Nokia 6230 + DKU-2 + GPRS/EDGE + Linux = Plajta

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gontar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-31, 16:02

Nokia 6230 + DKU-2 + GPRS/EDGE + Linux = Plajta

Post autor: Gontar »

Mam telefon Nokia 6230 kabelek DKU-2. Pod Windą niema problemu, necik śmiga, ale... Co zrobić żeby mieć neta pod linuxem. Próbowałem skryptów dj linuxa i wpisywałem ttyACM0 zamiast ttyS0 ale nie działa. Próbowałem jakos zastosować część skryptów z HOWTO połączenia zapomocą bluetooth ale tesh nie działa. Pomocy.
stan123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-04-11, 17:31

Re: Nokia 6230 + DKU-2 + GPRS/EDGE + Linux = Plajta

Post autor: stan123 »

Witam. Daj sobie spokój z kablem, odpal neta na bluetoothu
Gontar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-31, 16:02

Re: Nokia 6230 + DKU-2 + GPRS/EDGE + Linux = Plajta

Post autor: Gontar »

Ależ bardzo śmieszne. hahah jak sie uśmiałe. Jak nie masz zamiaru pomagac to grzecznie prosze nie pisz [i nie stwarzaj mi nadziej że ktoś mi odpowiedział i pomógł].
NIE mam bluetooth w kompie i nie zamierzam kupować. i Dlatego pisze tego posta. [logiczne jak dla mnie, ale może nie dla wszystkich]
stan123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-04-11, 17:31

Re: Nokia 6230 + DKU-2 + GPRS/EDGE + Linux = Plajta

Post autor: stan123 »

Witam. Napisałem tak bo o ile wiem niema sterów pod Linuksa do tego kabla i sam męczyłem się z tym, taki sam kabel i telefon w końcu kupiłem bluta za 20 zł zainstalowałem GPRSEC i wszystko ruszyło a pozatym <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jaką masz dystrybucje Linuksa? Do 24-tej jestem na GG 9273583
MooNTER
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-25, 20:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6230 + DKU-2 + GPRS/EDGE + Linux = Plajta

Post autor: MooNTER »

stan123 pisze:Witam. Napisałem tak bo o ile wiem niema sterów pod Linuksa do tego kabla i sam męczyłem się z tym
na pewno sa, ja odpalilem ten telefon przez kabel pod linuxem, ale nie powiem jak ;P z tego wzgledu, ze robilem to jeden, jedyny, pierwszy i ostatni raz, a o linuxie mam bardzo male pojecie. Jedyne co moge ci podpowiedziec, to przeszukaj grupy dyskusyjne (moze pl.misc.telefonia.gsm, ale raczej cos zwiazanego z linuxem) pod katem DKU2, mozesz szukac w moich postach bo chyba ktos mi pomogl w tej kwestii (sa jakies drivery do nowych nokii pod linuxa - tzn do takich jak 6230 - a wtedy to byly nowe ;)
jak bys zapytal jakies 2 tyg temu to moglbym ci wyslac pliki ktore wtedy sciagalem - bo mialem je jeszcze na dysku - a ktorys z nich dzialal ;)
jedyne co mi przychodzi do glowy w tym temacie to "gnokii" ale nie mam pojecia co to i czy to akurat pomoglo, moga tam jednak byc drivery :P
Pozdrawiam! MooNTER
Huawei - 5Mbps down, 1Mbps uplink @ UMTS&LicencjaGPRS no limit :)
ODPOWIEDZ