z kabla na wifi

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
oczko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-22, 21:01

z kabla na wifi

Post autor: oczko »

cześć

Jestem zupełnie zielony jeżeli chodzi o sprawy dotyczące utworzenia bezprzewodowego połączenia z internetem. W domu posiadam internet po prostu z kabla (kabel wystający ze ściany :) podłączany codziennie mozolnie do kompa. Chodzi mi o to, co zrobić i ewentualnie jaki sprzęt kupić żeby z laptopem swobodnie chodzić w różne miejsca w mieszkaniu i po prostu mieć zasięg.
Ktoś mi powiedział że przede wszystkim muszę mieć kartę wifi i jakiś router czy jakiś access point? Podejrzewam, iż jest to urządzenie do którego wpina się kabel a do laptopa wkłada kartę do gniazda PCMCIA.
Niestety nie mam za dużo kasy na tego typu sprzęt (max.200zł - lepiej jak by wyszło mniej) i proszę Was o pomoc.

Co wybrać i jakiego typu sprzet kupić. Kartę poszukałem i wybrałem coś takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=140743771

Doradzicie jaki tani router kupić i czy ta karta będzie dobra i czy nie jest to po prostu badziewie, z którego nie skorzystam np. na zewnątrz.

Liczę na Waszą pomoc.

POZDRO
Oczko[/url]
ODPOWIEDZ