ICON OPTION 3G USB(Globesurfer Icon)- problem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-12-12, 11:43

ICON OPTION 3G USB(Globesurfer Icon)- problem

Post autor: sna »

Czesc,

mam powazny problem i nie wiem czy sam jestem w stanie go rozwiazac.
Od grudnia mam internet w iplus, dostalem(bo chcialem) modem na USBwlasnie z tematu czyli w plusie nazwany ICON OPTION 3G USB, tak narpawde jest to Globesurfer icon (przynajmniej tak napisane jest na tablczice znamionowej).
Otoz calosc dzialala bardzo dobrze, do wczoraj.

Wczoraj zerwal mi sie link a na modemie tym mrugaly przemiennie diody.wylaczylem komputer, wlaczylem ponownie i od tej pory najpierw IplusManager nie znajdowal modemu ("karta nie jest wlozona", nie pojawial sie zasieg, nie kontaktowal sie ze stacja plus).
Pomyslalem ze moze cos ze sterownikami, odinstalowalem imanagera, sterowniki i zainstalowalem najnowszego 1.8 managera wraz ze sterownikami- bez skutku- windows nie wykrywa w ogole ze jakies urzadzenie zostalo dolaczone do systemu.
Wkladam modem w gniazdo USB i nic sie nie dzieje (oprocz swiecenia sie WSZYSTKI (czyli3) diod w modemie, wczesniej windows informowal ze nowe urzadzenie sie poajwilo i instalowal sterowniki.
Nie wiem co robic, poradzcie cos. Calosc byla sprawdzana na 2 komputerach, na kazdym dzieje sie to samo.

Czyzby wykasowalo sie oprogramowanie w modemie (firmware?) jesli tak skad to mozna sciagnac i jak wgrac? ew czy w Plus uznaja gwarancje i ile czeka sie na modem? :/
Pozdrawiam
sna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-12-12, 11:43

Re: ICON OPTION 3G USB(Globesurfer Icon)- problem

Post autor: sna »

:( powaznie nikt nie ma pomyslu co to moze byc?
Big Mr Andy
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2007-01-08, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: ICON OPTION 3G USB(Globesurfer Icon)- problem

Post autor: Big Mr Andy »

proponuje nie dzialac 'w nerwach' i chaotycznie :)

zacznij od odinstalowania wszystkich sterow dla modemu i ponownego zainstalowania - moge szczegolowo Cie pokierowac, ale nie wiem jaki jest Twoj poziom zaawansowania (moze nie ma takiej potrzeby :lol: )

ps
mam taki sam modemik - instalowalem go juz na dwoch roznych kompach - w jednym przypadku byl problem z 'niewidzeniem' sim-karty, ale ... ja jestem uparty... 8)
sna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-12-12, 11:43

Re: ICON OPTION 3G USB(Globesurfer Icon)- problem

Post autor: sna »

Na poczatku dziekuje za wyrazenie checi pomocy.
Moze napisze liste czynnosci ktore wykonalem do tej pory.

Najwazniejsza rzecz, ktora trzeba miec na uwadze, to fakt, iz po wsadzeniu modemu do komputera (no w moim przypadku dwoch) kmputer tego modemu nie wykrywa (mimo zainstalowanego iplus managera).

Lista czynnosci:
1. na pocztku wykonalem restart komputera, jednak to nie pomoglo.
2. usunalem modemy w windows, a nastepnie wlozylem modem dokilku gniazd USB- system nie zauwazyl w ogole ze jakies urzadzenie zostalo podlaczone do USB.
3. Sprawdzilem to samo na drugim komputerze- efekt identyczny jak w punkcie 2 czyli widze ze modem dostaje zasilanie z gniazda usb, bo diody sie pala (wszystkie trzy) ale zadnej reakcji ze strony systemu.
4. odinstalowalem Plusmanagera, sciagnalem nowa wersje (przez komorke.jeeez) 1.8 ze strony, zainstalowalem. Zrestratowalem komputer i ponownie podlaczylem modem- nadal nic.

Takze nie sadze by to byl problem systemu. Cos stalo sie z tym modemem pewnie jedynie serwis mi pozostaje i 2 tygodnie bez netu...bo laczenie sie przez komorke internnetem nie nazywam tylko mordega.

Jakies pomysly?:)
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: ICON OPTION 3G USB(Globesurfer Icon)- problem

Post autor: przewaks »

Cos (ale tego nikt pewnie nie bedzie wiedzial co) musialo sprawic, ze komputery nie widza modemu. Byc moze (co teoretycznie jest chyba mozliwe) w modemie nastapilo jakies wewnetrzne zwarcie albo innego rodzaju usterka, ktora spowodowala, ze komputery nie rozpoznaja podlaczonego urzadzenia. Nie znam sie szczegolowo na tego typu urzadzeniach ale wydaje mi sie, ze jedynym wyjsciem z sytuacji bedzie udanie sie do Plusa (lub najpierw telefon do BOK). Byc moze oni zetkneli sie z podobnymi przypadkami i poradza co zrobic lub tez zasugeruja oddanie modemu do serwisu co zapewne nalezaloby uczynic.
Big Mr Andy
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2007-01-08, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: ICON OPTION 3G USB(Globesurfer Icon)- problem

Post autor: Big Mr Andy »

sna pisze:Na poczatku dziekuje za wyrazenie checi pomocy.
:thumbright:
sna pisze:Moze napisze liste czynnosci ktore wykonalem do tej pory.

Najwazniejsza rzecz, ktora trzeba miec na uwadze, to fakt, iz po wsadzeniu modemu do komputera (no w moim przypadku dwoch) kmputer tego modemu nie wykrywa (mimo zainstalowanego iplus managera).

Lista czynnosci:
1. na pocztku wykonalem restart komputera, jednak to nie pomoglo.
2. usunalem modemy w windows, a nastepnie wlozylem modem dokilku gniazd USB- system nie zauwazyl w ogole ze jakies urzadzenie zostalo podlaczone do USB.
3. Sprawdzilem to samo na drugim komputerze- efekt identyczny jak w punkcie 2 czyli widze ze modem dostaje zasilanie z gniazda usb, bo diody sie pala (wszystkie trzy) ale zadnej reakcji ze strony systemu.
jakie trzy :?: :o
sna pisze:4. odinstalowalem Plusmanagera, sciagnalem nowa wersje (przez komorke.jeeez) 1.8 ze strony, zainstalowalem. Zrestratowalem komputer i ponownie podlaczylem modem- nadal nic.
usun wszystkie slady po modemie, rowniez jako urzadzenia USB

u mnie jest taK:
Obrazek
u Ciebie moze byc troche inaczej, ale znajdz wszystkie miejsca

zainstaluj od poczatku soft - wszystkie stery (przy odlaczonym modemie !!!) ...

... podlacz modem - powinien zostac wykryty ...
sna pisze:Takze nie sadze by to byl problem systemu.
z urzadzeniami USB jest tak, ze czasem nie za pierwszym razem system je wykrywa ... probuj
sna pisze:Cos stalo sie z tym modemem pewnie jedynie serwis mi pozostaje i 2 tygodnie bez netu...bo laczenie sie przez komorke internnetem nie nazywam tylko mordega.
potraktuj to jako ostatecznosc :)
ODPOWIEDZ