Pytanie o rozdzielenie SkyDLS

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ciekawski

Pytanie o rozdzielenie SkyDLS

Post autor: ciekawski »

Czy jest mozliwosc rozdzelenia SkyDSL na 100 komputerow, jesli tak to jaki powinnien byc łacze wysyłania.
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o rozdzielenie SkyDLS

Post autor: marcin »

SkyDSL to usługa dla indywidualnych użytkowników i małych sieci do kilku / kilkunastu komputerów.
Tomek123

rozdzielenie na dwa kompy

Post autor: Tomek123 »

marcin pisze:SkyDSL to usługa dla indywidualnych użytkowników i małych sieci do kilku / kilkunastu komputerów.


ok skoro sie da na kilku to jak to zrobic. bylbym wdzieczny.
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o rozdzielenie SkyDLS

Post autor: marcin »

Najprościej uruchomić skyDSL na wydzielonym komputerze. Dostarczane przez nas oprogramowanie ma moduł serwera Proxy. Wystarczy podłączyć ten komputer do sieci (przez HUBa lub SWITCHa), a na pozostałych ustawić w przeglądarce adres Proxy. Oczywiście każdy z komputerów musi mieć karty sieciowe oraz standardowe okablowanie (skrętka, końcówki RJ45).

Alternatywą może być podłączenie użytkowników przez sieć WiFi. Pytaj tutaj > http://www.bez-kabli.pl/forum2.html.
Awatar użytkownika
shadow23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-18, 16:26

Re: Pytanie o rozdzielenie SkyDLS

Post autor: shadow23 »

Hi !

Mam problem z podzieleniem SkyDSL + GPRS Orange, mam dwa komputery w nich karty sieciowe, kompy podlaczone pod switcha, siec dziala bo przesylalem pliki, na jednym kompie wpisuje w TCP/IP adresy 192.168.1.1, maska: 255.255.255.0 bez bramy i DNS, na drogim kompie wpisuje adres: 192.168.1.2, maska 255.255.255.0 i daje jako brame adres 192.168.1.1, w opcjach SkyDSl ustawiam wszystko zgodnie z instrukcja. Nadal nie dziala.

Nie wiem czy musi byc udostepniona usluga GPRS czy wystarczy tylko ustawic to co trzeba w opcjach SkyDSL ?

Jezeli moglbym prosic kogos o przedstawienie krok po kroku jak to powinno sie ustawiac, najlepiej z screenami, bede bardzo wdzieczny, bo nie wiem co robie nie tak, mozliwe ze robie gdzies blad i dlatego na drugim kompie nie dziala SkyDSL.

Proxy mam ustawione na drugim kompie, nie wiem czy dobre, ale te z opisu, prosze jeszcze raz o opisanie jakie Proxy ustawic ?

Pozdrawiam
shadow23
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o rozdzielenie SkyDLS

Post autor: marcin »

Zerknij tutaj (o podziale przez router ale nie tylko) > http://forum.esat.pl/viewtopic.php?t=8628
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Pytanie o rozdzielenie SkyDLS

Post autor: kemott1 »

@shadow23 chyba tam dns-a nie wpisałeś :?
ODPOWIEDZ