Problem z internetem T-mobile

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
iMatiasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-04-17, 22:18

Problem z internetem T-mobile

Post autor: iMatiasz »

Witam!

Od około roku jestem dumnym (a może i nie) posiadaczem internetu od T-mobile(bez limitu, 2 kary, 2 routery[ja korzystam z b525s])
Ostatnio(czyt. często) jednak ping w grach skacze 60-100, a utracone pakiety sięgają 30% (co czyni grę horrorem)
W załączniku przedstawiam speedtesty oraz rozstaw anten w mojej okolicy z dopiskiem czy jest to Lte 1800 czy 2600
Opłaca się kupić np. taką antenę https://allegro.pl/oferta/antena-do-hua ... 7138499275 i wystawić ją na dach (mój pokój jest na poddaszu) i czy zwiększyło by to prędkość intenetu?
Lokalizacja - Plac Ignacego Daszyńskiego, Olsztyn
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z internetem T-mobile

Post autor: matek451 »

Brak parametrów sygnału i CID-ów BTS-a na poszczególnych pasmach LTE więc nie wiadomo z którym się łaczysz na tych pasmach. Pokaż screeny z HManagera dla nich. Do BTS-ów blisko więc to pewnie nie problem z zasięgiem.Użytkownicy T-Mobile zgłaszają coraz więcej takich problemów, reklamowałeś u operatora?
iMatiasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-04-17, 22:18

Re: Problem z internetem T-mobile

Post autor: iMatiasz »

Do BTS-ów blisko więc to pewnie nie problem z zasięgiem.Użytkownicy T-Mobile zgłaszają coraz więcej takich problemów, reklamowałeś u operatora?
A to nie tak, że łączy mnie z różnymi BTS'ami, a antena połączyłaby mnie z jednym?

Użytkownicy T-Mobile zgłaszają coraz więcej takich problemów, reklamowałeś u operatora?
Chciałem iść, ale wczoraj jednak wszystko dobrze na <60 pingu działało więc odpuściłem
Kamil_N
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2010-02-27, 23:47
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Problem z internetem T-mobile

Post autor: Kamil_N »

T-mobile ma żałosny routing do serwerów gier.


PUBG - packet loss sięga 20-30% zależnie od serwera


Gry na originie - tragiczne połączenie z ich serwerami, np. Apex Legends w które teraz gram w menu pokazuje 0% packet loss ale gra totalnie laguje.

Okazuje się, że internet nie jest w stanie połączyć się z wieloma adresami. Dla porównania włożyłem w router kartę z ORANGE i korzystając z tego samego nadajnika zrobiłem porównanie.


Obrazek



Napisałem do nich w tej sprawie ale nie wiem czy cokolwiek z tym zrobią
ODPOWIEDZ