Sierra Wireless 860 i iPLUS - problem z konfiguracją.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Sierra Wireless 860 i iPLUS - problem z konfiguracją.

Post autor: mar_kow »

kast6 pisze:...odpalam swoją Mozillę lub Operę i od tego czasu zaczym się zalączy strona trwa to 4 minuty!! Wczoraj mierzyłem czas.


...To już sprawa wpisania odpowiednich DNS-ów. Na Forum ktoś opisywał te "bardzo szybkie", choć u mnie nie było różnicy...
kast6
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-03-22, 12:45

Re: Sierra Wireless 860 i iPLUS - problem z konfiguracją.

Post autor: kast6 »

Sundance_kid pisze:Tak myślę, że mogą Ci się programy aktualizować/sprawdzać czy są poprawki i dlatego może to trwać tak długo. Spróbuj użyć programu X-NetStatProfessional (LINK). Może on pokarze przyczynę, jeśli ona jest taka jak przypuszczam.

Progamik wgrałem i ... nie wiem jak go obsłużyć. Włączyłem go, on cos bada i bada. wyskoczyły mi moje dwie przegladarki i nic. Ile to ma trwać - co to ma mi pokazać i co ja miałbym z tym zrobić :) ?


Ustawiłem te szybkie dnsy 212.2.96.54 (i 55) i poprwawiło mi się o minutkę. (szybciej załącza mi się o minutkę) ale to dalej jest dłuuugie 3 minuty. Może coś w ustawieniach przeglądarek powinienem usawić? Czy te dnsy nie będą miały wpływu na rachuneczek?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Sierra Wireless 860 i iPLUS - problem z konfiguracją.

Post autor: mar_kow »

kast6 pisze:...Ustawiłem te szybkie dnsy 212.2.96.54 (i 55) i poprwawiło mi się o minutkę. (szybciej załącza mi się o minutkę) ale to dalej jest dłuuugie 3 minuty....
...Przeinstalowałbym system w obawie o trojany, dialery... Te potrafią spowolnić i system i neta...:)
kast6 pisze:Czy te dnsy nie będą miały wpływu na rachuneczek?
...DNS-y są darmowe, chyba że wysyłasz sms-y na 0 700...:)
kast6
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-03-22, 12:45

Re: Sierra Wireless 860 i iPLUS - problem z konfiguracją.

Post autor: kast6 »

Chciałbym Ci serdecznie podziękowac mar_kow za te wszystkie porady !! Wam piszacym w tym temacie też - serdecznie dziękuję!!!


Zrobiłem formacik na kompie i pierwsze co po formacie i wgraniu antywirusa zrobiłem to wgrałem sterowniki do AIRCARDA 860 i zrobiłem połączenie ręczne. Potem zainstalowałem autoconnect i ... działa wszystko błyskawicznie!!! Włącza się od razu. Nic nie trzeba czekać!! Jeszcze raz wam dziękuję!

Teraz pytanka luźne :)

1. Czy mam instalowac 3G Watchera? Bo zapewne tez teraz mi zadzaiał (Choć nie mam pewności). Jeśli by zadziałał to: Czy warto?

2. Do czego w ogóle jest potrzebny ten Watcher? Co mi da i czy to będzie z korzyścią dla mnie? Czy wy macie go zainstalowanego?

3. Przed tym używałem(liśmy) z dziewczyną modemu który obsługiwał program iPlusa, a co za tym idzie można było wysyłać miesięcznie 20 smsów za darmo (z tego oprogramowania). Pytanie: Czy można coś zrobić (czy istnieje jakiś program) żebym mógł dalej wykorzystywać te smsy? Czy istnieja jakieś sposoby? 3G Watcher smsów chyba też nie ma?

To <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> (chyba) wszytko co na ten czas chciałbym wiedzieć :)

Pozdrawiem was serdecznie!
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Sierra Wireless 860 i iPLUS - problem z konfiguracją.

Post autor: Fanta »

Pamiętaj że choć kłopotliwym, lecz zawsze jakimś rozwiązaniem jest wyjęcie karty z modemu i włożenie do telefonu i tam można spokojnie i pisać i dzwonić.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Sierra Wireless 860 i iPLUS - problem z konfiguracją.

Post autor: mar_kow »

kast6 pisze:1. Czy mam instalowac 3G Watchera? Bo zapewne tez teraz mi zadzaiał (Choć nie mam pewności). Jeśli by zadziałał to: Czy warto?
...Warto bo 3G Watcher jest bardziej funkcjonalny od np aplikacji cingulara który miałem dołączony.
kast6 pisze:2. Do czego w ogóle jest potrzebny ten Watcher? Co mi da i czy to będzie z korzyścią dla mnie? Czy wy macie go zainstalowanego?
...Tak mam zainstalowany i ne chcę używać żadnej innej aplikacji. Ponadto Watcher jest zsynchronizowany z ustawieniami modemu (zapisane w pamięci modemu)..
kast6 pisze:3. Przed tym używałem(liśmy) z dziewczyną modemu który obsługiwał program iPlusa, a co za tym idzie można było wysyłać miesięcznie 20 smsów za darmo (z tego oprogramowania). Pytanie: Czy można coś zrobić (czy istnieje jakiś program) żebym mógł dalej wykorzystywać te smsy? Czy istnieja jakieś sposoby? 3G Watcher smsów chyba też nie ma?
...Jeżeli wgrasz nakładkę programową voice tool którą udostępniłem na forum na 3G Watcherze pojawi się dodatkowa zakładka w postaci klawiaturki jak w telefonie. Można jej używać do wybierania jak w telefonie, wysyłać sms-y, w pełni funkcjonalna jak w telefonie. Po zakupie słuchawek modemu można używać jak telefonu... Ale to współpracuje tylko z 3G Watcher'em... (tutaj znajdziesz programik: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7507 )
kast6
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-03-22, 12:45

Re: Sierra Wireless 860 i iPLUS - problem z konfiguracją.

Post autor: kast6 »

Ok - watcher zainstalowany!

Smsy też się wysyłają.

Czy można jakoś tak ustawić, żeby watcher automatycznie się łączył z internetem i się minimalizował? Czy trzeba wciskac "connect" a potem "zminimalizuj"?

Pozdro.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Sierra Wireless 860 i iPLUS - problem z konfiguracją.

Post autor: mar_kow »

kast6 pisze:...Czy można jakoś tak ustawić, żeby watcher automatycznie się łączył z internetem i się minimalizował? ...
...Nie próbowałem co prawda, ale taki układ może być niebezpieczny z powodu np. trojana lub innego świństwa. Autoconnect umożliwia wtedy również automatyczną utratę kB wraz z czasami cennymi danymi. Jeżeli jesteś aż tak pewny bezpieczeństwa kompa to można próbować. Z reguły komputera nie używa się tylko do neta, a podczas zwykłej pracy połączenie nie jest potrzebne. Oczywiście przy pracy na baterii to dodatkowe źródło pożerania zasilania...
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sierra Wireless 860 i iPLUS - problem z konfiguracją.

Post autor: regedit »

kast6 pisze:Dziękuję wam za rady i ceirpliwośc do mnie - ale proszę mi wybaczyć.

Teraz zastanawiam się czy jaki przyjdzie rachunek po tych moich zabawach z modemem i czy teraz przez ten dial up to mogę miec pewność że nie naliczy mi z jakiegoś innego połączenia?

ps. jak zrobić zeby ten łaczył się ze startem systemu?

pozdrawiam!
1) Nie przyjdzie jeśli jako numer telefonu podałeś *99# a nie numer CSD ale to byś raczej zauważył bo net chodził by 3x gorzej niż po GPRS :P Zresztą chyba w abonamentowych nie da się przez CSD łączyć.
2) Spróbuj programem Auto Connect
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
ODPOWIEDZ