internet do nawigacji ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

internet do nawigacji ?

Post autor: -niXon- »

Dzień dobry,
Proszę o poradę zorientowanych, potrzebuję jakąś kartę sim do nawigacji,
czyli potrzebne mało internetu, ale np ważność na rok, za jak najmniejszą kwotę oczywiście.

jakby był roaming, byłoby lux.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: dzejk »

Play na kartę ma taryfę https://www.play.pl/oferta/play-karta/p ... te-odnowa/
Albo jakiś starter orange internet z allegro, który ma nabity transfer i długą ważność konta.
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: -niXon- »

Ta oferta 3zł/miesiąc chyba najlepsza do tego celu :
https://virginmobile.pl/oferty/karta
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: matek451 »

Do nawigacji a brałeś pod uwagę ze Virgin działa na sieci Play , póki co są miejsca gdzie Play bez RK nie istnieje. Roczny koszt to 36 zł w zamian dostaniesz 3,6GB danych, te 10GB jest na 30 dni bo na rozmowach ci chyba nie zależy?. To jest nędza.36 zł wystarczy na zakup startera Orange YES za 5 zł, po zmianie taryfy na FREE dostaje się bonus 72GB, doładowuje za 30 zł i przedłuża się jego ważność na rok. Orange korzystający z NetWorks póki co ma lepszy zasięg ogólnopolski od Play.
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: -niXon- »

Trzeba doładować 30zł przed upływem tych 22dni i się automatycznie przedłuży ważność na rok ?
I pozostaje te 70giga na rok ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: matek451 »

Tak ale 72GB jest na 2 tygodnie więc od razu doładowujesz za 20 zł i kodem *101*365# przedłużasz o rok, koszt tego przedłużenia to 30 zł, to z doładowania 25z=5 zł które wcześniej masz na koncie. 72G masz wtedy na rok i 2 tygodnie.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: Blazer »

A za doładowanie 30zł dostanie jeszcze +30GB
Encryptize
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-11-08, 16:53

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: Encryptize »

Blazer pisze:A za doładowanie 30zł dostanie jeszcze +30GB
Można nawet więcej, 60GB za samo doładowanie. Wystarczy tylko wykonać 6 doładowań po 5zl na stronie https://doladowania.orange.pl Wtedy otrzymujemy 5GB za samo doładowanie przez ich stronę, oraz drugie 5GB z promocji 2x więcej internetu za doładowanie, która obowiązuje do 31 sierpnia 2019 roku.
bis24
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2017-06-23, 10:03

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: bis24 »

matek451 pisze:Tak ale 72GB jest na 2 tygodnie więc od razu doładowujesz za 20 zł i kodem *101*365# przedłużasz o rok,
Tylko 5 zł mu zbraknie :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: matek451 »

Miało być 25 zł a nie 20 , literówka i brak możliwości edycji.
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: -niXon- »

promocja 72GB już nie działa.. mam tylko 6GB
teraz pytanie: czy po doładowaniu 30zł dostanę te 30GB tylko na miesiąc? czy można to przedłużyć jakoś na rok ?
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: -niXon- »

czy darmowy aero2 nadaje się do takich celów ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: dzejk »

W orange na kartę możesz przedłużyć ważność gigabajtów nawet na rok. Koszt 30 zł. Wszystko masz na stronie orange.
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: -niXon- »

tak, nie ma jednak jasnej odpowiedzi, czy te 30giga, które dostaję po doładowaniu za 30zł na 1 miesiąc, mogę przedłużyć je kodem *101*365# na rok ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: matek451 »

Nie działa bo czekałeś nie wiadomo na co, za chwilę spóźnisz się kolejny raz i nie skorzystasz z podwajania GB i za doładowanie 30 zł dostaniesz 15Gb zamiast 30. oczywiście że kodem *101*365# przedłuzysz ten pakiet o rok, kas pójdzie z konta.
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: -niXon- »

tak, Pani na infolinii potwierdziła, że TAK,
czyli do nawigacji 36GB ważne na 1 rok się nadaje..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: matek451 »

A tego Pani na infolinii nie wiedziała ? Przeciez ty chodzisz na pasku konsultantów-dyletantów więc o co pytasz fachowców ?
doman18
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2011-08-28, 14:56
Lokalizacja: Lublin

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: doman18 »

Play się wystrzegaj. Moja cała rodzinka jest i ostatnio jest wielki problem bo operatorzy nie przedłużyli dzierżawy playowi na BTS i zarówno w mojej rodzimej miejscowości jak i miejscowości mojej żony jest 0 (zero) zasięgu. Więc do rodzinki nie można się dodzwonić i też jak przykeżdzamy w odwiedziny to też nie możemy nic robić ani nie można sie z nami skontaktować. Ostatnio żona się zapomnała i coś zamowiła przez domowy internet (tmobile) ale nie mogla odebrać smsa z kodem do przelewu.
Teściowa ma na kartę i przenieśliśmy ją do plusa ale moja mama ma jeszcze kilka miesięcy abo i konsultant jej chamsko wmawiał że ok, coś tam postarają się zrobić ale tak naprawdę w umowie nie ma gwarancji zasięgu. Mama wybiera się do Obrońcy Praw Konsumenta.
Nie wiem co sie dzieje w playu ale znajomy z pracy z zupełnie innych stro też mówił że u niego coś się play zaczął psuć. Ludzie sie dodzwonic nie mogą.
Ja sam mam RBM DIL i myślę nad zmianą

Dlatego do nawigacji gdzie liczy się zasięg absolutnie nie brałbym playa
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: onken »

Używam Playa jako główny numer od 4 miesięcy ( wyniosłem się z badziewnego plusa ) i śmiga super.
Mam i VoLTE I WiFi-calling i jest git :)
W Plusie można pomarzyć o takim rozwoju sieci...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: matek451 »

A co do za miejscowości gdzie Play stracił stacje bazowe ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: wojteks »

Ale co za problem taryfy głosowe w Play mieć w roamingu krajowym?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: krystianb »

wojteks pisze:Ale co za problem taryfy głosowe w Play mieć w roamingu krajowym?
Akurat przy nawigacji przełączanie na roaming może być irytujące, a nawet jeśli to dedykowane urządzenie, to może być z roamingiem jeszcze większy problem. Jeśli już jesteśmy w temacie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: wojteks »

Raczej odnosiłem się do opinii doman18 o tym że w play nie da się gdzieś tam rozmawiać a inni działaja dobrze.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: krystianb »

Pana trola to zignorowałem, bo już sam nie wie za krytykowanie czego my płacą, najpierw pisze o playu, potem o t-mobile, no istnie rozdwojenie jaźni.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
zulu144
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-05-30, 13:30

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: zulu144 »

matek451 pisze:Nie działa bo czekałeś nie wiadomo na co, za chwilę spóźnisz się kolejny raz i nie skorzystasz z podwajania GB i za doładowanie 30 zł dostaniesz 15Gb zamiast 30. oczywiście że kodem *101*365# przedłuzysz ten pakiet o rok, kas pójdzie z konta.
Po co 30 zł, Wystarczy 25 zł (5 zł już mamy). No chyba że bezposrednio z IPKO to brak możliwości wyboru 25 zł.
doman18
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2011-08-28, 14:56
Lokalizacja: Lublin

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: doman18 »

krystianb pisze:Pana trola to zignorowałem, bo już sam nie wie za krytykowanie czego my płacą, najpierw pisze o playu, potem o t-mobile, no istnie rozdwojenie jaźni.
Przez wiele lat ( *naście) udzielałem się na wielu forach, rzadko mi ubliżano ale jeszcze nikt nie nazwał mnie trolem czy kłamcą. Dla mnie najważniejsza jest uczciwość i zawsze gdy miałem podejrzenie że ktoś troluje to żeby przypadkiem nie ostarżyć niewinnej osoby w pierwszej kolejności wchodziłem na jego profil, patrzyłem liczbę postów i charakter wypowiedzi. Ktoś kto ma w sygnaturce "GURU" powinien nie tylko o tym wiedzieć ale być wręcz propagatorem takiego postępowania.

Ale dobra, wyręczę kolegę i resztę osób która ma jakieś wątpliwości. Tutaj jest topik który wyjaśnia o co chodzi z tym całym "T-mobile".
viewtopic.php?t=46341

Dla tych którym nie chce się czytać wyjaśnię skrótowo: moja cała rodzina jest w play ale przy wyborze internetu DOMOWEGO, po wtopie z Cyfrowym Polsatem wolałem poradzić się tutaj na forum i to tutejsi ludzie mi poradzili (słusznie) wybranie T-mobile i dalszego BTS'a co wbrew moim przypuszczeniom bardzo dobrze się sprawdziło.

Fora uważam za ostatnie bastiony obiektywności, gdzie można się dzielić opiniami dobrymi i złymi. Każdy wie co znaczą średnie i opinie na Ceneo czy cenowarkach i kto je pisze. W moderowanych forach jest inaczej. Dlatego nie rozumiem postawy niektórych tutejszych użytkowników. To nie jest jakaś moja głupia krucjata, tam naprawdę po prostu nie ma zasięgu.
Z Playem jestem ładnych parę lat, zadałem sobie nawet trud znalezienia pierwszej umowy i datę wypowiedzenia i przejścia na kartę ( z które przeszedłem na RBM też za sprawą tego forum).

Obrazek

Nie byłbym tyle z nimi gdyby mi było źle, byłem bardzo zadowolony. Na RBM przeszedłem tylko ze względu na świetną ofertę internetu. Ale niestety teraz jest tragedia z zasięgiem. Pytaliście o miejscowości, są to Drewniki w powiecie krasnostawskim (o tej miejscowości jest mowa w linku), Rokitów w powiecie Biłgorajskim, oraz miejscowość koło Puław ale nazwy nie pamiętam. O Rokitów pytałem w topiku tutaj
viewtopic.php?f=11&t=56535&p=594148

Tylko co do miejscowości kolegi nie mogę ręczyć bo nie byłem tam i to kolega mi mówił o kłopotach.

Oczywiście wątpię że kolega krystian zdobędzie się na uderzenie w pierś i jakieś przeprosiny, nie spodziewałbym się tego po kimś kto tak pochopnie wyciągnął wnioski. Ale jeżeli się mylę będę pod wrażeniem.

W długi weekend odwiedzę obie miejscowości, zapotrzyłem się już w karty Orange i T-mobile (żona ma Plusha) żeby porobić jakieś pomiary. Wrzucę tutaj wyniki.
Ostatnio zmieniony 2019-08-13, 18:21 przez doman18, łącznie zmieniany 2 razy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: matek451 »

Ale w tych miejscowościach Play nie posiada stacji bazowych więc co miał stracić ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: krystianb »

doman18 pisze:Fora uważam za ostatnie bastiony obiektywności
No niestety w internecie nie ma obiektywności, nawet tutaj przychodzą trole wychwalający pod niebiosa najbardziej gównianą polska sieć i wieszający psy na wszystkich innych. Załapałeś się na szablon, gdzie w jednym poście od kryrtyki playa nagle przechodzisz do tmbile.

A co do Twojej sytuacji, to znowu się zdenerwujesz, ale tak trochę sobie sam zafundowałeś. Korzystałeś ze szczątkowego zasięgu pewnie całkiem nowo postawionej stacji, wiedza o "oddychaniu" komórek na forum obecna jest już z jakieś 10 lat. Nowo wybudowana stacja, szczególnie jak w promieniu 30-40km nie ma żadnej innej pracującej na tej samej częstotliwości (a to podstawowa różnica pomiedzy 2g a 3g i lte także) to może mieć na prawdę potężny "zasięg". Niestety w miarę jak przybywa użytkowników, a także co dla niektórych może być bardzo dziwne, po budowie kolejnych stacji w okolicy moc pierwszego bts'a (pracującego w 3g czy 4g) się zmniejsza, ba nawet anteny są wyposażone w mechanizmy zmiany kąta nachylenia aby "patrzeć" bardziej w ziemię.
Więc słaby zasięg był i znikł, zjawisko było do przewidzenia. Nie znikłby jakby operator postawił obiekt w miejscowości, ale czemu tego nie zrobił, może rachunek ekonomiczny, a może protesty mieszkańców.

Samej kwestii niemożności dodzwonienia się kompletnie nie rozumiem. Przecież w taryfach głosowych działa roaming i nawet utrata zasięgu playa nie jest żadnym problemem. No chyba, że rodzinka powyłączała roaming, bojąc się bzdurnych ostrzeżeń wyświetlanych przez telefony.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: -niXon- »

doman18, czemu nie korzystacie z roamingu krajowego ?
macie do wyboru przecież Tmobile, orange i plus, jak nie ma playa to da się z tym roamingiem funkcjonować,

jeżdżę od czasu do czasu po Polsce z kartą sim virgin w nawigacji i jak brakuje gdzieś playa telefon sam mi znajduje tmobila, lub orange i działa zawsze,
dzięki roamingowi nie ma miejsca gdzie nie miałbym zasięgu.

poza tym u mnie play ma maszt własny, więc nikt ich z tego masztu nie pogoni.. więc z internetu korzystam play , bo działa dużo lepiej niż pozostałe sieci..
doman18
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2011-08-28, 14:56
Lokalizacja: Lublin

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: doman18 »

Zjadło mi wypowiedź więc tym razem skrótowo ...

Nikt niczego nie wyłączał, na pewno nie świadomie. W panelu play24 widzę tylko roaming zagraniczny który jest włączony. W komórce (Honor 8 ) mam włączony roaming krajowy. Żona to samo (Xiaomi Redmi 4A)

Na obu wsiach miałem 3-4 kresek (niestety lepszych danych nie mam) i w domach były 3 kreski ale czasem LTE przechodziło w HSPA a rozmowy z HD na zwykłą jakość.

Nie czytam wszystkich postów, nie śledzę na bieżąco forum. Biorę tyle wiedzy ile mi potrzeba bo nie zamierzam być jakiś ekspertem. Więc "oddychanie" komórek jest mi zupełnie obcym tematem.
Załapałeś się na szablon, gdzie w jednym poście od kryrtyki playa nagle przechodzisz do tmbile.
Kogoś kto podchodzi pod szablon się dodatkowo sprawdza. Wchodzi się na konto delikwenta i patrzy. A nie bezmyślnie po 1 poście szufladkuje " bo mam GURU w sygnaturce więc wszystko wiem i nic mnie nie więcej obchodzi"
ODPOWIEDZ