DeLi Linux i GC79

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

DeLi Linux i GC79

Post autor: Varmack »

Witam ;]

Próbował już ktoś tego ? Pomysł mam taki:
Słaby laps + DeLi Linux + GC79...

Taka mobilna wersja do zabawy i korzystania z neta (i hakerowania ;]).
Przy okazji korzystanie z Wi-Fi na rynku w ogródku piwnym na rynku i uczelni ;]

W przyszłości zmiana CG79 na jakiś kom z EDGE i kto wie, kto wie moze nawet z UMTSem :P Bo wiem ze DeLi wykrywa poprawie SE t610, więc z innymi też nie powinno być problemu.

Miał już ktokolwiek jakiś kontakt z DeLi lub innym DSLem i GC79 ? Głównie chodzi o słabego lapsa i GC79.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Varmack, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
jpiter
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-06-20, 23:25
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DeLi Linux i GC79

Post autor: jpiter »

ja używałem GC79 z Fedora 5, no i jajka powyżej wersji 2.6.15 obsługują tą kartę, a łączy się z netem najlepiej przy pomocy skryptów dostępnych na tym forum. Ewentualnie musiałbyś sprawdzić konfigurację kernela w twojej dystybucji czy ma skompilowaną obsługę PCIMCI - też mozna znalezc na tym forum. Prędkość niestety nie jest zawrotna no bo... 5Kb/s ale mozna strony poprzegladać, co się tyczy EDGE to też nie ma jakichś rewelacji, niby szybcie j ale zależy od natężenia ruchu w sieci a ponadto niestety długo pingi chodzą się przez sieć komórkową ... więc jak się ściąga plik jednorodny to jest zauważalna prędkość ale przy przeglądaniu www spada.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: DeLi Linux i GC79

Post autor: crow6 »

Ja bawilem sie GC79 z DSLem (ver 3.0 o ile mnie pamiec nie myli). Karta jest bez problemu wykrywana i podpinana pod tty. Potem tworzy sie zwykle polaczenie modemowe i smiga az milo (tylko trzeba recznie wyedytowac plik konfiguracyjny i cos zmienic - nie pamietam co ale poszukaj na forum tematu pt "zabilem pingwina" lub cos w tym stylu :]). Co do WiFi to nie mialem okazji przetestowac, ale w panelu DSLa widzialem odpowiednie "zabawki" do tego :)
Gott ist ein Popstar ]:->
ODPOWIEDZ