gadu gadu i modem

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jarzyn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-12-08, 22:13

gadu gadu i modem

Post autor: jarzyn »

mam modem i normalnie zainstalowałam gadu-gadu ale nie moge sie podlaczyc! wyskakuje mi okienko "bład łaczenia(633):modem(lub inne urządzenie łączące) jest już w użyciu lub ma niepoprawną konfiguracją." i co mam teraz zrobic? nie mam pojecia :evil:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: gadu gadu i modem

Post autor: Jaco »

Najpierw połącz się z internetem a następnie włącz GG.Jeśli masz wszystko poprawnie skonfigurowane to powinno zadziałać.W razie problemów poczytaj przyklejone wątki o konfiguracji polączenia.Powodzenia
:lol:
jarzyn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-12-08, 22:13

Re: gadu gadu i modem

Post autor: jarzyn »

niestety dalej to samo mi wyskakuje czy ktos miał też taki problem. Mam modem ED77 w orange od 4 dni jak miałem neostrade to nie było takich problemów
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: gadu gadu i modem

Post autor: Jaco »

Czyli polaczenie masz.W takim razie wejdz w ustawienia GG i odznacz połączenie LAN i zaznacz automatyczne wykrywanie połączenia.Powinno zadziałać.Wyłącz PROXY
jarzyn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-12-08, 22:13

Re: gadu gadu i modem

Post autor: jarzyn »

dzieki teraz działa
Seth23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-20, 16:17
Lokalizacja: Bytom

Mam podobny problem...

Post autor: Seth23 »

Witam. Mam podobny problem także mam internet z orange i modem ED77. Ustawiłem gg tak jak we wskazówkach (LAN,automatyczne wykrywanie połączenia, bez proxy, wtyczka gg net wyłączona) i nadal się nie łączy. Próbowałem na wersjach gg 6.1, 7.1, 7.6 a także przez mirande i tlena, skończyły mi się już pomysły. Co mogę jeszcze z tym zrobić??
kisiel291
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-10-24, 15:46
Lokalizacja: Rydzykowo

Re: gadu gadu i modem

Post autor: kisiel291 »

może wyłącz na próbe firewalla.. on czasem potrafi mi wyciąć niezły numer.
E160 Play
Seth23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-20, 16:17
Lokalizacja: Bytom

Re: gadu gadu i modem

Post autor: Seth23 »

Pomogło... :-). Wielkie dzięki, że też sam na to nie wpadłem. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.
picollo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-01-14, 13:42

Re: gadu gadu i modem

Post autor: picollo »

mam podobny problem. wyświetla mi się błąd 633:... (jak wcześniej) i nie działa nic. Żadna z wcześniejszych porad. mam modem Modem USB Option ICON 3G+ w Busines Everywhere. Co robić?
znamsie
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-10-19, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: gadu gadu i modem

Post autor: znamsie »

Nie wybieraj "połącz" w gadu-gadu tylko po prostu zmień status. W opcjach wyłącz też "gadu-gadu net".
E70 via USB
kasienkaa86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-21, 22:04

Re: gadu gadu i modem

Post autor: kasienkaa86 »

Witam ! Mam ten sam problem. Do laczenia z internetem uzywam modemu z sieci komorkowej T-mobile. Z internetem lacze sie bez problemu, gadu nie chce mi sie polaczyc. Probowalam zrobic wszystko co napisaliscie. Wylaczylam firewall, wylaczylam wtyczke gadu net, polaczenie bez proxy i automatyczne wykrywanie i nadal nic :( Nie wiem moze to wazne ale uzywam laptopa... Nie wiem co zrobic... nie moge sie kontaktowac z przyjaciolmi ... leeeee... pozmozcie.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: gadu gadu i modem

Post autor: Jaco »

To że używasz laptopa nie ma tu znaczenia.Skoro masz połączenie z internetem i możesz przeglądać strony to nie powinno być problemu z komunikatorem GG. Ważne aby z niego korzystać połączyć się najpierw z netem i dopiero uruchomić GG. Niekiedy GG lubi działać na połączeniach bezpośrednich jak właśnie LAN jako połączenie przez modem. Sam kiedyś tak miałem że jak ustawiałem przez modem nie chciało połączyć a jak było na stałe LAN (bez proxy) działało bez problemu.Spróbuj na obydwa sposoby.
kasienkaa86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-21, 22:04

Re: gadu gadu i modem

Post autor: kasienkaa86 »

Gadu automatycznie wybiera siec LAN. Ustawiam dial up biore zastosuj i ok ale gdy sprawdzam znow mam LAN
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: gadu gadu i modem

Post autor: canidy »

Jak zwykle w takich przypadkach gdzies jest blad w sztuce. Proponuje wykonanie prozaicznej czynnosci. Odinstalowac, restart kompa, zainstalowac, polaczyc sie z netem, uruchomic gg. Wydaje sie banalne, ale njstarsza zasada mowi, jak nie wiesz co jest zle, to wyczysc i zacznij od poczatku. Tak przy okazji to w ostatnich dniach gg cos szwankuje, bardzo wolno laczy sie ze swoimi serwerami. Co do firewalli jeszcze to jezeli zinstalowany jest inny niz Windowsowy to nalezy sprawdzic czy obydwa sa wylaczone.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: gadu gadu i modem

Post autor: zDaleKi »

canidy pisze:Proponuje wykonanie prozaicznej czynnosci. Odinstalowac, restart kompa, zainstalowac, polaczyc sie z netem, uruchomic gg.
Bardziej zaawansowanym (o czym już było) polecam Mirandę.
canidy pisze:Tak przy okazji to w ostatnich dniach gg cos szwankuje, bardzo wolno laczy sie ze swoimi serwerami.
Wczoraj bardzo często rozłączało połączenie i łączyło dopiero po 10-20 minutach.
Ostatnio zmieniony 2007-11-20, 14:07 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: gadu gadu i modem

Post autor: Jaco »

BliSki pisze:Wczoraj bardzo często rozłączało połączenie i łączyło dopiero po 10-20 minutach.
Potwierdzam że wczoraj ciężko było z GG.
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: gadu gadu i modem

Post autor: Darecky »

Natomiast mi wczoraj chodziło bardzo dobrze. W ogóle jakoś nie mam problemu z GG ostatnimi czasy... Tylko nie mogłem ściągnąć kontaktów w Spiku tych z GG! Wiecie jak to się robi?

EDIT: Już sobie jakoś poradziłem z tym Spikiem.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: gadu gadu i modem

Post autor: zDaleKi »

OK, kończymy OT o GG :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
kasienkaa86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-21, 22:04

Re: gadu gadu i modem

Post autor: kasienkaa86 »

Witajce!
Dziekuje za wszelaka pomoc :)
Gadu mi dziala i powiem wam dlaczego:)
Siec T-Mobile blokuje domyslnie strony powyzej !8 lat. I nie chodzi tu tylko o serwisy XXX ae takze blokuje czaty, strony randkowe i nawet strone gadu gadu. Dzis skontaktowalam sie z siecia i wszystko mam odblokowane i gadu rowniez zaczelo mi dzialac ;]
Mam nadzieje, ze to bedzie rowniez pomocna wskazowka :)#
Pozdrawiam
Marcin2302
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-09-27, 02:07
Lokalizacja: Pool in Wharfedale

Re: gadu gadu i modem

Post autor: Marcin2302 »

Twoja wskazowka jest bezcenna!! Dzisiaj doslownie otrzymalem karte SIM z T-Mobile i nie wiedzialem czemu mi Gadu Gadu nie chodzi... jutro do nich dzwonie zeby mi to odblokowali hehe :super:

Dzieki za info, juz sie ciesze, pozdrowka dla wszystkich Polakow w UK :hurra:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: gadu gadu i modem

Post autor: Jaco »

Wysłany: 2007-10-28, 15:30
Dobrze że to tylko rok minął ;)
giepol
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-09-18, 14:21
Lokalizacja: Radawnica

Re: gadu gadu i modem

Post autor: giepol »

Witam kolegów, skoro już rozmawiacie o GG to mam pytanie czy ktoś wie jak zrezygnować lub wyłączyć TO w telefonie.(teraz mi nie potrzebne mam internet)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: gadu gadu i modem

Post autor: Jaco »

giepol pisze:Witam kolegów, skoro już rozmawiacie o GG to mam pytanie czy ktoś wie jak zrezygnować lub wyłączyć TO w telefonie.(teraz mi nie potrzebne mam internet)
Subskrypcję można wyłączyć wysyłając SMS o treści GG ANULUJ pod numer 8089.
giepol
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-09-18, 14:21
Lokalizacja: Radawnica

Re: gadu gadu i modem

Post autor: giepol »

Jaco- serdeczne dzięki,udało się :ok:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: gadu gadu i modem

Post autor: Jaco »

giepol pisze:Jaco- serdeczne dzięki,udało się
Nie ma sprawy :ok:
ODPOWIEDZ