Huawei E5377s-32+ Cybertech LTE-15 Zamiana anteny na dookolna?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
CarlosIrwin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-06-11, 13:35

Huawei E5377s-32+ Cybertech LTE-15 Zamiana anteny na dookolna?

Post autor: CarlosIrwin »

Witam, zmieniłem miejsce zamieszkania na poniższe (mapa z BTS'ami):
Obrazek

Jednak wszystkie 3 BTSy są niewidoczne gdyż są w dolinie, ja co prawda mieszkam na górce a modem/antena/mieszkanie jest na poddaszu, ale domy pomiędzy nami sa wyższe i zasłaniają mi odrobinę BTSy (jak na zdjęciu niżej):

Obrazek

Sam modem łapie mi 10-30% sygnału i często przeskakuje między nadajnikami, najstabilniejszy jest sygnał 15%. W/w antenę kierunkową mam jeszcze od starego modemu i innego miejsca zamieszkania, do tego modemu jak rozumiem się nie nada (antena ma jedno wyjście, a modem dwa wejścia)?

Dlatego właśnie chcę kupić antenę dookolna (czy bawić się jednak w panel i celować delikatnie nad domami?), tylko nie wiem jaką. Wybór duży, firm i nołnejmów dużo, chodzi mi o jak najlepszą (tylko LTE) cena do 200zł, jednak gdyby efekt miał być bardzo dobry to i mogę wydać 500zł.

Z góry dzięki wielkie za pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E5377s-32+ Cybertech LTE-15 Zamiana anteny na dookolna?

Post autor: matek451 »

A robiłeś jakieś testy każdego z tych BTS-ów Play w twojej okolicy? Teren ten i BTS-y "zasłynęły" na Forum Play z powodu dużego przeciążenia sieci. Masz mobilny MiFi więc testy w pobliżu każdego z nich to podstawa. Pomysł zakupu anteny dookólnej całkowicie poroniony. Antena kierunkowa Dual LTE 1800MHz pozwoli wybrać połączenie z najmniej obciążonym BTS-em( są na różnych kierunkach).
CarlosIrwin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-06-11, 13:35

Re: Huawei E5377s-32+ Cybertech LTE-15 Zamiana anteny na dookolna?

Post autor: CarlosIrwin »

Zdaje sobie sprawę że kierunkowa da mi możliwość wyboru BTS'a i najlepiej wyłapie sygnał - ale czy zlapie lepiej sygnal skoro bts sa mocno ukryte za budynkami ?

I w sumie nie wpadlem na to zeby podjechac pod te BTSy z modemem, dzięki - zaraz się zbiorę.

PS Czy antana którą już mam nada się do mojego modemu ? (jeden kabel, kiedy modem ma dwa wyjścia) czy lepiej kupić "dualną" antenę ?
ODPOWIEDZ