia. Kupujesz w .fr a towar idzie z angli, niemiec, belgi i masy innych magazynów amazona.
Teraz kupiłem netgear 7000 w promocji z promocją za 89ojro. Bez promocji to strasznie tam drogo ;p Zapewne sprzedam na alledrogo przez tego broadcoma co jest w środku. Od tak na test i pójdzie za tyle + prowizja allegro ;)

Ac810 kosztował mnie 570zł w zniżce z promocją


Ostatnio widziałem tp-linki mr 200 i 6400 na uk, teraz sa na fr i będą zapewne w de. promocja 20% i zawsze są dodatkowo upusty -10% do15% przez 12 godzin albo do wyczerpania zapasów. Wystarczy tam siedzieć i patrzeć co 10godzin


Więc o ile zrobią kupon rabatowy 20% i 15% zniżki jak było na innych amazonach to z .de kosztował by mr200 380zł gratis wysyłka
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: crash »

W Sobotę odbiorę router . Dostałem powiadomienie że już czeka do odbioru i z tego co ustaliłem to wymieniony na nowy . Czyli coś było z moją sztuką nie tak :) Jednak nie wiem czy nowy unit dostane taki z kartonikiem z nowym imei taki ala zestaw sprzedażny.Czy tylko nowy router w starym opakowaniu.

Z Amazona to udało mi się z wysyłką wtedy co dawali 10 Euro ,10 Funtów za free w Amazonie.Pena za około 30 zł z wysyłką do PL . Z Amazona UK.
Gdzie cena sugerowana w PL na Ceneo itp najniższa tego pendraka to koło 120 zł :) Chyba pierwszy raz pendrive mam made in Vietnam :P i jest różnica;p
Często na Allegro 810s z Play na gwarce można dorwać między 550 zł a 620 nówki .Jednak szybko znikają za tą cenę :)

Przez ten czas co routera nie było zdążyła przesyła z Chin przylecieć .
Zobaczę jak to będzie spisywało się w lapkowej stacji dokującej na usb 3.0.
https://pl.aliexpress.com/item/EDUP-USB ... a7e3296d62

I jak daleko AC z 810s utrzyma się :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: onken »

A cos do tej karty ma sterowniki ? Cos do Opewrt itp ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: crash »

A nie sprawdzałem czy coś pod Linuksa na płycie dali.Mozliwe że coś jest.Na razie i tak wszystko pod Windowsem testuje :). Linuks ewentualnie jak na razie to w Live ;) .

A co do WRT
http://www.dobreprogramy.pl/OpenWRT-15. ... 66419.html

To wgrywacie nowy jakiś linuksowy soft na router coś ala tomato i inne dystrybucje ingerencja w softa routera?
Czy ten OpenWRT to tylko sterownik pod jakim w systemie router będzie widziany? I można w sobie ustawienia zmieniać?


Jeśli ingerencja w softa to czy jest odwracalna?Ewentualnie co na to serwis jeśli do nich wróci z lewym softem ?A padnie tak że przed oddaniem na gwarancję nie uda się przywrócić softa? W komórkach to oznaczało rura i odebranie gwarancji ze względu w ingerencje Androida ;)


Jeśli jakieś ciekawe funkcje dochodzą to jestem zainteresowany wgłębieniem się w ten temat :)

Na normalnym sofcie da się w sieci lokalnej w jednym urządzeniu na stałe IP przypisać? A reszta z automatu?

Czy tylko jedną opcją wyłączenie DHCP i ręcznie w każdym urządzeniu ustawić IP.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: ja.michal »

OpenWRT to cały system do routera w zamian za oryginalny. Właściwie to taki linux na routery z masą paczek i sterowników, na różne platformy. Zazwyczaj nie ma problemu z powrotem do oryginalnego oprogramowania.
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: crash »

Router odebrany :) wymiana na nowy :).

Testy z dziś:
Do małego kompa dorzuciłem te wifi z Ali z dwoma antenkami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Pomiary robione w tych samych odległościach co wcześniej.




Obecnie tyle:
Obrazek
Też wcześniej z ponad 100 łatwo było osiągnąć. Jednak może późnym wieczorem coś się zmieni :)

Co do LTE to pomiary postaram się zrobić wieczorem.Na razie za bardzo przy weekendzie siec obciążona :)

Nie miałem problemów dziś z odpaleniem Play,RBM i Aero2.
Wie ktoś jak się ustawia ten router do Plusa? Próbowałem Apn : Plus ewentualnie Internet i nic.
Chciałem porobić testy na simie z 50 GB za rejestracje sima. Jednak nie wiem niby sim działa .W telefonie mogę dzwonić z tej opcji wydzwonienia 500 zł.Paczkę 50 GB też uruchomiłem . Jednak po włożeniu do routera i wpisaniu standardowych Apn nic się nie dzieje.Dalej jest czerwony X . Po przeskanowaniu ręcznie niby widzi Plusa. Więc coś nie tak z APN.Chociaż czy Playa czy Aero2 przy włożeniu karty nawet bez wpisania APN.W miejscu gdzie mam X w Plusie tak mi się zdaję że były nazwy sieci i tak .APN zły czy sim nowy przestał działać akurat na LTE?
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: barek16 »

W Plusie na kartę APN: plus, nazwa uzytkownika i hasło puste. A w telefonie na tej karcie logował się do LTE ?
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: crash »

Karta sim nie pozwala połączyć się z tą siecią .Jak wybieram ręcznie Lte plusa . Karta z oznaczeniami LTE 01. Na 3G wbija bez problemu. Nie wina telefonu bo z kartą Virgin normalnie wbija na LTE.
Co to za blokada w Plusie? Hmm czyżby żeby 50 GB wyklikać nie w LTE?
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: crash »

Z dziś jedna da się powyżej 100 :)
Obrazek


Przesyłanie plików między dwoma komputerami programikiem w tej samej sieci 11.2MB/s czasami skacze do 14MB/s.Chociaż nie wiem czasami przy tych samych komputerach potrafiło wskazywać 0,23MB/s.
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: crash »

Oprócz zmiany języka ,chyba w normalnym sofcie nie da się zmienić regionu geograficznego.Ewentualnie jakie język wybrać by na 5 Ghz mieć aktywny kanał149,153,157 lub 161.
Bolek33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2016-10-09, 10:26

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: Bolek33 »

Panowie wcześniej był poruszany temat anten do omawianego routera i innych. I ja to rozumiem, antena musi być dobrej jakości itd. Sam planuję kupić Cybertecha lub Sorensena. Ale gnębi mnie jedno pytanie. A od razu przyznaję się, że nie miałem wcześniej do czynienia z antenami. Chodzi o to, czy jak podłączę antenę przeznaczoną do odbioru pasma 1800MHz to router będzie wyłącznie ciągnął sygnał z tego pasma bo jest najsilniejszy? Czy to znaczy,że pozostałych pasm czyli 2100MHz i 800MHz nie będzie się "czepiać"? Bo jeśli tak to byłoby, to jest to wyjście z mojego problemu. Nie musiał bym kombinować z wymuszaniem odpowiedniego pasma.Może mi to ktoś szczegółowo i wyczerpująco wytłumaczyć? Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: shevchenko1987 »

@crash, jaką wersję softu teraz masz?
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Netgear Aircard 810s czy ma GSM/EDGE

Post autor: shevchenko1987 »

Bolek33, ja mam Cybertecha Dualną do LTE/4G o zysku 15dBi i agreguje więcej niż jedno pasmo. Sprawdzone na internecie Play, który uruchomił już u mnie agregację.
ODPOWIEDZ