NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Izabsz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-01-04, 08:54

NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Post autor: Izabsz »

Witam,
mam takie pytanie. Stoję właśnie przed decyzją zakupu bezprzewodowego internetu do laptopa, czyli podpisanie umowy na 2 lata i zakup modemu. Tyle że nie bardzo widzi mi się podpisywanie umowy na tak długi okres, a kupowanie modemu oddzielnie jest dość kosztowne. Chciałabym więc wykupić kartę SIM np. iplusa lub blueconnect na czas nieokreślony, bez modemu. Wiem już że możliwe jest wykorzystanie modemu telefonu komórkowego, i na tym moja wiedza się kończy.

W mieście, którym jestem występuje zasięg EDGE, ja posiadam telefon NOKIA 6103, który jest kompatybilny z EDGEM oraz NOKIA 6610i, który ma tylko GPRS. Nie wiem tylko czy połączenie laptop - tel. komórkowy - net zadziała?? Jeśli tak to jaki sprzęt muszę mieć? Mój laptop to Acer AS 3692 NWLMI bez podczerwieni. Jaki więc potrzebuje kabel do podłączenia, jaka jest możliwa prędkość i w ogóle interesuje mnie wszystko w tym temacie.

Poza tym czy opłaca się w ogóle wykupić abonament jeśli są tam ograniczenia co do ilości sciągnaych danych?

Bedę wdzięczna za każdą przydatną informacje:)

Pozdrawiam
Iza
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Post autor: bbart »

Na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedź na tym forum. Wystarczy użyć opcji Szukaj. Trochę inicjatywy z Twojej strony i będziesz już wiedziała praktycznie wszystko na ten temat.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Izabsz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-01-04, 08:54

Re: NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Post autor: Izabsz »

A możliwe jest uzyskanie szczegółowej odpowiedzi po użyciu opcji Szukaj? Nie wydaje mi się, gdyż wychodzi kilkadziesiąt postów, gdzie każdy tyczy się innego przypadku. Znacznie pewniejszą odpowiedź mam więc szansę uzyskać po konkretnie zadanym pytaniu. Jeśli nie masz ochoty pomóc, to dziękuje za zbędny komentarz, szkoda Twojego cennego czasu.

Pozdrawiam
Iza
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Post autor: bbart »

Izabsz pisze:A możliwe jest uzyskanie szczegółowej odpowiedzi po użyciu opcji Szukaj? Nie wydaje mi się, gdyż wychodzi kilkadziesiąt postów, gdzie każdy tyczy się innego przypadku.
Każda z odpowiedzi również będzie tyczyła się innego przypadku, ponieważ każdy użytkownik ma inne doświadczenia, więc nie rozumiem Twojego toku rozumowania.

Wystarczy przeczytać te "kilkadziesiąt" postów i wyciągnąć z nich wnioski. Uwierz mi, że w tych właśnie postach jest wszystko napisane.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Izabsz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-01-04, 08:54

Re: NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Post autor: Izabsz »

Z przykrością muszę stwierdzić, że ja nie rozumiem Twojego toku rozumowania.
Jeśli ktoś ma ten sam sprzęt albo to samo doświadczenie, to poda mi informacje które bezpośrednio mnie dotyczą i mogą mi pomóc.
Jeśli natomiast ktos nie ma na ten temat wiedzy, to zwyczajnie nie powienie się w to angażować.

Pozdrawiam
Iza
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Post autor: Jaco »

A więc tak.Musisz sama sobie wybrać operatora. Jeśli masz telefon w plusie to tam chyba można coś dobrać do swojego abonamentu.Wybieraj takiego aby przynajmniej był dobry EDGE bo na GPRS jest niekiedy wręcz fatalnie.Jako modemu proponuję Nokię 6103.Możesz ją podłączyć do lapka na trzy sposoby Spawdż
Bluetooth będzie najlepszym rozwiązaniem.Co do prękości to jest to uzależnione od zasięgu i obciążenia nadajnika.Dla testów kup sobie prepaidy ery i orange i plusa simdate.Wtedy będziesz zorientowana w czym to lepiej wybrać.Powodzenia.
Izabsz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-01-04, 08:54

Re: NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Post autor: Izabsz »

Dzięki za informację. Własnie czegoś tak konkretnego potrzebowałam.

Pozdrawiam serdecznie
Iza
Izabsz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-01-04, 08:54

Re: NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Post autor: Izabsz »

Mam jeszcze pytanie, po podłączeniu telefonu do komputera i chęci podłączenia się z Internetem wyskakuje mi komentarz ze nie mogę się połączyć gdyz nie wykryto modemu w telefonie. Czy należy miec jakies sterowniki oddzielnie do tego? I jeszcze czy do podłączenia się z netem wystarczy program Nokia PC Suite?
kisiel291
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-10-24, 15:46
Lokalizacja: Rydzykowo

Re: NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Post autor: kisiel291 »

kolega powyżej ma racje wysil sie troche i poszukaj odpowiedzi na to pytanie całe życie będziesz sie wyręczać innymi?
Tak- to jest odpowiedz na Twoje pytanie.
E160 Play
Izabsz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-01-04, 08:54

Re: NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Post autor: Izabsz »

Co Wy tacy wrażliwi jesteście? Takim problemem jest odpowiedzenie na pytanie? Niechcesz, nie masz ochoty, nie wiesz to po prostu nie odpowiadaj. Nie dziw się że nie chce nikt szukać ospowiedzi we wczesniejszych postach skoro zaśmiecane są one takimi komentarzami, które nic nie wnoszą.

Pozdrawiam
Iza
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Post autor: Jaco »

Do połączenia wystarczy pakiet PC Siute.Proponuje sciagnąć najnowsza wersję dla swojego modelu.Musisz mieć rozwnież SP2 w systemie bo niekiedy magą być problemy.Ja proponuję zamiast kabla bluetooth dla nokii 6103 .Z tą 6610i ona laczy sie tylko przez irde.Prawidłowo skonfiguruj telefon i powinno odpalic.
Izabsz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-01-04, 08:54

Re: NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Post autor: Izabsz »

Dzięki; <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> sprawdzałam tylko ten 6610i i właśnie miałam problem, ale łączyłam się przez kabel. Dzisiaj spróbuje z 6103.
Jeszcze raz dziękuje za pomoc :)

Pozdrawiam
Iza
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: NOKIA 6610i lub 6103 - laptop - net -> O co chodzi?

Post autor: zDaleKi »

Izabsz pisze:Nie dziw się że nie chce nikt szukać ospowiedzi we wczesniejszych postach skoro zaśmiecane są one takimi komentarzami, które nic nie wnoszą.
Bez urazy, ale....
Nie dziw się, że ludzie nie chcą na takie pytania odpowiadać, bo te pytania cały czas się powtarzają. A takich wątków by nie było, gdyby ludzie zamiast pytać na początku poczytali trochę forum i poszukali odpowiedzi.
To jest oficjalne stanowisko osób odpowiedzialnych za forum.

A tak każdy zakłada nowy i pyta o to samo....

I nie reaguj tak nerwowo, bo na każdym forum jak zadasz pytanie, które pojawia się po raz nasty tak Ci odpowiedzą. ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ