Problem z Sony Ericsson GC85

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
deathx
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-08-14, 19:25

Problem z Sony Ericsson GC85

Post autor: deathx »

Witam. Mam problem z Sony Ericsson GC85. Problem polega że pewnego dnia ni z tego ni z owego nie chciała mi się już łączyć. Problem objawia się tak że Zalącza się oprogramowanie Sony Ericsson i pojawia się nazwa sieci ale nie uaktywnia się button "Połącz" no i w słupku odpowiadającym za zasięg skaczą kreski. Zrobiłem jej też upgrade oprogramowania ale to nic nie pomogło. Z modemem nic się nie działo i gniazdo antenowe też jest OK. Mam teraz inną kartę GC85 i z nią na tym samym oprogramowaniu jest OK. Karta nie jest już na gwarancji. Nie wiecie o co może chodzić??? Czy jest może ewentualnie jakaś opcja zrzucenia oprogramowania z tej dobrej karty i wgranie do tej uszkodzonej??? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Problem z Sony Ericsson GC85

Post autor: matinati »

Moim zdaniem jeżeli modem jest uszkodzony sprzętowo (a wszystko na to wskazuje) to żadna jakakolwiek próba zmiany oprogramowania firmware modemu nie pomoże. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się autoryzowanym serwisem SE. Jeśli za naprawę zarządają dużej kasy to poprostu kup sobie nowy modem. Ale wszystko będziesz dokładnie wiedział po wizycie w serwisie. Mogę się mylić z uszkodzeniem sprzętowym, nic nigdy nie jest zawsze pewne.
SE GC89 + ATK 13,5 dBi = max~30 KB/s
iPlus
deathx
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-08-14, 19:25

Re: Problem z Sony Ericsson GC85

Post autor: deathx »

hmm a w jaki sposób mógl się sprzętowo uszkodzić skoro nic się z nim nie działo. Nie zgnieciony w żaden sposób fizycznie nie został uszkodzony. Co się w taki sposób mogło stać???
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z Sony Ericsson GC85

Post autor: crow6 »

hmm a w jaki sposób mógl się sprzętowo uszkodzić skoro nic się z nim nie działo. Nie zgnieciony w żaden sposób fizycznie nie został uszkodzony.
To jest elektronika - wystarczy, ze spali sie jakies male cos i modem nie dziala. Idz do serwisu jak juz mowil @matinati. Jak beda duzo chciec to daj go do zabawy jakiemus znajomemu elektronikowi moze cos znajdzie, a jak nie to kup sobie drugi modem :]
Gott ist ein Popstar ]:->
ODPOWIEDZ